reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja teraz troche posprzątałam w kuchni jakies 10 min i juz bol jak na okres.. Ja chyab odczuwam tak te przepowiadajce. Planuje jeszcze nastawic jakas zupe..i pranie. Zobaczymy jak to bedzie. Ale krocze ciagnie niemilosiernie jak stoje czuje juz ciezar na szyjce. Brzuchol spory. A w nocy mogłam tak odreagowac dzien bo caly czas maly kopal.

@Audia20 przy miekkiej szyjce uwazaj na bolace skurcze bo taka szyjka nie trzyma tak jak u mnie bylo. Daj jakies foto jak cos kupisz..ja walcze dalej ze smykiem. Kiepska forma rekalmacji u nich przez emaile i sobie czekaj az odpisza. Dzisiaj juz znowu dzwonilam do nich.
 
reklama
Też się obudziłam z twardym brzuchem i chwilę bolało jak na okres. Do tego taki ostry ból po boku, mam go od kilku dni. Zaczęło się od kichnięcia - leżałam akurat na lewym boku, myślałam, że mnie rozerwie. Potem to miejsce pobolewało lekko i tak od kilku dni ten ból wraca. Niby lekarz mówił, że mogę mieć zrosty pooperacyjne, które się będą rozrywać w miarę rośnięcia macicy i to będzie boleć, ale kurde, mam jednak obawę, że to może być jednak coś z blizną :/

Mam identycznie jak Wy z tym chłopskim sprzątaniem, muszę z łóżka nawigować odkurzaczem, żeby wszędzie nim wjechał. Najlepsze jest to, że odkąd on sprząta, to wreszcie dotarło do niego to, co mówiłam od dawna, że trzeba wymienić odkurzacz i kupił nowy, lepszy:) Na szczęście 30m2 da się ogarnąć prędziutko.
 
Jestem po wizycie bo mialam takie zalecenie po wyjściu ze szpitala zeby w tym tyg zrobic usg. Bylam u innego lekarza bo mojej nie bylo.

U mnie wszystko ok. :) dzieciaki fikaja, szyjka 5cm zamknieta. Zalecenia : schudnac [emoji14] i 1h dziennie spacerow, spacery nie obciazaka szyjki, nie napinaja brzucha ! Unikac schodow, nie siedziec zbyt dlugo, nie schylac sie nie meczyc nie denerwowac ale 1h dziennie po plaskiej powierzchni zrobic spacerek. Dla kondycji, dla dobrego poziomu cukru u zeby dzieciaki mialy rozrywke. Nawet znosny ten lekarz. We wtorek wizyta u mojej. W czwartek u profesora od szwu.. choc ciezko to widze by na sYjke 5cm ktos mi zalozyl szew..
No coz.
Zobaczymy.

Swoja droga powiedzial ze nawet jak szyhka sie skraca to chodzenie nie szkodzi. Tylko wlasnie napinanie , schylanie, schody, sprzatanie itp.
 
Super @Oczekujaca123. Ja myślałam że byłaś u lekarza tego profesora od szyjki od szwu :O to u kogo w końcu dziś byłaś?
@BaskaW nie wstane bo po tym jak usłyszałam ze dziecko bardzo nisko to daje sobie spokój.
Dziewczynyyy jaki piekny sweterek dostalam od mojej funfeli dla Zuzy <33 wzruszyłam się.
Dzis mam twardy brzuch i napięty. Co za macica felerna.
 
Super @Oczekujaca123. Ja myślałam że byłaś u lekarza tego profesora od szyjki od szwu :O to u kogo w końcu dziś byłaś?
@BaskaW nie wstane bo po tym jak usłyszałam ze dziecko bardzo nisko to daje sobie spokój.
Dziewczynyyy jaki piekny sweterek dostalam od mojej funfeli dla Zuzy Dzis mam twardy brzuch i napięty. Co za macica felerna.
Dzis u zwykłego gin Bydlinskiego (nie wiem czy kojarzysz tego młodszego Filipa)
Dzis miala byc wizyta tylko byleby usg zrobic czy nic sie nie dzieje
We wtorek u mojej a 10go profesor
 
Rano bylam w labolatorium, na szczescie w miare szybko poszło, musialam zrobic morfologe, bo zaczely spadac mi plytki krwi, ale przez miesiac trzymaja sie na tym samym pziomie, jak dla mnie moze byc;-) Moze ten maly spacerek dobrze mi zrobil, bo lepiej sie czuje.
Zaczęliśmy przygotowywanie wyprawki od... wietrzenia materacyka do lozeczka zawsze cos;-)
Mam skonczone 32 tygodnie i dalej sie boje, większość czasu leżę. Moze po 34 tygodniu bede pewniejsza heh...
Oczekujaca nie stresuj sie, ze masz piękna szyjkę;-) moze szew nie będzie potrzebny? Najważniejsze, ze wszystko ok:-D
 
reklama
@Oczekujaca123 na początku mialam szyjke 35mm i na taka dlugosc zalozyli mi pessar. Mialam do wyboru pessar lub szew wybralam to drugie. Niektórzy lekarze pukali się w czoło widzac ze zakladaja mi na dluga i twarda szyjke pessar. Dziś naprawdę jestem ogromnie wdzięczna mojej ginekolog. Mimo tych bakterii ktore na bieżąco leczę, mimo tego ze leze. Jestem pewna że gdyby nie to, to nie byłabym w 30tc.
 
Do góry