reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@sloneczko_ku dobrze że z szyjka ok :) trzymam kciuki żeby maleństwo powiedziało w brzuszku jeszcze

Ja dziś byłam na wizycie szyjka na granicy (poniżej 2cm) mała już nisko główką :( mam zaciskać nogi Jeszcze przez 5 tygodni chociaż lekarz sugeruje że do 37 tc nie donoszę :(

hchylhb820bsn4sa.png
 
reklama
@sloneczko_ku dobrze że z szyjka ok :) trzymam kciuki żeby maleństwo powiedziało w brzuszku jeszcze

Ja dziś byłam na wizycie szyjka na granicy (poniżej 2cm) mała już nisko główką :( mam zaciskać nogi Jeszcze przez 5 tygodni chociaż lekarz sugeruje że do 37 tc nie donoszę :(

hchylhb820bsn4sa.png
Olkaa sporo kobiet chodzi z rozwarcie 2-3 cm przez nawet dwa miesiące i nikt nie każe im leżeć i bez problemu donoszą ciążę. Szyjka 2 cm w tym tygodniu to nie jest tak źle.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lekarz powiedział że mała bardzo mocno napiera główką na szyjkę i jest bardzo nisko, a wiadomo że cały czas przybiera na wadze więc będzie napierać coraz mocniej . Sądzę że skoro lekarz mówi że mam jak najwięcej leżeć to jednak coś w tym jest tym bardziej że on nie z tych panikujacych i każdy przypadek jest jednak inny. A szyjka ma poniżej 2 cm ;) 4 tygodnie temu miała ponad 4 także dość dużo się skorila w krótkim czasie

hchylhb820bsn4sa.png
 
Witajcie. Mam ten sam problem. W 25 tc szyjka zaczęła się skracać. Dostałam od lekarza magnez i nakaz odpoczynku. Później w 29 tc okazało się że szyjka skróciła się do 23 mm i lekarz skierował mnie do szpitala na podane sterydów na płuca dla dziecka. Teraz wizytę mam w środę 5 lipca i jestem przerażona co będzie. Co jeśli szyjka się dalej skróciła?
 
Witajcie. Mam ten sam problem. W 25 tc szyjka zaczęła się skracać. Dostałam od lekarza magnez i nakaz odpoczynku. Później w 29 tc okazało się że szyjka skróciła się do 23 mm i lekarz skierował mnie do szpitala na podane sterydów na płuca dla dziecka. Teraz wizytę mam w środę 5 lipca i jestem przerażona co będzie. Co jeśli szyjka się dalej skróciła?
Agnes nie martw się.
W którym teraz jesteś tygodniu skończonym?
Mi w 28 skróciła się do 2,5 cm i mój lekarz tylko na razie obserwuję. Tydzień później było 2,6 cm przy normalnym funkcjonowaniu. 11 lipca nam kolejną wizytę i zobaczymy.
Bardzo szybko u Ciebie lekarz zdecydował o powołaniu sterydów.
A jaką długość szyjki miałaś wcześniej? Masz skurcze czy skraca się tak po prostu?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agnes nie martw się.
W którym teraz jesteś tygodniu skończonym?
Mi w 28 skróciła się do 2,5 cm i mój lekarz tylko na razie obserwuję. Tydzień później było 2,6 cm przy normalnym funkcjonowaniu. 11 lipca nam kolejną wizytę i zobaczymy.
Bardzo szybko u Ciebie lekarz zdecydował o powołaniu sterydów.
A jaką długość szyjki miałaś wcześniej? Masz skurcze czy skraca się tak po prostu?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Teraz jestem w 31 tc i 4 dniu. W 25 tc miałam 28mm a potem w 29 już 23 mm. Szybko chyba zdecydował o sterydach bo pierwsza córka jest wcześniakiem urodzonym w 34 tc. Tylko że wcześniej okazała się że na e dość że mam infekcje to jeszcze przegrodę w macicy i pewnie dlatego córa wcześniej się urodziła.
 
Teraz jestem w 31 tc i 4 dniu. W 25 tc miałam 28mm a potem w 29 już 23 mm. Szybko chyba zdecydował o sterydach bo pierwsza córka jest wcześniakiem urodzonym w 34 tc. Tylko że wcześniej okazała się że na e dość że mam infekcje to jeszcze przegrodę w macicy i pewnie dlatego córa wcześniej się urodziła.
Szybko Ci się nie skróciła szyjka. Ale zapewne w związku z tym, że poprzednia ciąża zakończyła się wcześniej to lekarz asekuracyjnie podjął decyzję.
Moj lekarz twierdzi, że typowa niewydolności szyjki ma miejsce gdy szyjka nagle bardzo się skraca. I to jest sytuacja niebezpieczna, a takie stopniowe skracanie należy obserwować.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też mi się wydaje że lekarz dmucha na zimne ale jak tak człowiek w domu siedzi to sobie wyobraża już nie wiadomo co . Zobaczymy co powie na wizycie w środę...
 
Olkaa mi jak tak dzidzia napiera na szyjkę każe kłaść poduszkę pod pupę jak leżę żeby ta szyjkę trochę odciążyć i powiem Ci że to pomaga bo czuje że potem brzuch mniej boli. Ja akurat jak pochodzę to zaraz mam skurcz za skurczem:/ jutro mam wizytę i boję się że znowu szpital mnie czeka. miałam trochę ruchu w tym tygodniu i teraz od kilku dni boli mnie podbrzusze najgorzej przy wstawaniu plus te skurcze.tez Was tak boli podbrzusze? Ja też już jestem po sterydach, lekarz wolał zabezpieczyć dzidzie[/QUOTE]
 
reklama
@Miki2014 ja wystarczy że wstanę z łóżka i już mam brzuch tak twardy że nie mogę złapać tchu ... Mam skurcze ale bezbolesne. U mnie szyjka skraca się mimo że prawie ciągle odpoczywam . Sterydów mi lekarz nie podał ,szyjka ma poniżej 2 cm ... Jeszcze miesiąc temu miała 4

hchylhb820bsn4sa.png
 
Do góry