reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny ja jutro do szpitala szyjka dalej się skraca przez 3 tygodnie z 2,41 na 1,5 mm. Dodatkowo będę miała założony pessar. Jestem załamana,tak się boję o maleństwo. Lekarka powiedziała że bezpieczne będzie dotrwać choć do 34 tygodnia. Ja w środę zacznę już 30. Tak się boję. Dodatkowo leki no spa forte scopolan i duphason.
Najważniejsze, że będziesz pod dobrą opieką, głowa do góry:)
 
reklama
Ech...przykro mi:( pamiętaj, że robisz wszystko co w Twojej mocy żeby było dobrze! Nic więcej nie zrobisz...
Mi teraz lekarz zmienił luteiny z 3x100 dopochwowe na 2x100 podjezykpwo...ostatnie dwa dni czułam się tragicznie, brzuch często był twardy...Ale też mam dużo stresów, dużo kloce się z mężem i martwię o syna... mam nadzieje ze Bedzie w miarę ok. A wizyta najszybciej za 8 dni...
Powiem wam, że mi ostatnio też bardzo często brzuch twardniał. Ale dzisiaj byłam na wizycie i szyjka nadal 25 mm. Też się bałam że to jest objaw skracania się szyjki, ale chyba nie zawsze tak musi być.
 
Dziewczyny ja jutro do szpitala szyjka dalej się skraca przez 3 tygodnie z 2,41 na 1,5 mm. Dodatkowo będę miała założony pessar. Jestem załamana,tak się boję o maleństwo. Lekarka powiedziała że bezpieczne będzie dotrwać choć do 34 tygodnia. Ja w środę zacznę już 30. Tak się boję. Dodatkowo leki no spa forte scopolan i duphason.

1,5 mm czy 1,5 cm ?
Rozumiem ze masz juz szew założony ? Możesz napisać kiedy Ci go założyli i jaka wtedy była Twoja szyjka ?
 
Tak 1,5 cm to z nerwów te mm. Lekarka powiedziała że na tym etapie ciąży u mnie prawie 30 tydzień. szew może wywołać poród przedwczesny. I zaleciła pessar. Szew jest bardziej inwazyjny.
 
Powiem wam, że mi ostatnio też bardzo często brzuch twardniał. Ale dzisiaj byłam na wizycie i szyjka nadal 25 mm. Też się bałam że to jest objaw skracania się szyjki, ale chyba nie zawsze tak musi być.
Mi też często twardnieje i jak do tej pory nic to nie znaczyło jeśli chodzi o długość szyjki. Jednak teraz jak już dzidzia jest coraz większa, to też się boję środowej wizyty i diagnozy. Choć jak widać na przykładzie Darii poród może się zacząć bez skurczy czy odejścia wód. W sumie to już nie wiem czego się spodziewać. W pierwszej ciąży poród zaczął się u mnie odejściem wód, więc do tej pory tego się najbardziej bałam. Bo wiedziałam, że z rozwarciem mogę sobie dalej leżeć nawet 2 miesiące. To jest chyba loteria, która ile wytrzyma:huh:
 
Tak 1,5 cm to z nerwów te mm. Lekarka powiedziała że na tym etapie ciąży u mnie prawie 30 tydzień. szew może wywołać poród przedwczesny. I zaleciła pessar. Szew jest bardziej inwazyjny.
Tak, podobno szew zakłada się do około 20 tc i zdecydowanie jest inwazyjny. A Ty leżałaś całe ostatnie 3 tygodnie?
 
Tak 1,5 cm to z nerwów te mm. Lekarka powiedziała że na tym etapie ciąży u mnie prawie 30 tydzień. szew może wywołać poród przedwczesny. I zaleciła pessar. Szew jest bardziej inwazyjny.

Spokojnie dasz radę! 30 tydzień to juz sporo..
Ja jestem dopiero w 20 tyg i założony mam od tygodnia szew na szyjce 19 mm..
pessar Ci pomoże!
 
Tak leżałam tydzień w szpitalu,potem 2 tygodnie w domu. Ale wiadomo że w domu przy dziecku już ta aktywność jest większa niż przy pobycie w szpitalu. Już sama nie wiem co myśleć.
 
reklama
Do góry