reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kochana jak ja Ci zazdroszcze tych tyg! Masz już ciążę donoszona, a z waga to jest roznie przecież pomiar z USG może byc +/- 0,5 kg u mnie mały urodzil się prawie 200 gram większy, będzie dobrze tym bardziej ze od wizyty minęło już pare dni i niech mała jeszcze trochę posiedzi w brzuszku :) a z tym radzeniem sobie to wszystko ogarnięcie, to na początku bedzie trudne ale szybko wpadniecie w rytm,!! Pisz nam tu gdyby zaczelo się coś dziac, bedziemy trzymać kciuki! Ale mała pewnie poczeka do marca, dzieci z marca sa grzeczne :)

Dziękuje za miłe słowa, w końcu odetchnęłam :) zaczęłam nawet się trochę już ruszać, chociaż początki po tak długim leżeniu były ciężkie. Kręciło mi się w głowie i robiło słabo. Wczoraj będąc na ktg rozmawiałam z fajna położna której dwójka wnucząt urodziła się z hipotrofia- mówiła ze bardzo szybko nadrobiły zaraz po urodzeniu. Zreszta biorę pod uwagę fakt ze po pierwsze ja jestem bardzo bardzo drobna- stad tyle problemów z ciąża jak i to, ze usg na tym etapie ciąży nie jest już tak dokładne.
Trzymam za Was mocno kciuki, przede wszystkim za zdrówko waszych maluszków, ale i za to, żeby ten czas szybko Wam minął :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
21 tydzien i walczymy dalej :) wizyta za dwa tygodnie i znowu dowiemy sie co i jak. W weekend planuje z K. udzial w warsztatach z chustonoszenia, taka normalnosc w tym wszystkim.
Jak sie czujecie? Jak nastroj?
 
Witajcie. Pozwoliłam sobie tutaj napisać :( od czwartku jestem w strachu ponieważ dowiedziałam się że moja szyjka w 23tc ma tylko 17mm. Od piątku leżę w szpitalu gdzie zmierzyli tylko 15mm :( szok ogromny. Muszę leżeć. Czekam na wynik posiewu. Możliwe że założą mi szew. Jestem przerażona ponieważ do tej pory raczej się oszczedzalam ze wzgledu na plamienia a szyjka i tak się skrócila. Czy może któraś z Was podzielić się doświadczeniami z zakładanie szwu? Jak to wygląda to zakładanie ile dni trzeba zostać w szpitalu. Czy lepiej założyć szew czy pessar? Bardzo się boję że stracę moją córeczkę :(
 
Witajcie. Pozwoliłam sobie tutaj napisać :( od czwartku jestem w strachu ponieważ dowiedziałam się że moja szyjka w 23tc ma tylko 17mm. Od piątku leżę w szpitalu gdzie zmierzyli tylko 15mm :( szok ogromny. Muszę leżeć. Czekam na wynik posiewu. Możliwe że założą mi szew. Jestem przerażona ponieważ do tej pory raczej się oszczedzalam ze wzgledu na plamienia a szyjka i tak się skrócila. Czy może któraś z Was podzielić się doświadczeniami z zakładanie szwu? Jak to wygląda to zakładanie ile dni trzeba zostać w szpitalu. Czy lepiej założyć szew czy pessar? Bardzo się boję że stracę moją córeczkę :(
 
Czytałam że do szwu trzeba wyciszyć skurcze ale ja nie wiem czy je mam. Czasem 2-3 razy dziennie brzuch robi się twardy i ogólnie cały czas jest taki trochę "obolały". Poza tym czasem boli mnie krocze i pachwina z prawej strony. Dostaje magnez, nospe i luteina.
 
U nas w czwartek skończymy 28 teraz kolejny cel to 32. Mam nadzieje ze dotrwamy. Sandi tak muszą być wyciszone mi skurcze spowodowały ze szew się zaczął zsuwac :( teraz lezymy z pessarem i modle się żeby nie było tych nieszczęsny skurczy
 
Hej. Jestem po wizycie pessar.maja mi zdejmowac przy CC albo po...tak mi lekarz powiedzial a CC bede miala 27.03[emoji4] dzisiaj mi tam nie zagladal

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
 
Sandi mi założyli szew w piątek a wyszlam w poniedziałek. To trwa jakieś 15 min później dostałam leki przeciwbólowe bo po przebudzeniu bardzo bolał mnie brzuch. Przez dobę nie mogłam wstawać z łóżka później juz było ok
 
reklama
Do góry