reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dzięki za odpowiedzi. No właśnie ile mam tyle zdan na temat laktatorow ;)) moze faktycznie najpierw zakupie inne rzeczy a na koncu laktator :)
@Naysan jak mnie przyjmowali tydzień temu do szpitala to Zuza ważyła 1050 i się przerazilam bo wyczytałam w necie ze powinna ważyć 1200g w 50 centylu. Brzuch faktycznie był średniej wielkości w porównaniu z innymi brzuchami mam na patologii. Wyczytałam, ze trzeba pić duzo tłustego mleka. Ja mleka nie mogę więc jadlam pol gorzkiej czekolady i pilam 2 kubki xxl czekolady z automatu.
Później badal mnie ordynator który wyśmiał mnie bo powiedzial ze dziecko ma idealna wage. W każdym razie brzuch od tygodnia mi mega urósł nie wyobrażam sobie że może być większy. Może zacznij jeść bardziej kaloryczne rzeczy. Nie mowie o śmieciowym jedzeniu ale np. tlustrzym. Zazdroszcze tym co nie przytyly przez swieta.

@BaskaW dzieci rosną skokowo tzn jednego tygidnia mniej innego bardzo dużo. Wszystko u Ciebie okej.
 
reklama
Dziewczyny kolejny temat wyprawkowy wrzucam na tapetę: laktator- elektryczny/manualny pojedynczy/podwójny? Kto pomoże?
Ja zamówiłam sobie tomee tepee laktator elektryczny, miał dobre opinie to kupiłam.
Zobaczymy jak sie bedzie sprawował. W razie czego w tym szpitalu co rodzę można sobie jeszcze wypożyczyć.

U mnie już dzisiaj 31 tc. 04.01 kontrol zobaczymy w jakim.stanie bedzie szyjka.
 
Dziewczyny, wychodzę ze szpitala :) Dziś był mój gin prowadzący, zrobił badanie i szyjka 34 mm, czyli nic się nie zmieniła w stosunku do jego badania sprzed tygodnia. A w międzyczasie u innych lekarzy była o centymetr krótsza! No brak słów. Niepotrzebnie święta spędziłam w szpitalu, a tak chciałam być na wigilii z moim tatą chorym na raka... Niepotrzebnie się nastresowałam. Niepotrzebnie faszerowali mnie psychotropami na wyciszenie macicy, które i tak nic nie dawały. Plus to sterydy na płuca i kroplówki magnezowe (mimo że też nie podziałały). I że zrobili posiew z szyjki. Następna wizyta 7 stycznia u profesora w Poznaniu.
Jestem już wypisana ale jeszcze leżę w wyrku i robię krzywą cukrową.
Boję się w domu wejść na wagę. Przez tydzień leżałam i wpie*dalałam - sorki, ale nie da się tego nazwać inaczej ;)
 
Wiewioreczka i Audia cieszę sie, ze:-) u Was dobre wiesci:-)
Nasze samopoczucie duzo zalezy od tego w jakim stanie sa nasze umysly. Dalabym uciac sobie reke, ze gdybysmy nie mialy nakazane lezec i oszczedzac sie, to bysmy mialy o połowę mniej zmartwien, bo bysmy normalnie funkcjonowaly i nie myslaly o tym, ze poczulysmy jakieś uklucie czy ze coś zabolalo.
 
IMG_20181227_112936.jpg


U mnie 29+3 i jest naprawdę wielki brzuch :O
 
Ja wszystkie badania robilam na poczatku ciazy, teraz powtarzalam na przeciwciala a tak to tylko robie morfoligie i mocz.
Ja tez robilam na poczatku ciazy te badania a teraz kaze mi powtorzyc. Robilam tez juz 2 razy toksoplazmoze bo jej nie mialam. Stad sie zastanawiam po co takie badania typu hiv znowu.
 
reklama
Do góry