reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja dokladnie tez! Nie wiem czy to wiezadla czy ruchy czy skurcze.
Sluchajcie jak tak dalej pójdzie to urodzimy w terminie ale na oddziale zamkniętym :[

Tez miałam takie przemyślenia, ze jak tak dalek pójdzie to wizyty i innego specjalisty będą potrzebne. [emoji846]
Mnie to frustruje jeszcze inna kwestia. Te które nie chce dzieci, nie dbają o siebie w ciąży w ogóle, niejednokrotnie palą i piją alkohol nie maja problemów z szyjka. Rodzą praktycznie w terminie.... to takie niesprawiedliwe...
 
Dziewczyny może pomożecie. W grudniu 2017 r po poronieniu wyszła mi tarczyca coś koło 5, ginekolog kazał brać letrox. W kolejnej ciąży bralam cały czas badając oczywiście tsh. I bylo różne. Ale teraz miesiąc po miesiącu po przedwczwsnym porodzie badalam i mam 0.683. A ft4 1.26 gdzie norma jest do 1.2. Wydaje mi się ze nie powinnam tego brać. Słyszałam że kobiety po ciąży odstawialy. I nie wiem co zrobić . Co myślicie?
 
@Kleo83
3maj się, popros o posiewy pochwy i moczu mizm to jest przyczyną Twojego CRP i boli.
@BaskaW jak się martwisz to pewnie jedź na IP i pisz nam co u Ciebie
Niby wymaz
Dziewczyny może pomożecie. W grudniu 2017 r po poronieniu wyszła mi tarczyca coś koło 5, ginekolog kazał brać letrox. W kolejnej ciąży bralam cały czas badając oczywiście tsh. I bylo różne. Ale teraz miesiąc po miesiącu po przedwczwsnym porodzie badalam i mam 0.683. A ft4 1.26 gdzie norma jest do 1.2. Wydaje mi się ze nie powinnam tego brać. Słyszałam że kobiety po ciąży odstawialy. I nie wiem co zrobić . Co myślicie?
Ja mam też niskie TSH coś koło 0,9 i biorę pół tabletki. Zapytaj o to swojego lekarza n pewno Ci doradzi.
 
Dostałam dziś steryd na rozwój plucek, jestem załamana, dopiero mam 24tc, dlaczego tak wcześnie mi podali?. Pocieszające, że moja szyjka od wczoraj się nie skróciła, ale cały czas czuję te swoje skurcze, choć na ktg nic nie wychodzi.
 
Mi lekarz powiedzial ze mi nie daja bo nie ma to sensu. Steryd podaje sie w 2 dawkach i tylko wtedy gdy jest zagrożenie porodu i działa do 7 dni. A każda kolejna podwojna dawka to juz moze szkodzic dziecku np bedzie nadpobudliwe.
 
@Kleo83 Kiedy będzie wynik wymazu? Kiedy planuja Ci cos zalozyc? I mowia co? Caly czas masz te skurcze czy tylko w nocy? Bolace czy spinanie sie brzucha? Trzymaj sie będzie dobrze masz dluzsza szyjke niz ja mialam. Daja Ci jeszcze kroplowki? Powodzenia
 
@Gannka najlepej idź z wynikami d lekarza choćby pierwszego kontaktu
@Kleo83 mnie moja gin powiedziała na wizycie jak byłam w 20tc ze jak mi moje bole nie przejda to do szpitala w 24tc tam steryd i lezenie.
3maj się jestes dzielna i stresu masz co nie miara. Wiesz może czym wyciszaja Ci skurcze?
 
Tak bo sterydy daje sie od 25 do bodajze 32 tc. A w szczególnych przypadkach kozna juz podac w 24 tc. Jest fajny artykul o sterydach w necie. Ale tak jak mowie 2 tury juz lepiej nie brac.
 
reklama
Do góry