reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Aga a ja leżę już dwa miesiące :) dosłownie leżę bo wstaje tylko do łazienki która mam na dosłowne 5 kroków.
Internet, telefony, artykuły w necie, you tube, książka, Gazeta, na Facebooku do paru grup się zapisałam No i niestety angażuje się w nieszczęsna prace; pisze treści pod nowa stronę www - tak... planuje założyć swoją firmę jak urodzę ;)

Wiem ze masz dziecko w domu ake ja bym az tak wyrywna nie była ... a skurcze raz są raz ich nie ma, w każdej chwili zastrzyk możesz dostać itp








Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Popieram założenie własnej firmy. Ja tak zrobiłam po urodzeniu córeczki i teraz siedzę i w domku pracuje dzięki czemu mogłam dużo czasu spędzać z małą[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Figowa mama bardzo dziękuję. Jestem szczupła, tak mówią, chociaż mi się zawsze wydawało ze normalna. Rzeczywiście w szpitalu słabo przejmują się takimi ciążami Przy mnie jak zostałam przyjęta dziewczyna w 18 tyg poronila na łóżku obok !!! Byłam w szoku Ja w 20 tyg wtedy. Nigdy tego nie zapomne i podejścia personelu do niej :( A tydzień wcześniej była na wizycie i wszystko było w porządku :( żadnego czopka nie brałam bo.nic mi takiego lekarz nie zalecił :( czuję się zostawiona tak.na pastwę losu. Nie wiem czy jechać do szpitala z tym znowu twardym brzuchem bo on w sumie ciągle taki już jest nawet po nocy :( nigdy nie pisałam na żadnym forum więc przepraszam za moje żale.
 
Dzięki za rady! To.ja praktycznie teraz już cały czas mam twardy brzuch :( kamień aż chodzić nie mogę :/ rano.np dzisiaj było troszkę lepiej ale teraz znów tak.spielo ze az oddychac ciężko :(
Mania ja np podczas skurczy brzuch mam twardy i jestem wstanie określić dokładnie kształt macicy i gdzie jest dno macicy

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Popieram założenie własnej firmy. Ja tak zrobiłam po urodzeniu córeczki i teraz siedzę i w domku pracuje dzięki czemu mogłam dużo czasu spędzać z małą[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom

Poczułam potrzebę wolności, teraz gdy człowiek ma chwile na zastanowienie się i nabiera dystansu do tego całego kołowrotka, stwierdzam koniec marnowania życia, potencjału wiedzy czas na niezależność czasowa i finansowa (wiadomo początki bywają trudne No ale coz ;) kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;)

A czym się zajmujesz jesli mogę spytać?




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Figowa mama bardzo dziękuję. Jestem szczupła, tak mówią, chociaż mi się zawsze wydawało ze normalna. Rzeczywiście w szpitalu słabo przejmują się takimi ciążami Przy mnie jak zostałam przyjęta dziewczyna w 18 tyg poronila na łóżku obok !!! Byłam w szoku Ja w 20 tyg wtedy. Nigdy tego nie zapomne i podejścia personelu do niej :( A tydzień wcześniej była na wizycie i wszystko było w porządku :( żadnego czopka nie brałam bo.nic mi takiego lekarz nie zalecił :( czuję się zostawiona tak.na pastwę losu. Nie wiem czy jechać do szpitala z tym znowu twardym brzuchem bo on w sumie ciągle taki już jest nawet po nocy :( nigdy nie pisałam na żadnym forum więc przepraszam za moje żale.

Hmm a możesz zmienić lekarza? Czopki rozkurczowe przy naszych ciążach to standard - czopki buscopan są bez recepty może spróbuj wziąć?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poczułam potrzebę wolności, teraz gdy człowiek ma chwile na zastanowienie się i nabiera dystansu do tego całego kołowrotka, stwierdzam koniec marnowania życia, potencjału wiedzy czas na niezależność czasowa i finansowa (wiadomo początki bywają trudne No ale coz ;) kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;)

A czym się zajmujesz jesli mogę spytać?




