reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@MaryH dziś 30+0 . Narazie lekarz zalecił odpoczynek, luteina i aspargin. Kolejną wizytę mam za półtorej tygodnia , niestety brzuch nadal się napina także obawiam się że szyjka dalej się skraca.

@Jouloettka moja szyjka też ma 2,5 cm w sumie skróciła mi się o 1,5 cm. Przepisał Ci lekarz jakieś leki ? Masz skurcze albo jakieś inne objawy ?





hchylhb820bsn4sa.png
U mnie skrążenie się zaczęło juz w 13 tyg. I od tego czasu jestem na luteine, duphastonie i magnezem. No i od 25 tyg pessar ale wtedy juz miałam duże skurcze i szyjkę 2,3 cm. Także jak juz masz 30 tydzień to wypoczynek i luteine powinny pomoc :)
 
reklama
Izuskam a ile Ty masz już skończonych tygodni? Długo chodzisz że skrócona i rozwartą szyjką?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja miałam najpierw 2 cm szyjke 0,5 rozwarcia zew , po trzech tygodniach 2 cm
Szyjke 1 rozwarcia, po trzech tygodniach 1,5 cm szyjke 1,5 cm
Rozwarcia ... dlatego mówią ze tak moze byc bo to nie staje sie nagle ... ale tez
Przecholowalam z robota i brzuch nie je dużo napinal ... ostatni mc leżałam dużo wiecej i odpoczywałam i tak rozwarcie i szyjka krótsza . Mi doktorka mówiła ze leżenie nie ma znaczenia - jak ma sie rozwierac i skaracac i tak bedzie ale tak
Powoli to moze byc fizjologiczne - czyli mowi to co Twój gin. Jednak mi często dość brzuch twardnial dlatego odpoczywałam wiecej . I doszły te bóle dlatego pojechałam na IP i dostałam luteinę - badania wyszły ok- w czwartek
Mam kontrole czy przez tydzień nic nie poszło dalej . Tez mi mówili na IP ze na twardnienie nie działa magnez bo on działa na łydki i serce ale nie na macice jednak ja tez biorę bo wydaje mi sie ze wtedy serducho wolniej pracuje a ja zawsze puls 100 i wyżej .... moze to
Placebo ale magnez nie zaszkodzi .
 
No właśnie ja też zaczęłam więcej wypoczywać jak szyjka zaczęła się skracac ale mam wrażenie że nic mi to nie pomaga , bo ilość skurczy mam taką samą jak wcześniej w ciągu dnia

hchylhb820bsn4sa.png
 
Jouliettka ja funkcjonowalam prawie normalnie procz ciezszych rzeczy- dzwigania odkurzania mycia okien itp ale gotowanie sprzatanie pranie drobne zakupy to bylo regularnie [emoji12] a przy okazji czasami zebralam ochrzan [emoji12]

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
Któraś pisała, że miała kleszcza, nie pamiętam kto.
Jak on wyglądał? Był czarny, malutki? Widać było nóżki?
Zastanawiam się czy sama nie miałam? Zauważyłam czarną, błyszcząca kropkę pod prysznicem, byłam zaspana bo to o 2 w nocy. Zcisnęłam i w całości zniknęło. Nie miałam szans się temu przyjrzeć bo brałam prysznic.


Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jouliettka ja miałam. Czarna kropeczka która wyglada jak paproch ale widać nóżki jak sie przyjrzysz. Jak probujesz zdjąć podważyć to sie nie da bo główką siedzi. Wycisnąć raczej tez ciężko.

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
Któraś pisała, że miała kleszcza, nie pamiętam kto.
Jak on wyglądał? Był czarny, malutki? Widać było nóżki?
Zastanawiam się czy sama nie miałam? Zauważyłam czarną, błyszcząca kropkę pod prysznicem, byłam zaspana bo to o 2 w nocy. Zcisnęłam i w całości zniknęło. Nie miałam szans się temu przyjrzeć bo brałam prysznic.


Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom

A masz w tamtym miejscu czerwone albo jakis odczyn ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
To u mnie była czarna, błyszcząca kuleczka ale nie widziałam nóżek i pod prysznicem bez problemu oderwalam i nic nie zostało. Jak wyszłam spod prysznica to na podłodze znalazłam taka błyszcząca kuleczkę, która jak zcisnęłam to pękła. Kawałki wyglądały jak to na moim ciele. Dlatego nie wiem czy to był kleszcz czy coś mi się wbiło.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A masz w tamtym miejscu czerwone albo jakis odczyn ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Mam takie miejsce gdzie robi się strupek. Mogli się coś wypić i po oderwaniu pojawiła się krew. Zresztą przycisnęłam też żeby zobaczyć czy coś zostało to kropelka krwi poleciała.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry