reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@AgaBabajaga mnie to nic nie rusza na podniesienie ciśnienia, kawa tymbardziej... No chyba ze ktos mi je odpowiednio podniesie;-) a tak propo niskiego cisnienia to jedynym sprawdzonym i działającym sposobem na mnie to picie baardzo duzych ilosci plynow, przynajmniej 2xdzienne wskazanie. Wiec latem np chlalam po 6 litrow wody: cisnienie idealne ale do wc drzwi sie nie zamykaly;-)
 
reklama
Mnie to juz maz wysyla do fryzjera;-) ale tez boje sie ze nie wysiedze wiec po porodzie jak tylko sie uruchomie to zamierzam pol dnia przesiedziec u fryzjera;-)
@agulaa1 dasz rade, przetrzymalas najgorsze chwile strachu a teraz tylko przetrzymac bol, zwalczyc przeziebienie i na swieta bedziesz juz chwalic sie bobaskiem;-) jeszcze tylko chwila ci zostala.
 
Agulaa1, a próbowałaś przyłożyć poduche od dolu brzucha i troszke przycisnac żeby maluszek poszedł do góry? Ja tak robię przed zaśnięciem i działa, z tym że mój jest jeszcze malutki i ma miejsce a Twoj może już się poprostu nie mieścić i dlatego się tak wypycha. Na przeziębienie możesz pić rutocal c. Tabletki musujące. Pomagają
 
Agula, pij melisę i może kup ziołowy persen, można w ciazy podobno, a na niektórych działa. Ja pamietam, ze w końcówce ciazy to się czułam jakby po mnie walec przejechał. Ale naprawdę już niedługo kochana i dostaniesz super nagrodę na koniec :)
 
Zazdroszczę fryza, moze mi sie tez uda dostać przed porodem, ale nie sadze, ze dotrzymam, a chciałabym tylko podciąć, farbę juz sobie odpuszczę, zrobie po. Marcysia z poduszka pod brzuchem leze cały czas, inaczej juz bym nie dala rady, jak brzuch wisi nad łóżkiem to boli. Wiesz ja mam maly brzuch stosunkowo, do tego jestem chuda, a dziecko spore podobno, wiec on po prostu nie ma tam miejsca zwyczajnie, dlatego to chyba takie bolesne... Jutro zobaczymy czy te jego boksowanie ma wpływ na szyjkę, o ile przetrwam kolejny dzien. Określenie,jakby walec przejechał jest bardzo adekwatne serio... Ciekawe czy jakbym była na nogach, to byłoby troszke łatwiej. Mam taki plan, ze jeśli pozwoli mi wstać jutro, to w sb jade nad jeziorko, mam od domu 3 km, ubiore sie ciepło i posiedzę na ławce jak stara baba, na powietrzu i w słoneczku. Taki plan, choc w ciazy moje plany zawsze staja sie zupełnie odwrotne ;) dzis mam w zamiarach golenie na jutrzejszą wizyte ;) coz za wydarzenie! Boże czuje sie jak więzień we własnym ciele i domu! Normalnie jakas deprecha mnie dopadła. Dziewczynki mimo wszystko duzo uśmiechu na dzis. Całusy!
 
Agata1010 na pewno szew wytrzymaJa trochę się cieszę, ale też boję się zdjęcia pessara, bo jeszcze chciałabym się ta ciążą nacieszyć, a nie wiem, w którą to stronę pójdzie No, ale kiedyś trzeba to zrobić, więc dzielnie się stawię u pana doktora

Agulaa1 na spacery nie wychodziłam, dzisiaj się wybieram, zobaczymy jaki będzie efekt. Co do poobijanego brzucha, u mnie to samo. Jestem szczupla i wysoka-179 cm, lekarz powiedział, że budowa ciała ma ogromny wpływ na odczuwanie tego, co maluch wyprawiaPrzytyłam 7 kg, więc wszystko poszło w brzuch, na którym tylko skóra. Czuję każde kopnięcie, właściwie od 17-18 tygodnia ruchy widziałam gołym okiem, a później zaczęło się szaleństwo na całego. Tak samo było w 1 ciąży.I też ciągle bałam się o szyjkę, a od 2 miesięcy nic się nie zmieniło, cały czas taka sama. Tak więc może coś w tym jest, że wysokie szczuplaki tak mają
 
reklama
Ja w tej ciazy czuje się zaniedbana. Tez mam problem z goleniem , mam brzydka szara cere i wlosy z mega odrostem. Pazury sciagnelan odrazu gdy dowiedzialam sie o moim rozejsciu macicy. Chyba wtedy mialam przejściowa depresję. Aleeee wszystko odrobie po urodzeniu dzidzi. Moj chłopak wczoraj ważył ok 600g. Niech rośnie jak najwięcej bo nie wiadomo kiedy będzie musiał zawitać na świat.
 
Do góry