reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziękuję dziewczyny za opinie. Przed ciążą nawet nie wiedziałam co to zgaga. Teraz to jakaś masakra. Już było lepiej przez chwilę ale znowu jest tragedia.pff ,
 
reklama
Agula,
miałam zgrubienie w dwóch miejscach i to dość długo. Zniknęło po jakimś czasie i teraz mam bardzo ładna, cieniutka bliznę na brzuchu ( szkoda, ze nie na macicy ;)).
Tak chyba przebiega proces gojenia takich ran. No ale jeśli będzie ci się to powiększac i nie zniknie to pokaz lekarzowi bo jest tez takie cos jak bliznowiec. Znalazłam taka stronę i tu jest dużo na temat gojenia takich ran.
Link do: Współczesne metody leczenia bliznowców | Klinika Linea Corporis
 
Agula,
miałam zgrubienie w dwóch miejscach i to dość długo. Zniknęło po jakimś czasie i teraz mam bardzo ładna, cieniutka bliznę na brzuchu ( szkoda, ze nie na macicy ;)).
Tak chyba przebiega proces gojenia takich ran. No ale jeśli będzie ci się to powiększac i nie zniknie to pokaz lekarzowi bo jest tez takie cos jak bliznowiec. Znalazłam taka stronę i tu jest dużo na temat gojenia takich ran.
Link do: Współczesne metody leczenia bliznowców | Klinika Linea Corporis

fajny ten artykuł, dziekuje ;) jak dobrze, ze ja Was moge o takie rzeczy zapytać ;) a z ta blizna Aga, to widzisz taka złośliwość, masz ladna blizne na brzuchu, to na macicy sie musiało zepsuć :(

Zgagę to ja mialam paskudna i duszności tez straszne. Powiem Wam dziewczyny, macierzyństwo nie jest łatwe, po CC tez nie jest za fajnie, ale wole to niż bycie w ciazy serio. Dla mnie ciąża to okropny okres, najgorszy z tych, jakie dotychczas musialam przejść serio. Aga mnie chyba rozumie w tym temacie ;) i mówią, ze sie szybko zapomina, ja raczej nie zapomnę tego okresu...
 
Hej dziewczyny;-) ja wczoraj nie mialam zgagi wieczorem i juz sie stresuje ze moze brzuch mi sie obnizyl... Jeszcze wczoraj przy aplikacji luteiny zauwazylam fragment gestego śluzu i juz sie martwię czy to nie byl czop... Moze sama sobie tam cos naruszylam i sie zacznie za wczesnie... Nie chce jeszcze jechac na IP bo nic poza tym nie mam. Z drugiej strony wizyta w srode dopiero wiec jeszcze kilka dni. Zeby tylko dotrzymac jeszcze ten miesiac..
 
Hej kobietki kochane... Miałam wczoraj wieczorem prawdziwy kryzys. Czuję, że potrzeba mi teraz więcej spokoju,brakuje mi ciszy i snu. Wczoraj po południu zostałam sama z dziećmi,mąż wrócił o 19 z pracy. Nie dałam rady. Niby nic się nie działo szczególnego ale starszaki ganialy dom/ogród. Drzwi trzaskały. Najmłodszy był ciągle przy mnie marudek i cały czas coś chciał a to mama pić,kupę , bajkę, kanapkę ,nie chcę z serem chce z szynka znacie to nie? I na co dzień ja to wszystko ogarniam ale teraz to mnie realnie przerosło. Jeszcze brzuch mnie bolał I ciężko mi się wstawało. Jak juz poszli spać to się poryczalam jak głupia. Jak sobie pomyślę ze jeszcze do tego dojdzie malutka to jeszcze mi gorzej. Taki gorszy dzień po prostu. Dzisiaj mąż na cały dzień wyjeżdża i poprosiłam żeby dzieci poszły do dziadków. Może trochę jednak dojdę do siebie.

@nina 07.06 spokojnie. Jeśli nic się dodatkowo nie dzieje to się obserwuj i staraj się odpoczywać. Ja np. Przy luteinie miałam raczej wodniste upławy ale zdarzały się też takie bardziej ciągnące.
 
