reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja w poprzedniej ciazy brałam luteinę dokładnie do dnia, w ktorym ciaza była donoszona.

Katierinka, na wysokości spojenia łonowego to moze po prostu bóle wzrostowe macicy, brzucha?

Tak sie jeszcze zastanawiam...w poprzedniej ciazy córka była praktycznie zawsze w położeniu glowkowym. W tej dziecko przynajmniej jeszcze na ostatniej wizycie dwa tygodnie temu, było ułożone miednicowo, nawet nóżkę widać na zdjęciu z pomiarem szyjki. Obstawiam, ze dalej tak jest, bo czuje ruchy typu kopnięcia dość nisko, jakby w pachwinach. Ciekawe, czy to ma jakis wpływ na szyjke, jak dziecko jest ułożone, w końcu pływa w wodach, wiec według mnie nie powinno. Ale czasem czytam, ze płód ciśnie główka na szyjke, chyba nawet niedawno coś o tym pisalyscie.
 
reklama
@_vixen_, wydaje mi się, że to ma wpływ, ale dopiero wtedy, gdy jest już na tyle blisko terminu, a maluch jest na tyle duży i ciężki, że nacisk głową faktycznie powoduje reakcję szyjki. U mnie tak było, jak córka w 35 tygodniu zaczęła mocno napierać, i skutkiem tego było to, że mnie bolała kość łonowa tak, że ledwie chodziłam a szyjka powoli zaczynała puszczać.
 
@Barnek, ja z tych raczej szczupłych, ale nie chudych. Ale faktycznie mocno odczuwam wszystkie ruchy, więc może i te skurcze też wówczas bardziej są zauważalne. A swoją drogą to jest bardzo ciekawe poczytać u Was, dziewcząt które ciążę mają prowadzoną poza Polską, jakie są różnice w podejściu do ciąży w porównaniu z tym, co jest tutaj :)
 
Tardyferon to czyste żelazo :-) mój gin się nastawia na cesarkę, więc hemoglobina 11,9 to dla niego za mało. Tyle, że to żelazo straszliwie hamuje perystaltykę jelit. Znowu będę się męczyć :'(

Ja panikowałam, że mi maluszek główką naciska na szyjkę. Ale wyszło, że główka jest na biodrze, bliżej pachwiny, a te uderzenia w dole to rączkami, więc troszkę się uspokoiłam. Bo oczyma wyobraźni to już widziałam dziecko w kanale rodnym i rozwarcie. Też miewam bóle w spojeniu i pachwinach, gin mówi, że w 33 tc to normalne, bo brzuszek coraz cięższy i ciało przygotowuje się do porodu.
 
Melduje sie po drzemce. Po dwoch dniach mek wreszcie mi puscilo. Ufff. Od razu nrzuch bardziej miekki.
Kiwi nie znosze za to wszystko sie porobilo bo na owsianke z rana przez kilka dni nie miałam ochoty.
@_vixen_ w drugiej ciazy podobno dziecko pozniej schodzi do kanalu, czasem nawet przy porodzie dopiero. Ma też wiecej miejsca to i pozniej sie przekreca glowka w dol na stale (na to licze bo wolalabym uniknac przyjemnosci zwiazanych z ulozeniem posladkowym.)
 
Aniay, czyli u Ciebie wciąż pośladkowe? Pewnie jest tak jak mówisz, w drugiej ciazy macica jest bardziej rozciągnięta, mięśnie brzucha tez, co zreszta u mnie widać choćby po wielkości brzucha. W pierwszej miałam naprawdę mały, teraz taki w normie bym powiedziała ;)
 
Aniay, czyli u Ciebie wciąż pośladkowe? Pewnie jest tak jak mówisz, w drugiej ciazy macica jest bardziej rozciągnięta, mięśnie brzucha tez, co zreszta u mnie widać choćby po wielkości brzucha. W pierwszej miałam naprawdę mały, teraz taki w normie bym powiedziała ;)
Posladkowe z dupka na biodrze I nogami w pecherzu. Ja do tego mam nadprogram wod wiec brzuch jak w 9tym miesiacu. Uff.
Kocham szkraba ale latwa to ta ciaza nie jest, Domyslam sie ze bedzie charakterna dzidzia. ;)
 
reklama
Kurde dziewczyny wiem ze spicie... niewiem co robic...
Mam skurcze tak srednio co 20min od godzin... albo takie mocniejsze napiecia:/
Wzielam relanium...moge nospe na to?

Bassiu kochana czy ty mi przysylalas te luteine? Bo kurde zapomnialam ktora to dziewczyna mi paczke zrobila..:/

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry