reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

To blad ze oszczedzasz na magnezie on jest bardzo wazny na skurcze a magne by forte kosztuje ok 20 zl a jest 60 tabletek. Bierzesz go 3 tab dziennie.
Ja biore luteine od 14 tc. Po zalozeniu szwu lekarz zwiekszyl dawke. Luteina 2x2 i duphaston 2x1. Do tego globulki dopochwowe przeciwko infekcja co drugi dzien. Nospa forte 3x1. I dodatkowo swoje leki. Kasy idzie na bie bardzo duzo. Jak sie czujesz ze szwem? Ja Najabardziej nie lubie sikac mam takie dziwne odczucia. I uwazaj na zaparcia. Nie mozna przec mocno przy kupie lepiej by byla luzna.
Podpytam mojego lekarza o ten magnez, nie mówil mi o zadnym konkretnym. Mi dali Spasmoline bo nospa nigdy specjalnie na mnie nie dzialala, do tego jeszcze trivagin 2 razy dziennie. W szpitalu wszyscy byli zgodni ze nie bierze się luteiny przy szwie.. ale za tydzień coś czuję ze mój lekarz każe mi brać bo on luteine zawsze poleca.
Co do szwu to jestem 5 dzień po, już nie mam uplawow ani plamien, czuję ten szew i czasem kluje, ale da się z tym żyć. Czasem czuję jakbym miala tam ciało obce, no ale w sumie tak jest ;)
O zaparciach mi powiedzieli, ja używam czopkow tak jak już kilku lekarzy mi polecalo, po szwie mówili ze to też jest jedna z najlepszych opcji bo nie ma rewelacji w brzuchu jak po środkach doustnych. Na razie wiekszych problemów nie mam, jem tez codziennie śliwki i żurawinę. Podobno sok z zurawiny taki z apteki jest dobry, ale ja na razie zostawiam to sobie jako plan awaryjny :) pijesz czarną herbatę lub kawę? Ja się boję ze magnez wyplucze i przestałam :(
 
reklama
Widzisz co lekarz to opinia. Mnie zszywal lekarz w szpitalu i ten sam zwiekszyl dawke luteiny. Nigdy nie slyszalam o tym ze luteiny sie nie bierze przy szwie. Mowili czemu? Z reszta moj lekarz tez kazal brac. A co do tego magnezu prawie kazda ciazowa go bierze bo to mleczan ktory jest najlepiej przyswajalny. Nawet w szpitalu mowili ze tylko ten magnez. Ja na jelita nic nie biore. Jem duzo rzeczy ktore powoduja rozwol.. Kawe pije ale inke i dodaje pol lyzeczki rozpuszczalnej. Pije herbate z cytryna i czesto miete bo siada mi zoladek przez leki.
 
Widze ze ten trivagin to tez niezle kosztuje. Mieisecznie troche wyjdzie. Ja mam globulki i tez drogo wychodza ale one na szczescie co 2 dni.
 
Widzisz co lekarz to opinia. Mnie zszywal lekarz w szpitalu i ten sam zwiekszyl dawke luteiny. Nigdy nie slyszalam o tym ze luteiny sie nie bierze przy szwie. Mowili czemu? Z reszta moj lekarz tez kazal brac. A co do tego magnezu prawie kazda ciazowa go bierze bo to mleczan ktory jest najlepiej przyswajalny. Nawet w szpitalu mowili ze tylko ten magnez. Ja na jelita nic nie biore. Jem duzo rzeczy ktore powoduja rozwol.. Kawe pije ale inke i dodaje pol lyzeczki rozpuszczalnej. Pije herbate z cytryna i czesto miete bo siada mi zoladek przez leki.
Mowili zeby nic tam nie wkładać po szwie. A trivagin jest bardzo pomocny, w posiewie wychodzą mi same lactobacillus w dużej ilości. Plus uzywam plynu do mycia z paleczkami kwasu mlekowego z Ziaji.
Mam nadzieję moj prowadzący da mi luteine i zmniejszy duphaston bo mi wątroba siadzie :(
 
Ja biore macmirror complex. To zapobiegawczo. By nie rozwinela sie zadna infekcja. Podmywam sie tez dobrym plynem dla kobiet w ciazy.
 
reklama
Paula luteina to tez hormon czyli progesteron wiec ona tez dziala zle na watrobe. Mozesz brac cos na watrobe.

Luteina źle wpływa na wątrobę?
Ehhh... ja tez tyle leków w siebie pakuje, ze szok. We wyorek byłam na wizycie k dostałam Monural, lyknelam 3 saszetki dzień po dniu z uwagi na duża ilość baterii w moczu. Białko tez mi wyszło [emoji52]
No i oczywiście w pakiecie z pessarem infekcja. Mam zakładać codziennie na zmianę: Macmiror, Nystvagin i HyftoVag plus luteina 2 razy dziennie. Ehhh....
 
Do góry