reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witam wszystkich. Wiem,ze na pewno to pytanie padło już niejednokrotnie na tym forum, ale pozwolę je zadać sobie jeszcze raz-Kobietki jaka jest najdogodniejsza pozycja do leżenia przy skracającej się szyjce? Czy to ma być leżenie "plackiem" z uniesione nogami, czy ogólnie dużo wypoczywać? Aktualnie jestem w 25 tyg ciąży.
 
reklama
Witam wszystkich. Wiem,ze na pewno to pytanie padło już niejednokrotnie na tym forum, ale pozwolę je zadać sobie jeszcze raz-Kobietki jaka jest najdogodniejsza pozycja do leżenia przy skracającej się szyjce? Czy to ma być leżenie "plackiem" z uniesione nogami, czy ogólnie dużo wypoczywać? Aktualnie jestem w 25 tyg ciąży.
Witamy w Naszym gronie. Powiem tak lezenie daje duzo i jak dla mnie nie ma reguly w jakiej pozycji najlepiej. Wsluchuj sie w swoje cialo. Ja czasami lezala z poduszka pod tylkiem i nogami zgietymi nigdy na prosto nogi mam wrazenie ze ciagnie to brzuch. Ale lezalam tak jak np czułam duzy napor na szyjke. Jak twardnieje mi brzuch to najlepiej mi sie lezy na boku. Obecnie u mnie jutro 33 tc a ja dalej duzo leze na plecach tylko nogi zgiete. Musisz sie obserwowac.
 
@olamakota ja to &uz sie nawet nie waze..bede ostro sie odchudzac jak sie maly urodzi. Moze dzisiaj spróbuję stanąć na wadze jak nie wybuchnie ppd moim ciezarem. Mysle ze juz jakieś 12 kg.
 
Dzięki dziewczyny za tak szybkie odpowiedzi. Leże sobie od dziś po wczorajszej wizycie, póki co tylko leki mam zażywać - aspargin nospe i luteine. Za 3 tyg kolejna wizyta u dr. Oby wszystko było w porządku :)
 
Witam wszystkich. Wiem,ze na pewno to pytanie padło już niejednokrotnie na tym forum, ale pozwolę je zadać sobie jeszcze raz-Kobietki jaka jest najdogodniejsza pozycja do leżenia przy skracającej się szyjce? Czy to ma być leżenie "plackiem" z uniesione nogami, czy ogólnie dużo wypoczywać? Aktualnie jestem w 25 tyg ciąży.
Najdogodniejsza to taka w której Ci najwygodniej bo spędzisz w niej jeszcze kilka tygodni ;) bylebys nie dzwigala i nie przemeczala sie.
 
@Oczekujaca123 na początku mialam szyjke 35mm i na taka dlugosc zalozyli mi pessar. Mialam do wyboru pessar lub szew wybralam to drugie. Niektórzy lekarze pukali się w czoło widzac ze zakladaja mi na dluga i twarda szyjke pessar. Dziś naprawdę jestem ogromnie wdzięczna mojej ginekolog. Mimo tych bakterii ktore na bieżąco leczę, mimo tego ze leze. Jestem pewna że gdyby nie to, to nie byłabym w 30tc.
Ja myslalam, ze Ty mialas miekka szyjke juz o dlatego ten pessar. Ja nie wiem co u mnie zdecyduja, ale historia naglej straty w 23tc nie napawa mnie optymizmem zebym nic nie miala miec zalozonego. Psychicznie chyba bedzie mi gorzej.
Tylko wiesz szyjka ponad 5cm i ciaza bliznoacza to jiz dla nich moze byc powód do nie ruszania jej.. no nie wiem zobaczymy ;)
 
Nie wiem.ile moja szyjka mija w poprzedniej ciazy. Nir wiem czy sie nagle skrocila czy od razu byla.krotsza. nie wiem tez czy na 100% byla.niewydolna czy to wina infekcji
 
reklama
Oczekujaca zaufaj lekarzowi. Powinnas miec częstsze wizyty w okolicach 20 tc aby na bieżąco kontrolować swój stan i abys czula się bezpieczniej. Dla każdego bylby to trudny okres. Na pewno bedziesz fiksowac, ale musisz to przetrwac. Ja trzymam z calego serca za Was kciuki:-)
 
Do góry