reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny a wam szew dalej trzyma pomimo twardnienia brzucha. Mi podczas ktg przy mega twardym brzuchu skurcze wzrastały do 60-80 I lekarze mówili, brak akcji skurczowej. Nic nie dostawałam w szpitalu, nawet po'założonym szwie
Mi poki co trzyma. Mam go niecaly miesiac, ale tez akurczy bolesnych praktycznie nie mam. Tak ze 2-3 na sobe sie zdarza. Brzuch mi sie napina i twardnieje caly czas, ale bezbolesnie. Ostatnio mnie boli ciagle w dole brzucha jak przy miesiaczce razem z lewa noga, no i caly czas dol kregoslupa. A dzis mnie maly kopie po szyjce caly czas. Juz dawno tak nisko nie trafial :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi poki co trzyma. Mam go niecaly miesiac, ale tez akurczy bolesnych praktycznie nie mam. Tak ze 2-3 na sobe sie zdarza. Brzuch mi sie napina i twardnieje caly czas, ale bezbolesnie. Ostatnio mnie boli ciagle w dole brzucha jak przy miesiaczce razem z lewa noga, no i caly czas dol kregoslupa. A dzis mnie maly kopie po szyjce caly czas. Juz dawno tak nisko nie trafial :-)
I mnie też nic nie boli. Że też to skracanie nie dawało żadnych objawów. Z synem też miałam twardy brzuch ale wtedy brałam fenoterol.
 
I mnie też nic nie boli. Że też to skracanie nie dawało żadnych objawów. Z synem też miałam twardy brzuch ale wtedy brałam fenoterol.
U mnie tak jest teraz. Ja wczesniej mialam bolesne skurcze,tzn. przed zalozeniem szwu. W porownaniu z pierwsza ciaza,gdy nie mialam az takich problemow z szyjka, w drugiej i trzeciej kilka tygodni przed tym jak mi sie skrocila zaczynaly sie u mnie mocne bole krzyza i kosci ogonowej.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale wlasnie a propo tego braku objawow. To teraz mialam czestsze wizyty z uwagi na historie i lekarz sprawdzal zawsze tez szyjke na usg. No i tak mnie badal na fotelu i wydawalo sie,ze szyjka w normie. Ale dla pewnosci zrobil usg,a tam 28 mm i rozwarcie wewnetrzne. Ja nie wiem, co by bylo, gdyby go nie zrobil, bo po 4 dniach szyjka zjechala juz do 20mm.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale wlasnie a propo tego braku objawow. To teraz mialam czestsze wizyty z uwagi na historie i lekarz sprawdzal zawsze tez szyjke na usg. No i tak mnie badal na fotelu i wydawalo sie,ze szyjka w normie. Ale dla pewnosci zrobil usg,a tam 28 mm i rozwarcie wewnetrzne. Ja nie wiem, co by bylo, gdyby go nie zrobil, bo po 4 dniach szyjka zjechala juz do 20mm.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
O kurczę to też szybko leciała. Mnie kręgosłup bolał ale poprzedni lekarz twierdził, że to od porodu z synem bo wtedy miałam tylko bóle od kręgosłupa. Zmieniałam lekarza I ten zauważył, że szyjka skraca się
 
Dlatego uważam, że nie każdy lekarz może być lekarzem. Mnie kręgosłup bolał od lutego i ciągle do toalety latałam. I ciągle słyszałam to normalne. A wystarczy słuchać jakie objawy zgłasza pacjentka. Dziewczynki dobrej nocki :)
 
reklama
Moja gin.mówiła, że w większości przypadków szyjka skraca się bazobjawowo i tak było u mnie. Mówiła tez ze standardem teraz jest badanie szyjki przez usg dopochwowe w okolicach 20 tyg.np. przy połówkowych właśnie żeby określić jej kondycję... ja juz idę spać kochane choć dziś przespałam pół dnia. Jutro o 10 wizyta. Dobrej spokojnej nocy.
 
Do góry