reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

21 tydzien i walczymy dalej :) wizyta za dwa tygodnie i znowu dowiemy sie co i jak. W weekend planuje z K. udzial w warsztatach z chustonoszenia, taka normalnosc w tym wszystkim.
Jak sie czujecie? Jak nastroj?
Oo chusty , kurcz ciekawe czy ja bym się nadawala do noszenie ;/ ja ogólnie fizycznue oki gorzej z moja psychika ;/ non stop mysle...przeżywam... Wczoraj miałam wizytę na której dowiedziałam się jedynie że szyjka się nie rozwiera i jest oki a na USG kazał mi podjechać w czwartek do szpitala, wkurzyłam się trochę bi wrocil z ferii pacjentek w poczekalni multum ,wysiedziakam się ponad godzinę a moja wizyta 10 min,ale trzeba go zrozumieć , dziewczyna przede mną siedziała u niego prawue godzinkę ,słychać było że dzwoni i cos dla niej załatwia..
 
reklama
Witajcie. Pozwoliłam sobie tutaj napisać :( od czwartku jestem w strachu ponieważ dowiedziałam się że moja szyjka w 23tc ma tylko 17mm. Od piątku leżę w szpitalu gdzie zmierzyli tylko 15mm :( szok ogromny. Muszę leżeć. Czekam na wynik posiewu. Możliwe że założą mi szew. Jestem przerażona ponieważ do tej pory raczej się oszczedzalam ze wzgledu na plamienia a szyjka i tak się skrócila. Czy może któraś z Was podzielić się doświadczeniami z zakładanie szwu? Jak to wygląda to zakładanie ile dni trzeba zostać w szpitalu. Czy lepiej założyć szew czy pessar? Bardzo się boję że stracę moją córeczkę :(
Hej ja nie mam szewka,ale mam pessar od 20 tyg ciąży ,jutro dopiero kończę 22 tydzień,szyjka zaczęła się skaracac w 18 tyg.
Ja ogólnie startowałam z krótką bo na samym początku miałam 3 cm a jak się zaczęła skaracac to w dwa tyg zleciała do 2,4 i założył mi pessar! W pierwszej ciąży miałam identyczny problem pessar od 19 tyg , urodziłam w 36 tyg
Będzie dobrze moja sąsiadka w połowie ciąży miała zakladany szewek już jak zaczynało się cis rozwierać i donosiła do 40tyg !!
 
Dziękuję za słowa otuchy :) właśnie się zastanawiam nad tym czy ja nie mogłabym mieć założonego passara jednak to mniej inwazyjne. Muszę zapytać lekarza czy w szpitalu to też zakładają czy u mnie są przeciwwkazania że tylko o tym szwie wspominają. Wewnętrznie mam rozwarcie taki jakby lejek może dlatego chcą szew. Bedzie dobrze, musi być ;)
 
Dziękuję za słowa otuchy :) właśnie się zastanawiam nad tym czy ja nie mogłabym mieć założonego passara jednak to mniej inwazyjne. Muszę zapytać lekarza czy w szpitalu to też zakładają czy u mnie są przeciwwkazania że tylko o tym szwie wspominają. Wewnętrznie mam rozwarcie taki jakby lejek może dlatego chcą szew. Bedzie dobrze, musi być ;)
Właśnie mi mój lekarz mówił że szew zakłada kiedy robi się rozwarcie, wtedy będziesz bezpieczniejsza ,pessar zakłada jak szyjka się skraca ale nie ma rozwarcia
Dobrze że to wylapal bo szew chyba... do 24 tyg mogą założyć tak ?bo juz nie pamiętam
To twoja pierwsza ciąża?
 
Druga ciąża. W pierwszej 9 lat temu też miałam skrócona szyjke ale nie aż tak bardzo. Szew nie był potrzebny a w koncu mialam cc w 41 tc.
 
@Sandi82 Mi założono tym razem szwy w środę, w znieczuleniu zewnątrzoponowym i wypisana zostałam w piątek. Do zabiegu posiew z szyjki musi być czysty i nie możesz mieć skurczy. Masz wpuklenie pęcherza płodowego?
 
Dziewczyny strasznie się boje znowu jestem w szpitalu, szyjka z ponad 3 cm skróciła się do 2,45 cm + szyjka w kształcie litery y. Szew trzyma. To dopiero 23 tydzień. W 14 tygodniu miałam zakładany szew. Posiewy były ok. Teraz też pobrali. Globulki profilaktycznie biore z antybiotykiem i lekiem przeciwgrzybicznym.
 
reklama
Dziewczyny strasznie się boje znowu jestem w szpitalu, szyjka z ponad 3 cm skróciła się do 2,45 cm + szyjka w kształcie litery y. Szew trzyma. To dopiero 23 tydzień. W 14 tygodniu miałam zakładany szew. Posiewy były ok. Teraz też pobrali. Globulki profilaktycznie biore z antybiotykiem i lekiem przeciwgrzybicznym.
Od 24 tygodnia moga podac sterydy. I dobrze, ze lezysz w szpitalu to wycisza ewentualne skurcze. Badz dobrej mysli, szwy potrafia dlugo trzymac.
 
Do góry