reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Justyna, jestem w bielańskim.
Przywieźli mnie karetka nie pozwolili wstać tylko wieźli na noszach a potem na wózku, jakbym była bardzo chora.,lekarz mnie przyjmował taki przystojny, ze mi się humor poprawił :) chciał mi dac sterydy odcraxu ale zaczęłam kręcić nosem i powiedziałeś może jutro.
Wcale nie spałam i jestem nieprzytomna. Leze w czwórce, gorąco jak cholera. O 5 wlazla sprzątaczka, po niej położna z detektorem tętna, teraz tluka się po korytarzu jakies wózki. Masakra. Nawet wody do picia nie mam.
Skurcze mam cały czas ale oni twierdzą, ze to niecsavmicnevskurcze, a dla mnie bolesne. Wczoraj miałam 3 badania i 3 usg dopochwowe. Wszystko mnie tam boli:(
Ja tez wspolczuje. Mam nadzieje,ze szybko uda sie wszystko uspokoic i wrocisz jeszcze z brzuszkiem do domu.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aga. Oby wszystko było dobrze. Może w szpitalu brzuszek Ci się wyciszyć i uspokoi. Może sterydy nie byłyby złym pomysłem. Późniejsze ich podanie z tygodnia na tydzień traci sens. Ja czulam się psychicznie lepiej ze mam je podane i w razie w mam takie zabezpieczenie maluszka. Niech mąż przywiezie Ci duzo wody, bo w szpitalu jest tak ciepło że ja co chwile wypijalam kolejna butle i pragnienie nie mijalo. Daj znać co dalej. Buziaki
 
Hej dziewczyny piszę tu po raz pierwszy, bo zaczynam się sypać psychicznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży z pierwszym, wyczekanym dzieckiem, Ale wiecznie coś jest nie tak. Od początku biorę luteine dopochwowo, duphaston i miałam już tyle infekcji w pochwie ( których nigdy wcześniej nie przechodziłam) , w moczu i innych dziwnych dolegliwości. Brałam dopochwowo: pumafucin, gynalgin, macmirror, a teraz antybiotyk cipronex, przez który nie mogłam zasnąć ze strachu że zaszkodzi. Najgorsze jednak są twardnienia brzucha które zaczęły się około 17 tyg :/ Oczywiście myślałam ze to wzdecia ale potem już brzuch cały czas był i nadal jest twardy Nie mogę chodzić Leżałam już dwa razy w szpitalu raz 3 dni a potem 8 i dawali mi kroplowki z magnezem. nic więcej nie mówili. żeby leżeć i sie oszczędzać Więc leżę Ale to nie pomaga :( do tego wiecznie czuje pulsowania/podskoki w dole brzucha, a nikt nie umiał mi powiedzieć co to jest :( nie mogę za wiele jeść bo brzuch od, razu jeszcze większa bania i kamień. W szpitalu tydz temu mówili ze szyjka zamknięta ale nie powiedzieli ile ma I nawet nie będę wiedziała czy się skraca. Dziewczyny co to skacze czy to są skurcze? Oszaleje :( tak się zaczęłam bać i zupelnie jestem wycieta z życia .
 
Hej dziewczyny piszę tu po raz pierwszy, bo zaczynam się sypać psychicznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży z pierwszym, wyczekanym dzieckiem, Ale wiecznie coś jest nie tak. Od początku biorę luteine dopochwowo, duphaston i miałam już tyle infekcji w pochwie ( których nigdy wcześniej nie przechodziłam) , w moczu i innych dziwnych dolegliwości. Brałam dopochwowo: pumafucin, gynalgin, macmirror, a teraz antybiotyk cipronex, przez który nie mogłam zasnąć ze strachu że zaszkodzi. Najgorsze jednak są twardnienia brzucha które zaczęły się około 17 tyg :/ Oczywiście myślałam ze to wzdecia ale potem już brzuch cały czas był i nadal jest twardy Nie mogę chodzić Leżałam już dwa razy w szpitalu raz 3 dni a potem 8 i dawali mi kroplowki z magnezem. nic więcej nie mówili. żeby leżeć i sie oszczędzać Więc leżę Ale to nie pomaga :( do tego wiecznie czuje pulsowania/podskoki w dole brzucha, a nikt nie umiał mi powiedzieć co to jest :( nie mogę za wiele jeść bo brzuch od, razu jeszcze większa bania i kamień. W szpitalu tydz temu mówili ze szyjka zamknięta ale nie powiedzieli ile ma I nawet nie będę wiedziała czy się skraca. Dziewczyny co to skacze czy to są skurcze? Oszaleje :( tak się zaczęłam bać i zupelnie jestem wycieta z życia .
Mania. No tutaj wiele z nas jest ze wskazaniem lezenia.
Mi na skurcze pomaga właśnie wypoczynek. Duzo magnezu z wit b6 (3-4 razy po dwie tabletki mg forte plus 1 tab b6 przy każdym zażywaniu magnezu) ja dodatkowo pije sok z zurawiny z apteki i biorę witamine c. To niby wyplukuje mocz z tych wszelkich drobnoustrojów.
Postaraj się nie dotykać i nie masować brzuszka i lezec ile się da w takiej pozycji w której brzuch jest najbardziej zrelaksowany. Bedzie dobrze. Nas jest tu wiele z takimi dolegliwościami i walczymy o kazdy dzien i się wspieramy. :)
 
