reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej @Ola124 . Tak jak Basia mówi, też popieram branie Macmiroru co 3-4 dni. Plus jeszcze Trivagin doustnie, mi fajnie podniósł ilość lactobacillusów w posiewie :) A to zawsze naturalna ochrona, a też Macmiror nie atakuje lactobacillusów wiec mysle ze to jest dobre połączenie. Magnez i duphaston też masz przepisany?

No i tak jak dziewczyny mówią - leżenie plackiem :( Szczególnie w tym czasie najgorszym, czyli 25-30 tc kiedy dziecko szybko rośnie i moze naciskać na szyjkę. Ja już trochę wstaję, ale sprawdzam u lekarza szyjke i mam od dluzszego czasu 26-30mm i mimo sporadycznego chodzenia nic sie nie zmienia ( około 2 razy w tyg wychodzę z domu, ale przejdę na nogach max 2km) i po domu robię małe rzeczy, robię szybki obiad raz na 2 dni (ale mąż podnosi mi ziemniaki z koszyka na podlodze itd). Ale u Ciebie mysle ze to by bylo niebezpieczne, także nie bierz ze mnie przykładu :D
Ja mam szew od 21tc ( ale to zleciało!!) i myslę że bez niego i leżenia juz dawno bym urodziła ( szew zakładany na szyjke 23mm, rozwarcie 1 cm, szyjka rozpulchniona caly czas).
Nie, mam tylko luteinę podjęzykowa 4tabletki dziennie a magnez biorę sama dodatkowo raz dziennie 200, dodatkowo od początku ciąży biorę folik, wit d3, jodin i na tarczyce tabletki
 
reklama
Witamy na pokładzie :)
Ja dziś dostałam masę ubranek, jutro moja mama wraca z niemiec i tez ma dla mnie pakę chemii i akcesoriów niemowlęcych :) i jutro ogarniamy pokoik w końcu ;)
Brzuch przestał boleć, ale mam takie kłucie w pochwie i jakieś szczypanie nie wiem, dziwne poobolewanie wydaje mi się że na szyjce, nigdy nie miałam takich dziwnych bóli więc ciezko mi stwierdzić gdzie :o
A piszecie, że przy aplikacji luteiny macie ciasno i ja też dziś sprawdziłam.. i jakbym była zrośnięta :C
 
Ja dzisiaj pojechałam kupic przewijak. Tzn odkupilam. Piekny. I pojechalismy tez do Lidla. I wiecie tak mnie krocze bolalo ze ledwo robilam krok. Czolgalam sie doslownie. Brzuch rozbolal i wyszlam polezec do auta w polowie zakupow. Strasznie doskwiera mi ta syzjka i krocze od wczoraj.
 
@Ola124 magnezu bierz wiecej..np magne b6 forte ja biore 5 tab dziennie (czyli 500 mg).plus kup do tego aspargin i bierz 2x2 to jest potas. Pomoze na twardnienia. Przynjamniej powinno.
 
@Ansza1 u mnie 30+4 ale dla pocieszenia powiem Ci ze klucia w szyjce mam od 16tc. Pamiętam bo lezalam wtedy na obserwacji w szpitalu.
@Audia20 super ze do przodu :))
Ja mam ostatnio nawet nie tyle co klucia w szyjce ale takie pobolewanie w pochwie jak wstaje np. ciężko mi to wytłumaczyć. Byle do wizyty, byle do czwartku.
 
reklama
Do góry