reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mi lekarz w środę powiedział, że brzuch może twardnieć nawet kilkadziesiąt razy na dobę. Może ten brzuch boleć od infekcji albo główka schodzi w dół-mnie tak boli od paru dni ale czuję, że to właśnie przez to, że dzidzia się pcha na dół. Leżę jak najwięcej na bokach i ponownie ograniczyłam ruch do minimum i to pomaga się rozluźnić. Też mam różne kłucia i boleści szyjkowe i w kroczu, ale sama widziałam na usg, że dzidzia główką już jest na szwie, więc leżę jak na bombie, która może w każdej chwili wybuchnąć. Dobrze, że to już 35+2. Dla mnie to mega sukces i już jestem dumna z siebie.
 
reklama
Masz pessar czy szew ?
Ja brałam identycznie gynalgin naprzemiennie z nystatyna jak miałam pessar zabronili używać luteiny dopochwowej i dostałam duphaston dopiero w dobrym szpitalu po zalozenza szwu dostałam luteinę dopochwowo plus gynalgin i duphaston plus magnez .
Pamiętam że po gynalginie właśnie miałam bole podbrzusza : **

Dziewczyny a który tc ?
Mi mówiono w jednym i drugim szpitalu że w dalszych tc nie bierze się nospy bo rozpulchnia szyjkę , przy pesarze to już wgl nie brać
Nie mam ani szwu ani pessara...szyjka obecnie 22 mm, miękka. A tydzień ciąży 31+0... kurczę... też mi jeden z lekarzy coś wspominał o tej nospie,ze sa nowe badania... i faktycznie nie powinno sie brac. Ale to podbrzusze boli... moze przez ten gynalgin...
 
Nie mam ani szwu ani pessara...szyjka obecnie 22 mm, miękka. A tydzień ciąży 31+0... kurczę... też mi jeden z lekarzy coś wspominał o tej nospie,ze sa nowe badania... i faktycznie nie powinno sie brac. Ale to podbrzusze boli... moze przez ten gynalgin...

Jeśli zaczęło się po gynalginie to pewnie tak jak u mnie , z tym że ja przestałam go brać bo ból być coraz większy i pojawiło się plamienie bardzo delikatne kilka plamek .
Nospy nie dali mi nawet w szpitalu( nie licząc 1 razu zaraz po zabiegu założenia szwu ) zawsze magnez w kroplówce , lekarz mówił że w wyjątkowych sytuacjach można wziąć nospe , jednak należę do przewrazliwionych mam : ) i nie brałam zawsze brałam więcej magnezu i luteiny podjezykowej
 
Jeśli zaczęło się po gynalginie to pewnie tak jak u mnie , z tym że ja przestałam go brać bo ból być coraz większy i pojawiło się plamienie bardzo delikatne kilka plamek .
Nospy nie dali mi nawet w szpitalu( nie licząc 1 razu zaraz po zabiegu założenia szwu ) zawsze magnez w kroplówce , lekarz mówił że w wyjątkowych sytuacjach można wziąć nospe , jednak należę do przewrazliwionych mam : ) i nie brałam zawsze brałam więcej magnezu i luteiny podjezykowej
Luteine podjezykpwo biorę 3x2 tabletki. A gynalgin po jakim czasie odstawilas? Chciałam poczekać do następnej wizyty, 20 czerwca mam..I powiedzieć wtedy lekarzowi. Odstawilabym szybciej ale boję się że infekcji nie zalecze...
 
Dzięki Kochana... No właśnie całe to lezenie starałam się być twarda i nie przeżywać tak jak to miało miejsce w I ciąży...I dobrze się czułam...dopóki właśnie teraz mi tych leków nie zmienili. Bo mam niby jakaś infekcje i biorę gynalgin na zmianę z nystatyna...I niby do końca mam tak brać. A luteiny podjezykpwo. Już się boję że ten ból brzucha to może jakaś infekcja się rozwija pęcherza czy coś ale z drugiej strony biorę nystatyna która działa na wszystko...Ech...myślałam że teraz po 30 tc będzie z górki...
Ja też tak myślałam. A tymczasem wsłuchuje się w każdy ból,ukłucie czy napięcie brzucha. Zaciskam nogi. Nawet d łazienki boję się wstawać
 
Ech...Nie wiem kurde. Miałam nie czytać "internetow"...Ale wszędzie piszą że te bóle miesiaczkowe zwiastuja poród... strasznie się martwię. Dziś 31+0. Ból miesiaczkowe prawie ciągły... W środę byłam na wizycie. I było w miarę ok. Odnoszę wrażenie że te bóle mam od wizyty tydzień temu kiedy zmieniłam luteine z dopochwowej na podjezykowa...
Rozumiem Ciebie, że się obawiasz. Bóle jak na miesiączkę mam często gęsto. Teraz co prawda się nimi nie przejmuję, bo to nie są typowe skurcze... . Tylko też mi prościej powiedzieć, bo to już skończony 34tc i mam poczucie, może złudne że już jest bezpiecznie. Ale to psychicznie bardziej pozytywnie mnie nastraja :).
 
Rozumiem Ciebie, że się obawiasz. Bóle jak na miesiączkę mam często gęsto. Teraz co prawda się nimi nie przejmuję, bo to nie są typowe skurcze... . Tylko też mi prościej powiedzieć, bo to już skończony 34tc i mam poczucie, może złudne że już jest bezpiecznie. Ale to psychicznie bardziej pozytywnie mnie nastraja :).
No ja wchodzę w 32 tc, to już zaraz Drugi względnie bezpieczny termin. Zamiast wyluzować człowiek więcej analizuje..też odetchne po skończonym 34 tc... czyli na sam koniec czerwca...
 
reklama
Luteine podjezykpwo biorę 3x2 tabletki. A gynalgin po jakim czasie odstawilas? Chciałam poczekać do następnej wizyty, 20 czerwca mam..I powiedzieć wtedy lekarzowi. Odstawilabym szybciej ale boję się że infekcji nie zalecze...

Miałam brac bodajże 7/8 dni brałam 5 plus antybiotyk bo miałam e-coli i enterococcus faecalis w szyjce po szpitalu :/
 
Do góry