reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Bo mama mnie straszy, że jak tak wyglądam to do porodu jeszcze daleko... ale może nie u każdej kobiety ten brzusio rzeczywiście opada? Malutka juz od ponad miesiąca jest głową w dół ale w sumie nie wiem jak nisko. Tylko czuje, że jest nisko bo mi tam gmera ciągle.
 
Agatka wysoko wysoko,ale nie sugeruj sie tym, ja jak jechałam do porodu, to tez mialam mega wysoko ;)
Mi cos Tymus psika i ma 37.0 temperature. Teraz leży na mnie i go dogrzewam bidulka. Oczka juz ladnie wychodzą na prosta po kroplach. Dziewczyny czy jyz z nim jechac do lekarza? Kurde w takich chwilach jestem bezradna...
 
Agatka wysoko wysoko,ale nie sugeruj sie tym, ja jak jechałam do porodu, to tez mialam mega wysoko ;)
Mi cos Tymus psika i ma 37.0 temperature. Teraz leży na mnie i go dogrzewam bidulka. Oczka juz ladnie wychodzą na prosta po kroplach. Dziewczyny czy jyz z nim jechac do lekarza? Kurde w takich chwilach jestem bezradna...
Takie maluszki często mają fizjologicznie wyższa temperaturę.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
według mnie wysoko. Stara spr. metoda na zbadanie wysokości brzuszka: jeśli cala dłoń położona nie wchodzi pomiędzy biust a brzuch tj.ok
Mialam to samo napisac. W ten sposob ponoc obniza sie okolo 2 tygodni przed porodem. Ale nie dziala u wielorodek i ja w poprzedniej ciazy, jak mialam problemy z szyjka, mialam brzuszyako nisko juz duuuzo dluzej :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Takie maluszki często mają fizjologicznie wyższa temperaturę.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja tez bym z taka temperatura nie leciala do lekarza od razu. Obserwuj i reaguj w razie czego.
A masz aspirator? Pewnie tak :-) ja uzywam Fridy,a kolezanki maja tez takie na odkurzacz. W razie czego lepiej miec to, jak i paracetamol w czopku najmniejsza dawke,zeby w nocy nie wariowac i nie musie latac po aptekach :-)
Tak mi sie przypomnialo, ze jedna ze starszych poloznych zalecala nam jeszcze psikanie kropelka prosto z cyca w chore oko pokarmem - chodzi o to,zeby byl jeszcze sterylny, takie naturalne zakraplanie. Ona zna duzo naturalnych sposobow, ale czy ten faktycznie jest dobry, nie wiem. Ja probowalam.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Niby na str.szpitala jest napisane 3szt. fakt nie wzielam pod uwage, ze moge sie zwyczajnie spocic. Dzieki Laseczki
A czy Wy sie orientujecie czy luteine mozna z dnia na dzien przetac brac? Z duphastonu wychodzilam caly tydzien, a teraz niby z dnia na dzien. nie wiem czy tak mozna?

Pytanko! Czy to jest brzuch nisko czy jeszcze wysoko? Zobacz załącznik 803428
Ślicznie wyglądasz. A odpowiadając na pytanie - nie sugeruj się tym [emoji4] ja do porodu (pierwszego!) jechałam z brzuchem wysoko. Poza tym polozna mówiła że u każdej kobiety może "nisko" wyglądać inaczej a najbardziej pewnym sposobem pomiaru jest... duszność i zgaga. Serio. Jeśli pod koniec ciąży dosłownie z dnia na dzień czujesz że łatwiej Ci się oddycha lub zgaga przeszła to znaczy bez wątpliwości że brzuch opadł. Tylko tak jak wyżej: mi nie opadł w ogóle, a poród zaczynał się w najlepsze [emoji1]
 
Do góry