reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja tez nie dotykam . I leżę 80% dnia. [emoji4] cieszę się z każdego dnia dopiero 21 tydzień i mam nadzieję , że dotrwam ładnie do końca. Tryskam optymizmem bo miałam prenatalne we wtorek , teraz wizyta u gina i z maleństwem wszystko super ze mną też nie najgorzej. [emoji4][emoji4][emoji4] a za was trzymam kciuki [emoji4]
20170131_151611.jpg
 

Załączniki

  • 20170131_151611.jpg
    20170131_151611.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 427
reklama
Ja mam początek 21 tyg w poniedziałek/wtorek ;) mamy pare dni różnicy :)

Ale słodziak chłopiec czy dziewczynka? takie wiadomości uskrzydlają :) oby ich więcej u każdej z nas :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Będzie dobrze z nami . [emoji4] musi. I już niedługo będziemy tulić nasze maleństwa. Nie ma co się martwić na to jak cos przyjdzie pora . [emoji4] jeszcze my kiedyś bd straszyć maluchy za to jak one nas teraz [emoji4][emoji4]
 
Katierinka bo co lekarz to troszkę inny przelicznik... Mi też w szpitalu trochę inaczej wyliczył... :)
Kathleen na basenie byłam. Z tego co mi wiadomo nie zakładają cewnika w takich przypadkach. Moja szyjka 6 mm. Od założenia szwu się utrzymuje... Szew założony w 22tc-podobno już w ostatniej chwili bo później już nie chcą zakładać. Obecnie prawie 25tc.
Madzien super informacje :)
 
Kathleen a wiesz ze czasem kobiety mają i szew i pessar... Ale to chyba przy ciut dłuższych szyjkach... Ja wczoraj rozmawiałam z dziewczyną, która od początku 7 miesiąca miała szyjke zgładzoną i utrzymała się do terminu. Co prawda mówiła że sporo leżała,ale też miała 2,5letnie dziecko i czasem nie udawało jej się leżeć...
 
Lekarz mój uprzedził mnie, że w kolejnej ciąży koniecznie założyć szew w 14-16tc nawet jeśli szyjka będzie ok,tak zapobiegawczo. Ciąża wtedy będzie bezpieczniejsza, kobieta spokojniejsza o będzie miała dużo więcej ruchu. A jeśli jakiś ginekolog nie będzie widział potrzeby założenia szwu to od razu go zmienić i poszukać innego.
 
reklama
LadyAga dajesz nadzieje!! Dzięki!!! konsultowałam u 3 lekarzy wszyscy pessar rekomendowali; w przyszłym tygodniu może pójdę na połówkowe usg choć się zastanawiam czy wstawać i czy sobie nie zaszkodzę ale porozmawiam czy faktycznie szew i pessar, czytałam ze ktoś miał dwa pessary w różnych rozmiarach.

Ps nie macie wrażenia ze przy leżeniu na plecach brzuch twardnieje?a na boku nie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry