reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Moj lekarz nie zaleca lezenia. Nawet na spacery moge chodzic. Dzisiaj 8 dzien od zalozenia szwow. Dzisiaj mam wizyte u lekarza, w weekend planuje spacer. Pracowalam caly pierwszy trymestr.
 
reklama
Ja też miałam szewek założony w 16tc :)
Urodziłam w 39tc skończonym przez cc... (planowane)
Żyłam normalnie, no bardziej się oszczedzalam to fakt :) Ale nie leżałam...

Może warto przeczytać wypowiedź mamyginekolog na temat leżenia w ciąży? :)

A powiedz mi czy mimo założonego szwu szyjka sie skracała ?
 
Z tym leżeniem to ile lekarzy tylko opini....
Ja mam co do tego mieszane odczucia pierwsza ciaza lezaca od 20 tc dotrwalysmy do końca 36
druga ciaza nie lezaca normalnie funkcjonowałam - odejście wod w 23 tc porod 24 z pessarem
teraz mam szew i znow leze... wiadomo ze oprocz wc tReba wstać zrobic cos do jedzenia itp ale głównie leze... poprostu boje sie powtórki....
u nas tez w jednym szpitalu na patologii ciazy każą chodzić ( 3 stopien referencyjności )
w drugim rownież trzeci stopien zazwyczaj każą leżeć.... no i weź tu bądź człowieku mądry :)

ja jeszcze ruchy małej czuje dość nisko to juz wogole boje sie nacisków na szyjke... jutro wizyta zobaczymy co tam :)
 
Moj lekarz nie zaleca lezenia. Nawet na spacery moge chodzic. Dzisiaj 8 dzien od zalozenia szwow. Dzisiaj mam wizyte u lekarza, w weekend planuje spacer. Pracowalam caly pierwszy trymestr.
No moja lekarka jest troche nierówna jeśli chodzi o te zalecenia:p Przy szyjce 2,7 moglam chodzic do pracy na 8 godzin, a przy 2,5 kazała mi totalnie leżeć, zabraniając nawet spaceru.
 
Z tym leżeniem to ile lekarzy tylko opini....
Ja mam co do tego mieszane odczucia pierwsza ciaza lezaca od 20 tc dotrwalysmy do końca 36
druga ciaza nie lezaca normalnie funkcjonowałam - odejście wod w 23 tc porod 24 z pessarem
teraz mam szew i znow leze... wiadomo ze oprocz wc tReba wstać zrobic cos do jedzenia itp ale głównie leze... poprostu boje sie powtórki....
u nas tez w jednym szpitalu na patologii ciazy każą chodzić ( 3 stopien referencyjności )
w drugim rownież trzeci stopien zazwyczaj każą leżeć.... no i weź tu bądź człowieku mądry :)

ja jeszcze ruchy małej czuje dość nisko to juz wogole boje sie nacisków na szyjke... jutro wizyta zobaczymy co tam :)
Od którego tyg w drugiej ciąży miałaś pessar? Bardzo mi przykro że tak się stało
 
Od którego tyg w drugiej ciąży miałaś pessar? Bardzo mi przykro że tak się stało

Od 15 tyg profilaktycznie ze względu na 1 ciaze... niestety po wielu konsultacjach wiem ze nie powinnam mieć pessara tylko szew.
Pessar z góry był skazany na niepowodzenie ponieważ przy 1 porodzie dodatkowo moja szyjka pękła całkowicie i jeszcze została masakrycznie zszyta....

No ale teraz trzeba myślec pozytywnie :) aktualnie mam 22 tc jutro wizytę u lekarza dam znC co u mnie :)

A jakie dawki lekow dziewczyny przyjmujecie ?
Macie tez cos profilaktycznie przy szwie tzn globulki przeciwbakteryjne ?
 
Ja narazie się nie wypowiem bo tylko witaminy, w pon wizyta sprawdzi szyjke
A lekarz powiedział Ci że szyjka kiepska po porodzie popękane?
Mi na badaniu powiedział że wszystko pięknie :) a przy pierwszy porodzie byłam nacinana tylko że podobno ciasno mnie zszyl ale nie wiem o co chodzi, pamiętam że pielęgniarka nie mogła mi zdjąć szwow bo mówiła że za ciasno
 
reklama
Do góry