reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tu zdania są podzielone. Też czytałam badania na ten temat. Mam zaufanie do mojego lekarza i skoro uważa, że leżenie przy niewydolności szyjki nie pomaga a stosują he lekarze tylko asekuracyjnie i po to aby pacjentki się mniej stresowały to coś musi w tym być.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Izuskam a ile Ty masz już skończonych tygodni? Długo chodzisz że skrócona i rozwartą szyjką?

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny,

Kindziorek, ja byłam pewna, ze już dawno urodziłaś :) ale masz uparta córeczkę, nie chce wyjść i koniec;) No ale niebawem nie będzie miała innego wyjścia i opuści brzuch, to pewne! Mam nadzieje, ze to szybko nastąpi bo wiem jak ciężko tak czekać...

Marcysia, lekarz, który robił mi cc powiedział, ze moje rozejście blizny było duze - około 4 cm. Ale śmiał się, ze jeszcze miesiąc by wytrzymała :)

Czuje się słabo, boli mnie bardzo i rana i macica jak się obkurcza. Najbardziej to czuje jak mała cycka ciągnie. I jestem nieprzytomna, trzy noce nie spałam. Ostatniej tez nie bo byłam nakręcona po tym cc, a na sali 3 dzieci płakało w nocy cały czas...i zanosi się na kolejna noc w plecy bo mała tylko przy cycku chce być o_O
Ja na koniec ciazy się dowiedziałam, ze w 33 tc moja szyjka miała już 1.5 cm. Potem pewnie mnuej bo miałam częste i mocne skurcze. No i dotrwałam ...
Trzymam za was kciuki bo sama orzed chwila jeszcze świrowalam w ciazy. Najlepsze jest to, ze to sie w końcu kończy i dziecko naprawdę wychodzi:)
 
Aga. Kochana jeszcze trochę meczarni w szpitalu i do domku wyjdzie ie. Wiesz jak czas szybko mija. Zaraz nasze dzieciaczki będą miały po 3 miesiące i może będą przesypialy duża część nocy (z moim pierwszym tak bylo).
Jak Adunia wygląda? Wyślij jakieś zdjęcie. Buziaki dla Was

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@MaryH dziś 30+0 . Narazie lekarz zalecił odpoczynek, luteina i aspargin. Kolejną wizytę mam za półtorej tygodnia , niestety brzuch nadal się napina także obawiam się że szyjka dalej się skraca.

@Jouloettka moja szyjka też ma 2,5 cm w sumie skróciła mi się o 1,5 cm. Przepisał Ci lekarz jakieś leki ? Masz skurcze albo jakieś inne objawy ?





hchylhb820bsn4sa.png
 
Czesc dziewczyny,

Kindziorek, ja byłam pewna, ze już dawno urodziłaś :) ale masz uparta córeczkę, nie chce wyjść i koniec;) No ale niebawem nie będzie miała innego wyjścia i opuści brzuch, to pewne! Mam nadzieje, ze to szybko nastąpi bo wiem jak ciężko tak czekać...

Marcysia, lekarz, który robił mi cc powiedział, ze moje rozejście blizny było duze - około 4 cm. Ale śmiał się, ze jeszcze miesiąc by wytrzymała :)

Czuje się słabo, boli mnie bardzo i rana i macica jak się obkurcza. Najbardziej to czuje jak mała cycka ciągnie. I jestem nieprzytomna, trzy noce nie spałam. Ostatniej tez nie bo byłam nakręcona po tym cc, a na sali 3 dzieci płakało w nocy cały czas...i zanosi się na kolejna noc w plecy bo mała tylko przy cycku chce być o_O
Ja na koniec ciazy się dowiedziałam, ze w 33 tc moja szyjka miała już 1.5 cm. Potem pewnie mnuej bo miałam częste i mocne skurcze. No i dotrwałam ...
Trzymam za was kciuki bo sama orzed chwila jeszcze świrowalam w ciazy. Najlepsze jest to, ze to sie w końcu kończy i dziecko naprawdę wychodzi:)
Najlepsze jest to, ze wokolo te które miały podobny termin to porodzily..... Masakra.... Zaczelam sie nawet zastanawiac czy ten pessar byl az tak bardzo potrzebny, ze moglam poczekac np 2 tyg i zobaczyc czy szyjka by sie skrocila, a moze za.pozno wyjęty a powinien o 1-2 tyg wczesniej. Tysiac mysli.... A maz seksic sie nie chce..... Ale moze go namowie..... [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
@MaryH dziś 30+0 . Narazie lekarz zalecił odpoczynek, luteina i aspargin. Kolejną wizytę mam za półtorej tygodnia , niestety brzuch nadal się napina także obawiam się że szyjka dalej się skraca.

@Jouloettka moja szyjka też ma 2,5 cm w sumie skróciła mi się o 1,5 cm. Przepisał Ci lekarz jakieś leki ? Masz skurcze albo jakieś inne objawy ?





hchylhb820bsn4sa.png
Tak na prawdę nowych leków nie dostałam
Biorę aspargin 3x2 i teraz jeszcze magne b6 2x2. Brzuch twardnieje ale bezboleśnie już od 15 tygodnia ciąży. Luteiny nie dostałam. Asekuracyjnie mam codziennie aplikować lactovaginal.
Wydaje mi się, że u mnie skróciła się szyjka bo przez 4 tygodnie męczył mnie na prawdę okropny kaszel. Zobaczymy jak będzie za tydzień.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jouliettka bedzie wszystko dobrze. Z tym lezeniem to wlasnie roznie bywa wiec jednej pomaga innej nie. Poza tym wiadomo że miesnie jak nie maja ruchu to gorzej funkcjonuja. Trzeba wszystko wyposrodkowac, zminimalizowac ale bez przesady. Moj lekarz tez wychodzi z zalozenie ze lezenie nie jest dobre. Chociaz sa przypadki kiedy nie ma innego wyjscia.
[emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]

Aga to niezle to rozejscie bylo ale wazne ze sie udalo wytrwac. [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]. I oczywiscie czekam na zdjecia Adusi....


No i teraz bede rzadziej bo trzeba intensywnie pracowac nad wypchnieciem Karolci.

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
 
reklama
Najlepsze jest to, ze wokolo te które miały podobny termin to porodzily..... Masakra.... Zaczelam sie nawet zastanawiac czy ten pessar byl az tak bardzo potrzebny, ze moglam poczekac np 2 tyg i zobaczyc czy szyjka by sie skrocila, a moze za.pozno wyjęty a powinien o 1-2 tyg wczesniej. Tysiac mysli.... A maz seksic sie nie chce..... Ale moze go namowie..... [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]

f2w3krntoibfzvtv.png

relgx1hpxnktoe3t.png
Kindziorek właśnie dlatego mój lekarz nie każe leżeć w ciąży [emoji39] sama teraz widzisz, że robisz wszystko a mała się buntuje. Trzymam kciuki aby w końcu zdecydowała się wyjść [emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry