reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Cześć dziewczyny,

melduje się w dwupaku :)
dziś był dzień wygłuszania skurczy - po rozkurczowych były słabsze ale regularne co kilka godzin, zakaz wstawania co nie jest problemem bo ledwie chodzę - jutro na obchodzie dowiem się więcej - jedna położna twierdzi ze to mogą być te haxona i by nie dać się zwariować a druga byle bym jeszcze nie urodziła bo wyglądają jak wczesne porodowe i na tym etapie można wstrzymać, jest tez teoria ze te skurcze mój mały wiercipieta powoduje. Wiec skurcze i bóle jak przy okresie.
Na porodówkę mnie nie przenieśli Wiec chyba jest Ok a która wersja prawdziwa to nie wiem ... ale pessar czuje nisko ...





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Kathleen006 ja tez wczoraj czulam nisko pessar ale na wizycie lekarz obejrzał i powiedzial ze trzyma. Tylko jego caly czas niepokoi ta moja szyjka bo jest krotka. Ale z drugiej strony jest krotka od polowy stycznia wiec dwa miesiace jakos wytrzymala. Teraz jeszcze niech wytrzyma kolejne dwa;-) sa przeciez przypadki ze dziewczyny chodza praktycznie bez szyjki i nie maja nic zalozone tylko leki je trzymaja a pozniej jak przyjdzie do porodu to sie male urodzic nie chce;-) poza tym przy ostatnim pobycie w szpitalu poznałam dziewczyne ktora urodzila w 28 tyg, akcja zaczela sie w domu bo myślała ze idzie do lazienki sie zalatwic a w polowie urodzila... Pytalam przez co to powiedziala ze stwierdzili niewydolnosc szyjki, ale najdziwniejsze bylo to ze dzien wczesniej byla u lekarza i bylo ok: długa zamknieta szyjka, bez rozwarcia, a na drugi dzien bez skurczy i wszystko poleciało... My chociaz wiemy ze mamy problem i zyjemy z perspektywa zagrożenia wiec chociaz ten oszczedny tryb zycia, lezenie to rzeczy ktore możemy zrobic dla dzidziusia. Kto da rade jak nie my? :-) Ja dzisiaj zaczynam 30tc... Juz troche poprawia mi sie nastawienie;-)
 
Kathleen, to dobrze, ze opanowali skurcze. Te porodowe to by cie baaaardzo bolały, gorzej niż przy miesiączce i byłyby regularne co kilka minut. A czym ci to wyciszali? Magnezem? Może to był atak skurczy przepowiadających, a może macica się buntuje bo musi sie rozciągnąć, a do tego młody na pewno ją pobudza swoimi ruchami. Jest takie pojęcie jak macica nadreaktywna, ja to chyba mam, tak mi mówili lekarze, a w pierwszej ciazy podobno jest gorzej bo macica pierwszy raz musi urosnąć I to się objawia skurczami. W sumie to nie ważne co to było, wazne ze przeszło! Skoro mówili ci o porodówce to pewnie zapowiadało sie groźnie... Ja tez dziś w nocy miałam bolesne skurcze tak co 15-20 minut przez jakies 3 godziny, po 2 nospach i 2 czopkach wreszcie przeszło. Ja to od razu zawał miałam bo u mnie skurcze przy tej bliźnie mogą być bardzo groźne i gin kazał mi w takiej sytuacjino razu na IP jechać. Tylko wiem, ze tam by mnie olali ciepłym moczem wiec postanowiłam sama spróbować to opanować i się udało. Oby dziś był bezskurczowy dzień:)
 
@AgaBabajaga to wspolczuje nieprzespanej nocki. Ja dzis spalam jak zabita tylko jakies dziwne sny mialam, troche koszmary. Ale na szczescie bez skurczy. I chyba zaczne magnez ograniczac bo serducho wczoraj troszkę czulam. I cisnienie tez mialam super. 90 na 40
 
Cześć mamusie. Ja po wczorajszej wizycie poszłam spać szybko bo wszystko bolało mnie nie do zniesienia. Dzisiaj o dziwo czuje się nieźle, choć macica trochę boli w miejscu blizny. Rano mialam trochę stracha, bo mój malutki się wogole nie ruszał, a zawsze ok 6 rano jest bardzo pobudliwy, wstałam więc i zjadłam jogurt i malutki się na całe szczęście obudził. Muszę brać więcej magnezu niż bralam dotychczas (9 tab na dzień a nie 3 jak dotychcAs), pozatym lezenie jak zwykle :)
Miłego dnia kochane
 
@Kathleen006 wspaniale, żeś w dwupaku. Myślałam o Tobie cały dzien.

Ja wczoraj mialam paskudny wieczor, skurcze częstsze i do tego takie bolesne ruchy Młodego, ze az sie zwijałam i płakałam z bólu. Czuje go wybitnie nisko.Boli mnie po prostu wszystko serio. Okropne uczucie. Do tego zgaga i oczywiście złapałam od meza przeziebienie i nawala mnie strasznie gardło. Powiem Wam szczerze, ze marze o jeszcze tyg, dwóch w dwupaku, ale nie spodziewałam sie, ze końcówka ciazy moze byc az taka meczaca. Noce mam praktycznie cale nieprzespane, wstaje co chwile na siku i troche sie rozruszać, bo nie jestem w stanie leżeć, tak mnie bola boki. Ehh ponarzekałam Wam dzis. Jutro wizyta, oby dotrwać, poproszę ja moze o cos na sen, bo zwariuje.
 
reklama
Do góry