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Z wykształcenia jestem prawnikiem. Firmę ma o profilu szkoleniowym. Głównie szkolenia z zakresu prawa.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, jak wy w tym szpitalu wytrzymałoście? Nuda i czas stoi w miejscu. Jedzenie wstrętne, chociaż nam dietę bezglutenowa:)
Położna bardzo miła...ale i tak chce do domu. Marcysia jak ty im powiedziałaś, ze chcesz wyjść? Oni sie bardzo nie zgadzali czy mieli to Gdzies? Do jutra wytrwam, a potem jsk nie będzie skurczy to chce do domu...
Kochana, jak Lekarz powiedział że chce mnie zostawić, powiedziałam mu ze mój prowadzący (ordynator w tym szpitalu) powiedział że mam iść do domu po celestonie. Więc powiedział że dobrze ale muszę podpisać że na własne zadanie, podpisalam :)
 
To już nie wiem.na kogo zmienić bo ten najlepszą ma opinię w mieście i jest ordynatorem w szpitalu, więc już naprawdę.nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Leżenie też nie działa na psychikę dobrze ale dla dziecka wszystko zniosę, byleby tylko coś więcej wiedzieć. A tu nikt mi nic nie wytłumaczył.
 
Wynika to z kwalfikacji do 24 tc to ginekologia i poronienie; od 25tc to już położnictwo i przedwczesny poród - chodzi o zdolność płodu/dziecka do rozwoju dalszych funkcji życiowych poza organizmem matki.

Niestety rozumiem Was jak byłam w 19tc czy 25tc i słyszałam ze to młoda ciąża to az mną trzęsło bo dla ciazy której od początku nie dawano zbyt wiele szans i cały czas wisiała na włosku, groziło zakończenie to było ogromne osiągniecie- a tu młoda ciąża i nie specjalnie chcą sie Tobą przejmować ... ale dzięki cierpliwości, pokorze, wierze i modlitwie da się!! Trzeba tylko uwierzyć i nie dopuszczać ani jednej złej myśli do głowy, pozytywne nastawienie to podstawa!!!




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Tak. Ja to rozumiem. Jak w poprzedniej lezalam najpierw w szpitalu, gdzie moj gin pracuje o najnizszym stopniu referencyjnosci, to wszyscy sie przejmowali, bylam informowana, jak sie robilo rozwarcie i skurcze mialam co 5 potem co 3 minuty, to mnie karetka do Poznania wiezli. Ale to bylo dobre podejscie, bo dla nich tam to byla po prostu ciaza. Jak kazda inna, dziecko i tyle.
Teraz w szpitalu o 2 stopniu, gfzie przyjmuja porody od 28tc to podejscie bylo inne. Choc nie moge narzekac, po samym zabiegu, jak mialam silne skurcze i straszny bol, panie bardzo pomagaly. Dodam wiecej, tu pracuje b.mlody lekarz i patrzac na niego, chcialabym wierzyc,ze sie nigdy nie wypali. W ogole inne podejscie do pacjentki jako czlowieka i indywidualnego przypadku. Mam nadzieje,ze z nowa kadra przyjdzie nowy sposob myslenia.
Mnie dobija takie podejscie, bo czytalam o wielu przypadkach i poznalam kobiete, ktora urpdzila w 23tc zdrowe dzis juz dziecko! A w samym Poznaniu na Polnej chyba na samym poczatku XXI wieku mieli przezywalnosc dzieci 500-750 gramowych powyzej 50%.
Ja wrocilam po rozmowie z lekarzem na sale i dziewczyna po podwojnej konizacji szyjki mi powiedziala,zebym sie nie przejmowala, tylko cieszyla,ze mam jeszcze na co ten szew zalozyc. Na kazda sytuacje mozna spojrzec z dwoch stron, wiem,ze czasem nie powinno sie dawac nadziei, ale jednak naszw nastawienie duzo robi!
:-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry