reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja staram się leżeć na lewym boku chociaż wiadomo ze ciężko wiec na prawym tez trochę poleguje. Narazie leżę bez poduszki pod pupa mam nadzieje ze nie będę musiała bo w poprzedniej ciazy ciężko bylo:( a ty supermami od kiedy lezysz? U mnie mija 9 tyg juz; (
 
reklama
Ja staram się leżeć na lewym boku chociaż wiadomo ze ciężko wiec na prawym tez trochę poleguje. Narazie leżę bez poduszki pod pupa mam nadzieje ze nie będę musiała bo w poprzedniej ciazy ciężko bylo:( a ty supermami od kiedy lezysz? U mnie mija 9 tyg juz; (
Od 5 tygodnia do 12 tygodnia polegiwałam bardzo dużo.
Od 12 tygodnia do teraz (16 t 1 d) leże bez przerwy, tylko wc, więc to początek drogi. Zastanawiam się nad poduszką pod pupą bo dziś boli podbrzusze.
 
Ale mamy przekichane:( nie wiem może nie powinnam ale tak bardzo zazdroszczę dziewczyna które całą ciaze biegają i nic im nie dolega:( moja znajoma do 6mies jeździła rowerem a ja się boję wstać do wc. Każde napięcie brzucha analizuje zwariować można. Ja w poprzedniej ciazy lezalam z poduszka pod pupa jak zaczął mi się zsuwac szew. I ciągle lezalam na lewym boku ale było mi wygodnie na tym lewym a teraz to tak srednio.
 
Moja sasiadka z góry, w 6/7 miesiacu była na wakacjach nad morzem 700 km od domu. W 8 też była aktywna, za to w 9 odkurzała ja też każdy ból analizuje.jak mnie boli Łykam wtedy zestaw magnez, nospa, luteina i czasami espumisan. Wróciłam w sobote ze szpitala po 3 tygodniach pobytu. Na pewno w szpitalu człowiek był spokojniejszy dostęp do leków lepszy. Musimy się trzymać i wspierać i skreślać każdy dzień.
 
Ja też miałam szewek założony w 16tc :)
Urodziłam w 39tc skończonym przez cc... (planowane)
Żyłam normalnie, no bardziej się oszczedzalam to fakt :) Ale nie leżałam...

Może warto przeczytać wypowiedź mamyginekolog na temat leżenia w ciąży? :)
 
U mnie dziś 30+ 3. Szyjka do tej pory miała 3 cm, przez ostatnie 3
Tygodnie skróciła się do 2,5 cm. Do tej pory funkcjonowałam normalnie, ba- chodziłam do roboty, ale dziś dostałam zwolnienie i nakaz leżenia. Kolejna wizyta za 2 tyg. Moje problemy z twardniejącym brzuchem zaczęły się w 20 tc i pamietam jak zazdrościłam dziewczynom, które już były w 30 tc. Teraz liczę ze uda nam się wytrwać jak najdłużej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Lovi teraz mam nieszane uczucia. Chociaż i tak na więcej sobie pozwalam niż w poprzedniej ciazy.

Agula tez z niecierpliwością czekam na ten magiczny 30 tydz ciągle sobie powtarzam ze jak dotrwamy to później będzie juz z gorki:)
 
U mnie dziś 30+ 3. Szyjka do tej pory miała 3 cm, przez ostatnie 3
Tygodnie skróciła się do 2,5 cm. Do tej pory funkcjonowałam normalnie, ba- chodziłam do roboty, ale dziś dostałam zwolnienie i nakaz leżenia. Kolejna wizyta za 2 tyg. Moje problemy z twardniejącym brzuchem zaczęły się w 20 tc i pamietam jak zazdrościłam dziewczynom, które już były w 30 tc. Teraz liczę ze uda nam się wytrwać jak najdłużej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Hej :) nie wiem czy już pytałam, ale czy miałaś coś założone na szyjke? Bo ja też startuje z ogólnie krótka szyjka, u Ciebie te 3 cm były od początku ciazy, ?
nie wiem jak to u mnie się potoczy?
 
Hej :) nie wiem czy już pytałam, ale czy miałaś coś założone na szyjke? Bo ja też startuje z ogólnie krótka szyjka, u Ciebie te 3 cm były od początku ciazy, ?
nie wiem jak to u mnie się potoczy?

to moja pierwsza ciąża. w 20 tyg na badaniu połówkowym lekarz zauważył, że w trakcie badania napina mi się brzuch- ja myslalam, ze to dziecko sie wypina. powiedziała wtedy, że ze względu na krótką szyjkę, którą mam od początku (3 cm) włączy luteine i magnez plus mialam sie oszczedzać. na wczesniejszych badaniach nic nie wspominala o szyjce, a ja nie pytalam. może dlatego, że się mocno przejmuje tym wszystkim i nie chciała mnie niepotrzebnie straszyć, jesli nic sie nie działo. od 20 do 28 tc szyjka trzymala 3 cm, a twardnienia mimo leków sie pojawialy. ja funkcjonowalam w miare normalnie. natomiast od 28 tc szyjka powoli zaczela sie skracać- obecnie 2,5 cm i na wczorajszej wizycie dostalam zwolnienie z pracy i mam jak najwiecej leżeć, żeby odciążyć szyjkę. o żadnych wspomagaczach na szyjkę nie wspominala, powiedziala też, że jesli będę się oszczędzać to nie powinno być ze strony szyjki problemu z dotrzymaniem do 36-37 tc.
Także jeśli startujesz z krótką szyjką niekoniecznie musi się to źle skończyć. dużo dziewczyn na forum urodzilo swoje dzieciaczki w terminie. trzeba sluchac sie lekarza i powinno byc ok ;)
a ile ma twoja szyjka?
 
reklama
Moja na pierwszej wizycie 2,8 ale zmierzył ja tak sobie bo stwierdził że dopiero od 16 tyg coś może zacząć się dziac, ja w pierwszej ciąży od 19 tyg miałam założony pessar bo szyjka 2,5
Poród w 36 tyg ale też w miarę funkcjonowałam, na dużo odpoczynku mogłam sobie pozwolić, a teraz w domu prawie 3 latek ciężko będzie :/
 
Do góry