Hej:) piękne słońce mnie obudziło :) dobry znak:)
Nina, Codziennie miałaś zgagę? Moze po prostu cos innego jadłaś wczoraj...ja jednego dnia mam zgagę, a następnego dnia nie mam. Przeciez mój brzuch nie opada i się nie podnosi na zmianę ;)
Gesty śluz tez mi sie zdarzał, biały. Przy luteinę i probiotykach to chyba normalne. Ja mam jednego dnia bardziej płynny, a Innego gesty.
Nina, spokojnie przede wszystkim. Poobserwuj się po prostu, lez i odpoczywaj bo na razie nic się złego nie dzieje.
Ja wczoraj miałam bardzo nerwowy dzień, straszny stres, na pewno mi ciśnienie skoczyło bo aż czerwona na twarzy byłam. Brzuch od razu twardy i bolał....zadzwoniła do mnie wychowawczyni syna ze szkoły, ze znowu został pobity przez takiego agresywnego chłopca. Ten dzieciak ciagle kogos leje, a mojego najczęściej bo mój mu się stawia i mówi co myśli o jego zachowaniu. No i kolejny raz dostał butem najpuerw w brzuch, potem w twarz. Tym razem jeśli szkoła czegoś z tym dzieciakiem nie zrobi to zgłoszę to na policję i oficjalna skargę do kuratorium. Straszna sytuacja...i najgorzej, ze jego rodzice chyba nie za bardzo się tym przejmują...
No nic, w poniedziałek ma być decyzja co zrobią z tym dzieckiem...
I tak ciagle cos, weź i się nie denerwuj...
 
Agata, doskonale cie rozumiem! Mi teraz wszystko przeszkadza, najlepiej się czuje jak jestem sama. Biegający po domu syn z psem to dla mnie teraz po prostu dramat. Wiec weekendy są najgorsze;)
 
Staram sie nie denerwowac bo wiadomo że nerwy to dodatkowe skurcze... Ja poki co wszystkie skurcze ktore czuje sa bezbolesne. Zgage ostatnio mialam codziennie, wczoraj rano tez, wieczorem tylko mialam spokoj. Moze rzeczywiscie taki dzien ze mi na chwile odpyscilo... Rano jak zakladalam luteine to bylo normalnie. Miejmy nadzieje ze wytrzymam jeszcze troche w dwupaku bo wczoraj wieczorem az sie poryczalam ze strachu... Wiec Agata nie tylko ty dostałaś płaczka, moze tez taki dzien...
Aga no to rzeczywiscie trzeba cos z tym zrobic bo przeciez to male dzieci jeszcze i strach pomyslec co pozniej taki gamoń bedzie robil jak rodzice nie reaguja na jego zachowanie... Ale wiecie co? Zeby butem w twarz to juz przesada. Jak sie chodzilo do szkoly to czlowiek bal sie nauczycieli zeby czegos nie przeskrobac, a teraz to dzieci wchodza im na łeb a oni tylko do rodzicow dzwonia... Na jakim swiecie my zyjemy...
 
reklama
Dzien dobry Kobitki,
Ja dzis sama bo maz z samego rana pojechal po mebelki do synka i bedzie po poludniu.
Dzis tez sie nie za bardzo wyspalam. Budzilam sie kilka razy. Co usnelam to snila mi sie wyprawka ktora kupuje. Efekt tego ze caly dzien wczoraj na allegro buszowalam i zamawialam.
Jutro maz odbierze mi koszule i biustonosze i tylko jakies pierdolki dokupic zostanie.
A majtek poporodowych to ile szt.kupujecie? I oslinki na brodawki ktorej firmy sa najlepsze?

Agatka strasznie Ciebie podziwiam. Z dziecmu lezenie jest praktycznie nierealne. Kolezanka ktora odda mi swoja luteine pocieszyla mnie wczoraj se z wewn.rozwarciem na 4cm dala rade prawie 2m-ce wytrzymac i szyjka o dl.0.5cm. Ona ma tez coreczke 2lata przy ktorej chodzila. Ktory Ty masz tydz.?

Nina07.06 ja tez mam uplawy raczej wodniste. Czasem zdarzy mi cos nalego ala glutek w kolorze kremowym. Nie przejmuj sie. Damy rade. Ja tez mowie aby maj wytrzymac jeszcze bo kwiecien sie juz prwwie skonczyl.
Jaka masz dawke luteiny i do kiedy bierzesz?
 
Do góry