reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ciągle myślę, nie potrafię się pogodzić.. Kolejna ciąża będzie chyba moim ratunkiem..niczego tak nie pragnę jak zostać mama.
 
reklama
Ciągle myślę, nie potrafię się pogodzić.. Kolejna ciąża będzie chyba moim ratunkiem..niczego tak nie pragnę jak zostać mama.
Gannka , jak stracilam Franka tez obsesyjnie myslalam, ze juz musze teraz, natychmiast... najlepiej to jeden brzuch zastapic drugim i nie rozpamietywac... od poczatku pracuje z psychologiem i zalobe przechodze w taki sposób, zeby pogodzic sie z tym co mnie spotkalo i starac sie o kolejne dziecko.
Teraz juz wiem, ze pragne miec dziecko, ale podchodze do tego w inny sposob. Moj syn zawsze bedzie moim pierwszym dzieckiem, o którym będę pamietac..kolejna ciąża nie zastapi mi tamtej a drugie dziecko nie zastapi mi Franka.. trzeba byc gotowym na to zeby przezyc kolejna ciaze, zeby liczyc sie z tym ze bedzie ciezka a nie obsesyjnie chciec zastapic jedno dziecko drugim..moze robisz to nie świadomie ale ja z perspektywy czasu wiem , ze tak sie zachowywalam.
Naprawde polecam prace z psychologiem, ale takim sprawdzonym, dobrym, ktory pomoze Ci przezyc ta zalobe ale też przeprowadzi przez ewentualna kolejna ciaze, bo na pewno bedzie trudna.

Musimy pamietac o tym, ze kolejna ciaza.oprocz tego , ze będzie ciezka moze rowniez sie nie udac - tu nie chodzi o straszenie , ale o to , ze jesli nie przepracujesz jednej straty to druga moze Cie zalamac i sie nie pozbierasz....
 
Ciągle myślę, nie potrafię się pogodzić.. Kolejna ciąża będzie chyba moim ratunkiem..niczego tak nie pragnę jak zostać mama.

Kochana dasz radę! Ja urodziłam synka w poprzedniej ciąży w 20 tyg.
Mam jedną córeczkę z pierwszej ciąży i po stracie synka przestaliśmy się z mężem starać o drugie..
Ale po 4 latach ciąża sama nam przypadkiem wpadła.. bałam sie okropnie że to wszystko sie powtórzy.
Trafiłam jednak na świetnego lekarza, obserwowaliśmy szyjkę co tydzień i jak tylko zaczęła sie skracać to założył szew.
Obecnie zaczynam 36 tydzień ciąży.
To jest do pokonania! Zobaczysz uda sie i Tobie.. ściskam Cię mocno
 
Cześć,
Jestem tu nowa. Urodziłam w 23 tyg., miałam w 19 założony pessar co doprowadziło do poważnej infekcji i nie dało się już zahamować skurczy. Po jakim czasie myślicie że można starać się o kolejne dziecko ?
Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Doskonale Cie rozumiem bo w 2017 r. Tez urodziłam syna w 22+4 tc. Zyl 2 dni. U mnie bylo tyle gorzej ze skonczylo sie cc. A to byla moja 2 cc. Zaczelam starac sie jakos po 5 msc. Udalo sie zajsc w 10mscu po stracie. Obecnie 18tc. Dasz rade. Wazne by plakac i dac upust emocjom z czasem bedzie lepiej.
 
@Gannka ja się zgadzam z @Oczekujaca123 ważna jest pomoc psychologa jeżeli masz możliwość to warto skorzystać. Ja tego nie zrobiłam i bardzo żałuję.

@BaskaW ja tez mam miękka szyjkę ale mi gin powiedziała że to ok bo polowa kobiet ma miekka a polowa twarda. Wazne ze zamknieza i długa. Rozumiem ze ze względu na przeszłość dbasz o siebie. Jakies skurcze? Bole? Twardnienia?
 
@Gannka ja się zgadzam z @Oczekujaca123 ważna jest pomoc psychologa jeżeli masz możliwość to warto skorzystać. Ja tego nie zrobiłam i bardzo żałuję.

@BaskaW ja tez mam miękka szyjkę ale mi gin powiedziała że to ok bo polowa kobiet ma miekka a polowa twarda. Wazne ze zamknieza i długa. Rozumiem ze ze względu na przeszłość dbasz o siebie. Jakies skurcze? Bole? Twardnienia?

Tak ze wzgledu na porod przedwczesny i mam teraz twardnienia brzucha jakos od 12 tyg..pobolewa i sluz mialam zabarwiony krwia. Teraz tez jak wstane np by pojsc pod prysznic czuje brzuch jak kloje ciagnie i czasami twardnieje..mi 2 lekarzy mówiło ze miekka szyjka jest nebezpieczna bo jie trzyma i pare porzadnych skurczy i sie otworzy.
 
Magnez na recepte 3x2. Neoparin 0.8. Acard. Luteina. Duphostan . wit e. Prenatal duo. Nospa forte w razie potrzeb. I metagolian z b12. I cos na uspkojenie ale z tego nie korzystam.
 
Magnez na recepte 3x2. Neoparin 0.8. Acard. Luteina. Duphostan . wit e. Prenatal duo. Nospa forte w razie potrzeb. I metagolian z b12. I cos na uspkojenie ale z tego nie korzystam.
BaskaW a czemu neoparin 0.8? Dawka dobrana ze wzgledu na wyniki czy wage ?
Pytam , bo ja tez juz dostalam recepte na neoparin 0.8 ze wzgledu na wage, ale z kolei hematolog mowi ze 0.4 by wystarczyla bo tylko profilaktyka.. ja jeszcze w ciazy nie jestem , ale ciekawi mnie to jak inni lekarze na to patrza
 
reklama
Ja mam zespół antyfosfolipidowy i przed ciaza prowadzil mnie immunolog. Juz podczas staran bylam na neoparin 0.6. Bo mialam duze bardzo d dimery. Moj lekarz po 3 msc staran na 0.6 zwiększył dawke na 0.8. On mowil ze neoparin przy zespole pomoze nie odrzucic ciazy a i ze dawke zwiekszyl bo sie nie udawalo. Ginekolog ciagnie ta dawke 0.8 bo raz d dimery rosna raz maleja. Waga raczej nie ma nic do tego co prawda przytylam po stracie dziecka ale nie jakos mocno.
 
Do góry