reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja po badaniu. Waga małego 1100g. :)
Blizna coraz cieńsza, rozejscie miesnia macicy delikatnie się powiekszalo, ale mówi że nie jest to tragedia, że pomału tak właśnie będzie ta przypadlosc postępowała.
Dostałam skierowanie na sterydy.
24 kwietnia pojadę.
AgaBabajaga. Bóle po bokach macicy mogą być za przyczyną więzadeł, a w innych miejscach to mogą być zrosty (tak mi powiedzial)
 
Marcysia, czyli jak na nasze standardy to bardzo dobre wieści :) a młody jaki duży, super:)
A pytałaś go o te sterydy, jakie są możliwe działania nueporzadane?
 
Aga, powiedział że nie zanotowano skutków ubocznych ani dla dziecka ani dla matki. Powiedział że powinnam teraz dostać bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna interwencja, a ze późniejsze podawanie jest bez sensu, bo im później tym większa szansa że dIexkk będzie samo oddychalo, a teraz w razie "w " sterydy pomogą. Myślę że jak na naszą przypadlosc to chyba dobre wieści, że jakoś drastycznie się nie pogorszyło :)
 
Marcysia ja ostatnio mialam usg 1 marca wlasnie 26tc0 i mały mial 915g, pięć dni pozniej czyli 26tc5d mial już 1100g. Dzisiaj mamy 12 kwietnia rowno 32tc0d i ma 2400g. I wg usg termin na 18maja... Już na polowkowych był półtora tygodnia starszy, a teraz jest dwa i pół tygodnia z wymiarami. Lekarz kazał odstawić mi witaminy i brać tylko żelazo i wit.d i owoce i warzywa. Pytalam go czy moze od tych sterydów nie poszedł tak z waga to twierdzi że nie bo to była mala dawka i krotkotrwale był nastawiony na działanie leków. Wiec żeby moc naturalnie rodzic to dobrze by bylo gdyby nie przekroczył 4kg a w miesiąc przybyło do ponad kilo;-) do porodu jeszcze dwa miesiace wiec nie wiadomo jak duży bedzie;-) ale nie nakrecam się, jutro sie potwierdzi lub nie u innego doktorka.
Marcysia wytrwacie razem z Agą;-) jesteście silne kobietki więc ściskać mi tu brzuchy i koniec kropka:p zresztą lekarze nie straszą was tak bardzo wiec powinno byc dobrze:blink:
Ja dzisiaj znów dostałam antybiotyk wiec @Kathleen006 możemy sobie podać rece... W ciazy już 4 raz... Mam cicha nadzieje ze na tym sie skończy...
 
Nina, no to faktycznie Ci dIdzius szybko urósł. Moj rósł powolutku, a dzisiaj taka waga. Cieszę się. Ja biore mama dha premium plus, zelazo, magnez, wit c, sok z żurawiny. Mam dostać w szpitalu celeston. Powiedział że zrobi mi też wymaz na miejscu. Nina, my tu wszystkie mamy takie ciężkie ciaze, ja za kazda z nas trzymam mocno kciuki. Każdy dzidzius co przychodzi po kolei to dla mnie mały cud.
 
Dziewczyny, tylko pamiętajcie ze to jest szacunkowa waga. Podobno im młodsza ciąża tym mniejsze szanse błędu. Tak mi gin mówił.

Ja to jednak pesymistka jestem bo zawsze po usg mysle, ze na pewno mala mniej wazy, ale to pewnie dlatego ze mój syn przed samym porodem na usg wyszedł im na 3700, a urodził się tylko 3 kg, wiec spora różnica:)

Moja tydzień temu wyszła tez około 1100 czy 1200 nawet ale ja tak po jej ruchach to nie mam wrażenia żeby mogła być już taka duża... ciekawe ile te dzieci tygodniowo gram przybierają ...

Marcysia, a to rozejście to powiększylo ci się z obydwu stron czy tylko przy tej przepuklinie?
Ciesze się bardzo, ze to tak powoli postępuje i ze twój lekarz nie robi z tego problemu. To znaczy, ze zagrożenie nie jest duze:)
 
reklama
Aga. Tak ja się cieszę na tą wagę ale wiem że to tylko szacunki. Moj pierwszy synek mial przy porodzie ważyć 4100 a urodził się 3700. Ale trochę się pociesze he he.
Kochana po lewej i po prawej stronie rozejscia się trochę powiekszyly, ale mówił że niewiele, blizna zrobiła się ciensza, ale tez mnie uspokoił że to normalne i tak się będzie działo. Jestem więc spokojna. Dalej nie podał mi zadnego terminu porodu. Powiedział że z wizyty na wizytę będzie obserwował i analizował. Mam dalej lezec i zakladac pas kiedy wstaje.
 
Do góry