reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
O laktatorach słyszałam tyle, że koniecznie elektryczny i jak najlepszej jakości, podobno na początku odciągnięcie 5ml mleka może trwać pół godziny albo i więcej, więc to oszczędność czasu. Można podobno wypożyczyć zamiast kupowania.

Ja moimi problemami gastrycznymi nie martwię się tak bardzo, jak ich skutkami - mało jem. Niby w ciąży powinno się zwiększyć kaloryczność o około 300kcal. A ja nie wiem, czy w ciągu dnia dostarczam sobie z jedzenia może jakieś 600 teraz, bo więcej po prostu w siebie nie wcisnę :( Staram się dobić sokami, ale mam obawę, że to i tak za mało dla maluszka, żeby się prawidłowo rozwijał. Na razie waga ani trochę nie ruszyła w górę, a jeszcze niedawno byłam w stanie jeść dużo więcej. Zobaczymy w niedzielę na ważeniu, jak dalej będzie tak kiepsko, to będę lekarza dręczyć tym tematem.

Dzięki za info dot. obrzękniętych warg. Wygląda na to, że to faktycznie powszechne.
 
Ha bede uzywala laktator reczny bo taki mam po corce. Firmy avent. Ma on pojemniczki na pokarm i przejsciowki ze od razu mozna z niego zrobic butelke do karmienia. A w tych pojemniczkach to ja od razu zakrecalam i mrozilam mleko a pozniej zupki jak gotowalam.
 
Ja tez mam reczny laktator aventu, jestem z niego zadowolona. Wiadomo trzeba sie troche nameczyc aby odciagnac mleko. Ale jak nabierze sie wprawy to jest ok.
Nie kupowalabym laktatora za wczasu, moze okazac sie zbednym wydatkiem. W kazdej chwili mozna go kupic jak zajdzie potrzeba.
 
Naysan, może masz przejsciowe klopoty z odżywianiem,za pare dni moze wszystko wróci to normy. Na pewno Twoj lekarz zwroci uwage jezeli coś będzie nie tak z wagą Twoja lub maleństwa.
 
Cześć :-) my już po wizycie wszystko ok mały ma 1700 g :D i dziś mamy już 30+6
Miałam ostatnio obawy że mam malutki brzuch jak na ten tydzień ale jak widać nie potrzebnie :) dziewczyny dużo siedzi w głowie..

@BaskaW mnie po tych sterydach do dziś pupa kłuje, jak się położę albo źle usiądę to czuje nieprzyjemny ból
 
@Audia20 super wiesci:) powiem Ci ze ladnie ten Twoj maluszek nabral. Moj ostatnio mniej nabrał. Wizyta byla w 31+3 i mial 1750g. A w 29+4 mial 1634g nawet sie zastanawialam czy to mzoe wina odstawienia acardu. Kurcze ale wynik krwi mam super wiec chyba nie.

Sluchajcie a jak tam z badaniami u Was przed porodem? Moj lekarz znowu mi tyle nadal badan typu hiv itp oczywscie gbs nie muszę bo go mialam wczesniej wiec wiadomo ze musza podac anyybiotyk.
 
reklama
Dziewczyny kolejny temat wyprawkowy wrzucam na tapetę: laktator- elektryczny/manualny pojedynczy/podwójny? Kto pomoże?
osobiście polecam laktator ręczny firmy lovi. Korzystałam z niego przy dwójce dzieci, w między czasie próbowałam dwóch innych elektrycznych, ale w moim przypadku nie sprawdziły się. Dziewczyny jutro kończę 26 tc ;)
 
Do góry