reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Witam :) podczytuje trochę wątek. Trochę z sentymentu, bo udzielałam się tutaj na przełomie 2014/2015 roku , a trochę dlatego, że jestem w drugiej ciąży i znów skraca mi się szyjka. Za pierwszym razem miałam bolesne skurcze od 18 tc i założony szew w 21 tyg. Teraz napinania brzucha i krążek założony w 21 tc. Zainspirowała mnie Anna1107 zeby napisać. Nie ma co ukrywać jesteś w trudnej sytuacji :( Szew lub krążek powinnaś mieć założony dużo wcześniej, tym bardziej, że poprzednia ciąża była poroniona. Faktycznie teraz dużo w internetach jest o tym, że niby od szwu czy krążka się odchodzi , że leżenie w ciąży to zło. Zapewne 90% wiedzy to blog mamy ginekolog. Tylko , że w takich przypadkach to ratuje ciąże . To nie widzimisię lekarza, czy jest za leżeniem czy nie. Miałam przyjemność spędzić kilka miesięcy na patologii ciąży i była tam dziewczyna w ciąży bliźniaczej , która miała szew, a jak główka jednego dziecka weszła w kanał rodny to dopchneli go krążkiem. I dotrwała do 34 tyg. Teraz najważniejsze, żebyś pojechała do naprawdę dobrego szpitala, 3 st referencyjności koniecznie. Przed szwem muszą zrobić posiew, na wynik trochę trzeba poczekać dlatego dopiero w czwartek. Oczywiscie o ile wynik będzie czysty.
 
Martha27 w pełni popieram to co piszesz.
Anna1107 daj znać jak u Ciebie i co postanowili lekarze w szpitalu. Trzymamy kciuki!
Jazka i jak sytuacja u Ciebie?
 
Hej. Wyobraźcie sobie że ja już w domu. Na wypisie wpisali małowodzie-nie rozpoznano. Dzidzia w normę. Jednak 2008g. W piątek mam znowu podjechać do szpitala na badanie i zdecydują co dalej. Czy znowu szpital czy do domu.
 
Agnes Twoja dzidzia wagowa mieści się w normie. Po to mają siatki centylowe żeby się do nich odnosić. Ale bardzo dobrze, że kontrolują sytuację

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pessar sie chyba zaklada jeśli szyjka ma najmniej 0.5cm
Dzisiaj wieczorem IDE do szpitala bo na 16.30 jeszcze mam badania prenatalne połówkowe,wvszitalu zrobią posiew i w czwartek niby szew jeszcze mój lekarz będzie konsultował się juz w szpitalu z innymi lekarzami.Będę pisać dziewczyny co i jak.Mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze,nie ma innej możliwości musi być wszystko dobrze.
 
Do góry