reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak może się zsunąć, powinnaś pojechać do szpitala na podsunięcie pessara


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jutro mam genetyczne usg połówkowe, poprosze lekarza, by tam "zajrzał". A póki co nie ruszam się z łóżka :)

3jgxkw7ipdb6m36j.png
 
reklama
Pytanie do dziewczyn leżących w szpitalu z zakazem wstawania:

Przepraszam jesli zbyt osobiste ale jak Wy dawalyscie sobie radę z higiena osobista( kąpiel włosy itp) i potrzebami fizjologicznymi generalnie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i bum... Ledwo wyszłam ze szpitala, a już wróciłam :( pessar leży idealnie, ale lekarza niepokoją te napięcia brzucha, które znów pojawiły się wczoraj :(

3jgxkw7ipdb6m36j.png
 
Ania dobrze ze jesteś w szpitalu i obserwują Cię...napisz później co tam mówią lekarze co bierzesz na te napięcia itp uważam ze lepiej być w szpitalu przynajmniej jesteś pod opieka i się interesują..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
O masz @Ania121986. No ale czasem leipiej poleżeć kilka dni w szpitalu żeby sprawdzili wszystko... Wiem, że lepiej w domu no ale...jak mus to mus.
@Kathleen006 to nie jest łatwe. Ja miałam na sali kobietki, które wychodziły na czas, gdy coś robiłam - i uwierz warto o to poprosić. Mnie salowe przynosiły miskę do mycia, ja do niej nalewałam żelu pod prysznic i gąbką do mycia (jest o wiele łatwiej) myłam się. umyłam 1 rękę i wycierałam, brzuch i od razu też wycierałam... Z racji, że jak leżałam nie było możliwości odwiedzin więc musiałam radzić sobie sama... Włosy myły mi też dziewczyny z sali - złote kobiety :) przyniosły dzbanek od salowej do zmoczenia włosów, namydliły a potem spłukały...Miska stała na krześle, a ja się wychyliłam nad nią głową z łóżka....-wiem, że niektórym dziewczynom myły włosuy salowe. Na koniec każdej kąpieli myłam zęby i płukałam wodą (tą butelkową) i w miskę... po kąpieli zmieniałam majtochy i ewentualnie koszulę do spania...
Najgorsze było dla mnie załatwianie się... Też prosiłam dziewczyny o wyjście-zresztą one same wychodziły i pytały czy czegoś nie chcę zrobić. Ciężko było zrobić grubszą sprawę no ale dałam radę (jak jest "blokada" to jeść dużo jabłek i pić kefir)... Przyznam też, że nie wiem czy podczas leżenia się tak nie chce załatwiać czy po prostu się człowiek blokuje, ale ja siusiu robiłam góra 4 razy dziennie, a piłam sporo... Warto mieć przy sobie chusteczki nawilżane-w każdej chwili się wycierasz i trochę odświeżasz... Przy łóżku miałam worek zawieszony więc było gdzie wyrzucać śmieci.... A i ja miałam torebkę materiałową z najpotrzebniejszymi rzeczami non stop na łóżku (z wodą, czymś do przegryzienia, książką, ładowarką, telefonem, kalendarzem,długopisem, wkładkami, chusteczkami itp). Wtedy masz co potrzebne non stop przy sobie i nie musisz prosić innych by np coś z torby Ci podali co chwilę :)
 
Hej,dziewczyny,my juz w domu. Trzymam za Was wszystkie kciuki k zycze,zebyscie Wy i Wasze maluszki wytrwaly do konca 37. tygodnia.
BTW Wedlug szpitala urodzilam nie w 2. dniu 39. tyg. a w 6 dniu 38. tyg. (37+5) i termin mialam nie ma 12. a na 15.02.. O,taka ciekawostka :)
 
O masz @Ania121986. No ale czasem leipiej poleżeć kilka dni w szpitalu żeby sprawdzili wszystko... Wiem, że lepiej w domu no ale...jak mus to mus.
@Kathleen006 to nie jest łatwe. Ja miałam na sali kobietki, które wychodziły na czas, gdy coś robiłam - i uwierz warto o to poprosić. Mnie salowe przynosiły miskę do mycia, ja do niej nalewałam żelu pod prysznic i gąbką do mycia (jest o wiele łatwiej) myłam się. umyłam 1 rękę i wycierałam, brzuch i od razu też wycierałam... Z racji, że jak leżałam nie było możliwości odwiedzin więc musiałam radzić sobie sama... Włosy myły mi też dziewczyny z sali - złote kobiety :) przyniosły dzbanek od salowej do zmoczenia włosów, namydliły a potem spłukały...Miska stała na krześle, a ja się wychyliłam nad nią głową z łóżka....-wiem, że niektórym dziewczynom myły włosuy salowe. Na koniec każdej kąpieli myłam zęby i płukałam wodą (tą butelkową) i w miskę... po kąpieli zmieniałam majtochy i ewentualnie koszulę do spania...
Najgorsze było dla mnie załatwianie się... Też prosiłam dziewczyny o wyjście-zresztą one same wychodziły i pytały czy czegoś nie chcę zrobić. Ciężko było zrobić grubszą sprawę no ale dałam radę (jak jest "blokada" to jeść dużo jabłek i pić kefir)... Przyznam też, że nie wiem czy podczas leżenia się tak nie chce załatwiać czy po prostu się człowiek blokuje, ale ja siusiu robiłam góra 4 razy dziennie, a piłam sporo... Warto mieć przy sobie chusteczki nawilżane-w każdej chwili się wycierasz i trochę odświeżasz... Przy łóżku miałam worek zawieszony więc było gdzie wyrzucać śmieci.... A i ja miałam torebkę materiałową z najpotrzebniejszymi rzeczami non stop na łóżku (z wodą, czymś do przegryzienia, książką, ładowarką, telefonem, kalendarzem,długopisem, wkładkami, chusteczkami itp). Wtedy masz co potrzebne non stop przy sobie i nie musisz prosić innych by np coś z torby Ci podali co chwilę :)

Dzięki serdeczne za wyczerpujący opis, oj dzielna jesteś!!! Ale wszystko sprawnie logistycznie zorganizowałas :) przepraszam ze się tak dopytuje a miałaś założony cewnik czy basen?

nie powiem wczorajsza informacja mnie przygniotła emocjonalnie, Ale masz racje byle do świat :) czego się nie zrobi dla dzieci byle zdrowe się urodziły...
Jak u Ciebie sprawa z szyjka LadyAga wyglada ile masz? W którym tygodniu jesteś? Nie widzę suwaka

LadyAga, Mam założony pessar ale okazało się ze znowu infekcje mam znowu antybiotyk-i narazie ja wyleczyć muszę i się okaże czy szew będzie zakładany czy przy pessarze zostanie się... Trzymamy się razem musimy i damy radę byle do świat :) na szczęście kolejny dzień za nami :))


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja dziś byłam u lekarza . Dalej macica twarda i boli. Juz nie wiedzą co mi dać. Biorę już chyba wszystko . Dzięki Bogu szyjka ładna długa 44 mm.
21tc
 
reklama
Do góry