reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Agulaa1. Pewnie Tymus się lekko zaziebil. Na noc jeśli temperaturka się trochę podniesie możesz mu dać czopek z paracetamolem wg wagi. Jeśli temperaturka wzrośnie powyżej 38,5 (pomimo czopka) no to trzeba podjechać na ambulatorium albo IP. Ale myślę że to zaziebienie i będzie ok. Zdrowka dla Was!
 
reklama
Z tym mlekiem słyszałam, ale ja nie mam mleka ;) aspirator mam, ale on nie ma kataru, dzis próbowałam ;) na odkurzacz aspirator widziałam, ale bałabym sie, ze mu oko wyssam ;P teraz jak mierze w uchu jest oki. Maly juz od 1.5 h okupuje moje kolana i tak spi. Jakis byl niespikojny, a na kolanach u mamy tak zasnął, ze godz karmienia przespal ;)
 
Ślicznie wyglądasz. A odpowiadając na pytanie - nie sugeruj się tym [emoji4] ja do porodu (pierwszego!) jechałam z brzuchem wysoko. Poza tym polozna mówiła że u każdej kobiety może "nisko" wyglądać inaczej a najbardziej pewnym sposobem pomiaru jest... duszność i zgaga. Serio. Jeśli pod koniec ciąży dosłownie z dnia na dzień czujesz że łatwiej Ci się oddycha lub zgaga przeszła to znaczy bez wątpliwości że brzuch opadł. Tylko tak jak wyżej: mi nie opadł w ogóle, a poród zaczynał się w najlepsze [emoji1]
Jak juz wywolalas moje dwie towarzyszki ostatnich dni, to od razu spytam. Was tez wlasnie taka dusznosc i zgaga meczy? Ja chyba zwariuje. Przeciez to dopiero 25 tydzien,a ja juz sie dusze i gardlo az piecze...
W poprzednich ciazach wazylam tyle samo albo wiecej i nie bylo tak zle :-/ w tej mnie wszystko po kolei dopada, czekam jeszcze na zylaki i obrzeki... Boze,niech juz bedzie wiosna, bo mnie jakis nastroj zly trzyma ;-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak juz wywolalas moje dwie towarzyszki ostatnich dni, to od razu spytam. Was tez wlasnie taka dusznosc i zgaga meczy? Ja chyba zwariuje. Przeciez to dopiero 25 tydzien,a ja juz sie dusze i gardlo az piecze...
W poprzednich ciazach wazylam tyle samo albo wiecej i nie bylo tak zle :-/ w tej mnie wszystko po kolei dopada, czekam jeszcze na zylaki i obrzeki... Boze,niech juz bedzie wiosna, bo mnie jakis nastroj zly trzyma ;-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie jeszcze nie męczy ale to dopiero 20tc. No i brzuch chyba nie aż taki duży, a to też podobno wpływ. Chociaż w poprzedniej ciąży męczyła mnie zgaga non stop pod koniec, a brzuch malutki był. Chodziłam z renni w torebce [emoji106]

Ale pocieszeniem jest fakt, że po ciązy nigdy zgagi nie miałam.
 
Figowa,
Zgagę miewam czasem, a duszność mam cały czas. Ciężko mi sie po prostu oddycha, najgorzej jak leze. Ja dodatkowo mam nos zatkany cały czas.

Agula, obserwuj młodego, niech śpi bo sen to najlepsze lekarstwo :) 37 to normalna temperatura. Jak będzie 38 to takiemu maluchowi juz można cos podać na zbicie. Ja mojemu podawałam od 38.5 ale był starszy.
Jak byl taki malutki to miał tylko katar i kichal...
 
Ślicznie wyglądasz. A odpowiadając na pytanie - nie sugeruj się tym [emoji4] ja do porodu (pierwszego!) jechałam z brzuchem wysoko. Poza tym polozna mówiła że u każdej kobiety może "nisko" wyglądać inaczej a najbardziej pewnym sposobem pomiaru jest... duszność i zgaga. Serio. Jeśli pod koniec ciąży dosłownie z dnia na dzień czujesz że łatwiej Ci się oddycha lub zgaga przeszła to znaczy bez wątpliwości że brzuch opadł. Tylko tak jak wyżej: mi nie opadł w ogóle, a poród zaczynał się w najlepsze [emoji1]

ja nie mam zgagi i duszności wcale to ja jak bede spr. ? O losieee
 
Aga. Mam podobnie, w nocy się duszę i dodatkowo zatkany nos. Zmora. Za to zgage mialam tylko raz, a w pierwszej ciazy męczyłam się z nią codziennie od 8 miesiąca.
 
Marcysia, to widzę, ze nas los bardzo podobnymi dolegliwościami w tej ciazy obdarzył:)
Torba spakowana do szpitala ? Pewnie już w pełnej gotowości czekasz na jutrzejszy
dzień;)
Odezwij sie koniecznie jak już się zainstalujesz w tym szpitalu:)
 
reklama
zmierzyłam temperature kilka razy i byla juz 36.7, wc moze byl rozgrzany. Ale psika troche i spać nie chce.

Aga i Marcysia mam pytanko, w jednym miejscu na ranie po cc zrobiło mi sie takie zgrubienie, troszke boli. Miałyście cos takiego? Szwy mam od wtorku ściągnięte...
 
Do góry