reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie erytrocyty, hemoglobina i hematokryt w miarę ok a nie biorę w ogóle żelaza, nawet w witaminach.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam, dziewczyny jestem w 23 tygodniu ciąży od kilku tygodni mam skurcze stawia mi sie macica bylam juz raz w szpitalu na kroplówkach z magnezu. W pierwszej ciazy brałam fenoterol ale niestety juz go wycofali, teraz biore Asmag 2 tab x 3 plus leteine dopochwowo 100mg 1tab x 3.Ale boje sie ze to nie zda rezultatu, dużo leże. Prosze o odpowiedź.
 
Witam,ja jestem w 20 tg i to ciąży bliźniaczej. Szyjka mi się skraca i to szybko a wczesniej było dobrze,bardzo mnie to zmartwilo,ponieważ w tamtym roku miałam wysokie poronienie i teraz bardzo się obawiam żeby wszystko tylko było dobrze tym bardziej ze dwa dzidziusie w brzuszku.Biorę luteine od poczatku do tego doszedł magnez ale nie wiem czy to wystarczy.Ostatnio szyjka była 3cm i od razu się polozylam bo boje się żeby nic się nie stało_Odczuwamy tez co jakiś czas skurcze i twardy brzuch,myslalam ze to normalne i ze dzieci tak szaleja tym bardziej ze lekarz powiedział ze w ciąży są różne dolegliwości organizm się zmienia i będzie cos pobolewac ale teraz jak czytam wasze opisy to nie jest aż takie normalne.Do tego bardzo boli mnie kręgosłup i to Bardzo boje się nawet chodzić do łazienki a tym bardziej robić cos kolo siebie mycie głowy depilacja itp.Chociaż widzę ze różnie u Was jest kobietki ale ja po tym co przezylam w tamtym roku bardzo się obawiam.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.
 
Witam,ja jestem w 20 tg i to ciąży bliźniaczej. Szyjka mi się skraca i to szybko a wczesniej było dobrze,bardzo mnie to zmartwilo,ponieważ w tamtym roku miałam wysokie poronienie i teraz bardzo się obawiam żeby wszystko tylko było dobrze tym bardziej ze dwa dzidziusie w brzuszku.Biorę luteine od poczatku do tego doszedł magnez ale nie wiem czy to wystarczy.Ostatnio szyjka była 3cm i od razu się polozylam bo boje się żeby nic się nie stało_Odczuwamy tez co jakiś czas skurcze i twardy brzuch,myslalam ze to normalne i ze dzieci tak szaleja tym bardziej ze lekarz powiedział ze w ciąży są różne dolegliwości organizm się zmienia i będzie cos pobolewac ale teraz jak czytam wasze opisy to nie jest aż takie normalne.Do tego bardzo boli mnie kręgosłup i to Bardzo boje się nawet chodzić do łazienki a tym bardziej robić cos kolo siebie mycie głowy depilacja itp.Chociaż widzę ze różnie u Was jest kobietki ale ja po tym co przezylam w tamtym roku bardzo się obawiam.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Witaj. Ja mialam krótka juz w 11 tc. Obecnie jestem w 22 tc od początku mam progesteron naturalny 400g dopochwowych na noc. Duzo leżę, dzieki temu wydluzyla mi sie szyjka macicy.. lekarz dolozyl mi 3 razy magnez i od tej pory nie stawia mi sie macica. Rozumiem ze sie denerwujesz. Kiedy masz.następną wizyte?jesli mialas juz poronienie i przy następnej wizycie ci sie skróci proponuje zeby ci zalozyl pessar.. krążek na szyjke macicy. U mnie tez mial byc ale ze sie wydluzyla szyjka lekarz zrezygnowal. Ja mam wizyte za 2 tygodnie i zobaczymy czy cos sie zmienilo... nie denerwuj sie ani nie stresuj to bardzo pomaga uwierz mi bo sama to przerabialam :) glowa do gory wszystko bedzie dobrze :) pozdrawiam
 
Anna1107 mnie w 29 tc szyjka skróciła się do 23 mm. Dostałam Luteine 2 razy dziennie i magnez z B6 3 razy dziennie. Dużo leżałam to fakt ale nie cały czas. Trochę sprzątałam, gotowałam, krótki spacer do sklepu. Po 3 tygodniach miałam wizytę i szyjka wydłużyła się do 30mm. Także bądź dobrej myśli. Pozdrawiam.
 
Cześć dziewczyny. Chciałam do Was dołączyć. Jestem w 25+6 tc. Miesiąc temu szyjkę miałam 38 mm a teraz mam 27mm. Dostałam tylko luteinę i mam się oszczędzać. Jestem załamana, bo w domu mam brykającego 2latka. Wizyta kontrolna za tydzień, aż się boje
 
Ja w 11tc mialam 26mm w 14tc 30mm w 18tc 23mm i w 21tc 30mm dwa razy miałam rozwarcie wew szyjki... teraz jestem w 22tc+2dni.. u ciebie zle nie jest.Wizyta za 13dni.Ja duzo leżę nic nie robie w domu wszystko przejal maz, nawet mam babeczke ktora przychodzi raz na tydzień ogarnac mi dom. Moj lekarz przy 30mm sie cieszy i mowi ze jest ok. Oszczedzaj sie, nie dzwigaj, nie sprzataj i bedzie ok :)
 
Hej dziewczyny. Czytam Was i cieszę sie, że nowe dołączają a u pozostalych dobre wiesci. My 3ci dzien sie dworkujemy.... Wiekszych problemów nie mamy- ladnie spimy i ladnie jemy [emoji16]

relg8ribuyl9u9cq.png

relgx1hp9ifn41df.png
 
Cześć dziewczyny. Chciałam do Was dołączyć. Jestem w 25+6 tc. Miesiąc temu szyjkę miałam 38 mm a teraz mam 27mm. Dostałam tylko luteinę i mam się oszczędzać. Jestem załamana, bo w domu mam brykającego 2latka. Wizyta kontrolna za tydzień, aż się boje
Ja też byłam załamana jak mi się szyjka skróciła. I tak samo jak ty w domciu druga córka. Będzie dobrze. Powiem ci że norma wg standardów opieki okołoporodowej jest od 25 mm. Także jesteś w normie. Po prostu lekarz musi to kontrolować. Postaraj się naprawdę troszkę uspokoić i odpoczywać. Naprawdę będzie dobrze:)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za pocieszenie. Fajnie że znalazłam to forum. Jak Was czytam to jest mi lżej. W pierwszej ciąży mniej więcej też w okolicy 25 tc wyszły mi złe wyniki krzywej i miałam cukrzyce ciążową. Też byłam załamana ale byłam na diecie i dałam radę. Tym razem cukier w normie, a szyjka się skróciła. Jak nie jedno to drugie. Najbardziej boje się że jak w ciągu miesiąca skróciła się o 1,1 cm to dalej będzie się skracać. Ale muszę przyznać że przez ten miesiąc za bardzo się nie oszczędzałam. Teraz zaczęłam więcej leżeć i odpoczywać, ale przy małym dziecku nie da sie caly czas leżeć. Chciaż jak szyjka dalej sie skróci i dostanę taki przykaz od lekarza to będę leżeć cały czas,( lepiej w domu niż w szpitalu) czego sie nie robi dla dzieci.
 
Do góry