reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Bo nie pamiętam, żeby w dwóch poprzednich ciążach mnie bolał przy napinaniu. Takich z bólem napinań to może 2-3 na dobę. A te bez bólu to od wczoraj często, nawet jak się przekręcę, lub podniosę.
 
Ja w pierwszego ciąży tez nie miałam a było to dawno a w tej to mam ciągle. A dzisiaj to masakra brzuch jak kamień i na dodatek dziecko kopie mnie w szyję i w pęcherz dzisiaj mam straszny dzień okropny brak słów
 
Tez mi dziś cieżko, brzuch pracuje, mam gazy i jelita dodatkowo po czeresniach kłują. Od powrotu ze szpitala staram sie nie ruszać. Aż mnie z leczenia głowa boli.
 
Lepiej jak brzuch tylko twardnieje. Jak boli przy tym jak na okres, to trochę gorzej. Zależy też czy cała macica się napina czy tylko część i czy jest to zależne od ruchów maluszka i np wstawania, pełnego pęcherza czy też nie. Najgorsze są spontanicznie, dość częste i regularne, bolesne skurcze, które obejmują cała macice od szyjki po dno.
Aczkolwiek ja miałam takie i od 17 do 28 tc tylko leżąc, bez pessara, szyjke miałam ponad 4 cm... U mnie najgorsze dla szyjki okazało się chodzenie bo wtedy w 4 dni 2 cm mi poszło i nawet nie poczułam...
Bóle w pachwinach są ok, tzn takie klucia jakby są związane z rozciąganiem więzadeł. Zresztą one same ustępują i po kilku tyg znowu się pokazują. U mnie były max w 17, 25, 29 tc jakos.
Za mną też ciężki dzień... Jelita mnie strasznie bolą. Mała okropnie napiera główka na pęcherz i się strasznie wierci... Całe krocze mnie już boli od tego. Masakra...
 
Mi też wszystko boli od leżenia ale to jest jedyne wyjście żeby ciążę donosic. Jeszcze chociaż miesiąc.
Ja będę leżeć do 34 tc a później to będę sobie pozwalać na więcej.
 
Ja tez odliczam do 34 tyg, wiec jeszcze 4 tyg i bedzie lzej na sercu:) szkoda ze ten czas tak wolno mija jak sie lezy i nic nie robi, a oczy juz bola od tv i laptopa no ale zawsze do przodu
 
reklama
Hej dziewczyny ja juz po wizycie u gina w szpitalu, dziewczynki maja po 900 gr wiec jak na koniec 27 tygodnia to niezawiele.Szyjka trzyma i ma 3,5cm.
Przeplywy dobre obie maja dobre.
U mnie ten kisliel w gaciach to nie wody tylko infekcja pochwy, ginka pod mikroskopem jak dobrze zrozumialam znalazla biale cialka, wyslala wymaz na posiew i pewnie dostane znow antybiotyk.
Dzis czeka mnie jeszcze powazna rozmowa z pracodawca co do mojej dalszej przyszlosci po porodzie, powoli sie stresuje, eh.
 
Do góry