Hej dziewczyny piszę tu po raz pierwszy, bo zaczynam się sypać psychicznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży z pierwszym, wyczekanym dzieckiem, Ale wiecznie coś jest nie tak. Od początku biorę luteine dopochwowo, duphaston i miałam już tyle infekcji w pochwie ( których nigdy wcześniej nie przechodziłam) , w moczu i innych dziwnych dolegliwości. Brałam dopochwowo: pumafucin, gynalgin, macmirror, a teraz antybiotyk cipronex, przez który nie mogłam zasnąć ze strachu że zaszkodzi. Najgorsze jednak są twardnienia brzucha które zaczęły się około 17 tyg :/ Oczywiście myślałam ze to wzdecia ale potem już brzuch cały czas był i nadal jest twardy Nie mogę chodzić Leżałam już dwa razy w szpitalu raz 3 dni a potem 8 i dawali mi kroplowki z magnezem. nic więcej nie mówili. żeby leżeć i sie oszczędzać Więc leżę Ale to nie pomaga :( do tego wiecznie czuje pulsowania/podskoki w dole brzucha, a nikt nie umiał mi powiedzieć co to jest :( nie mogę za wiele jeść bo brzuch od, razu jeszcze większa bania i kamień. W szpitalu tydz temu mówili ze szyjka zamknięta ale nie powiedzieli ile ma I nawet nie będę wiedziała czy się skraca. Dziewczyny co to skacze czy to są skurcze? Oszaleje :( tak się zaczęłam bać i zupelnie jestem wycieta z życia .
Czesc Mania30, witam na forum ☺
przede wszystkim nastaw sie pozytywnie psychicznie. Jest to b.wazne! Ja leze 7tydz.i tez roznie u mnie bywa z psychika. Generalnie po kazdej wizycie jestem detka-teraz mam 04.05.
Naprawde nerwy, stres wzmagaja dolegliwosci. Bierzesz teraz jakies proszki?
Tlumacz sobie, ze wszystko bedzie ok! Ja tez 2 infekcje juz mam za soba i mam nadzieje se na tym koniec.
 
O.matko! Dziękuję Tylko ze jak mnie teraz wypisywal lekarz to powiedział ze jestem zdrowa i mam łykac po 6 tab asmag forte dziennie i luteine wpychac dalej. A nic mi nie tłumaczą czy to skurcze czy nie Co to pulsuje i skacze w tym dole. Brzuch ciągle mi się napina a czasem uczucie jakby mi się wnętrzności na drugą stronę wywracaly i uczucie sciskania okropne :( a te pulsowania i podskoki w samym dole doprowadzają mnie do paniki :(
 
Aha i w wymazie miałam wcześniej bakterie enteroccocuos feacalis ! Nie wiem skąd, stąd ten antybiotyk, a teraz wypisali mnie z candida albicans Czyli teraz jest grzyb Do tego na wypisie zobaczyłam jaki mocz to leukocyty od 15-20wpw Więc nie jest dobrze. Wyisywal mnie mój własny ginekolog więc już nie wiem co robić :( przepraszam za moje żale, ale niewiedza i strach mnie zaczynają dobijac. Zdrowia wszystkim życzę.
 
Witaj mania30. Czasami te skakania w dole brzucha to moze byc malenstwo i te harce dodatkowo pobudzaja macice i twardnieje. Na skurcze procz magnezu mozesz brac nospe 3-4 razy na dobe to jest standardowa dawka-info od lekarza. Szkoda, ze nie masz konkretnych info od lekarza bo wtedy mozna sobie wiele rzeczy dopowiedziec. Czasami lepiej jest wiedziec więcej niz za mało. Na początku jest stres a potem mozna sie ze wszystkim oswoic. Chociaz strrs nie jest wskazany bo bardziej pobudza do skurczy.
Ja mimo problemow w pierwszej ciazy to przy kazdej gorszej wiadomosci przy drugiej tez leca lzy. Ale wsparcie bliskich osob jest wiec sie zbieram do kupy.
Glowa do gory bedzie dobrze

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry