reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Choć ja Wam pisałam że ja go czuję od początku ale zgłaszam to na każdej wizycie i lekarze mówią że tak moze byc bo jestem mała i drobna. Któraś z Was mi pisała że go w ogóle nie czuje dlatego mnie to tak martwi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Jak wstaję to twardnieje mi brzuch ale nic mnie przy tym nie boli tylko jest napięty. Czy wy byście brały zapobiegawczo nospę. Bo ja do tej pory biorę tylko gdy mnie brzuch zaboli doraźnie. Mój lekarz mówi ze nospa zmiękcza szyjkę i lepiej brać doraźnie. Wizytę mam we czwartek i nie wiem czy pobrać na twardy brzuch czy nie. Trochę myśle ze jak głośnie leżę i się pionizuję to dlatego skóra się naciąga. Gdybym wiecej chodziła moze byłoby lepiej ale się boję o skracanie szyjki. Bo jak jest pessar to nie mierzy się szyjki na usg tylko ręcznie ale nie wiem co przy tym mozna zobaczyć


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ciężko z tymi skurczami, niezależnie w którym tygodniu się jest...A przy wstawaniu to ponoć normalne że brzuch się stawia. Ja też to obserwuje u siebie i nie biorę na to leków.
Ja dalej leżę w szpitalu. Wstępnie mam obiecany wypis na czwartek o ile nic się nie zmieni w badaniach.
 
Asiek dobrze wreszcie u Ciebie w posiewie czysto, bo bedziesz mogla zalozyc pessar co moze Ci da troche spokoju.

Co do wastawa ia i skurczy, tez mam takie wrazenie se jak wstane to brzuch mi sie napina jeszcze bardziej niz na lezaco tak ze wogole po wstaniu nigdy ruchow nie czuje.
Tu wprawdzie nie ma nospy ale buscopan, i tez mi mowia zeby tylko brac w razie ostatecznisci bo zmiekcza i skraca szyjke, mysle ze ma podobne dzialanie do buscopanu.I jak nie ma boli i skurczy to chyba nie ms co szalec z nospa czy buscopanem.
 
Ja tez mam pessar kolnieżowy numer 2 - tzw. uniwersalny i w ogóle go nie czuje

Basiu jeśli chodzi o twardnienie brzucha podczas wstawania to to jest jak najbardziej normalne, rozmawiałam o tym z moja gin na ostatniej wizycie, ze brzuch sie bedzie napinał przy zmianach pozycji!


Jestem w 31 tygodniu ciąży
 
Ja czuje ruchy jak stoję lub chodzę, ale zupełnie inaczej je odczuwam w sensie to jest dla mnie takie nietypowe uczucie, które mnie nie wiedzieć czemu bardzo stresuje


Jestem w 31 tygodniu ciąży
 
Ale tłumacze sobie ze skoro je czuje to znaczy ze macica nie jest twarda, a to napięcie które czuje to po prostu skora sie napina


Jestem w 31 tygodniu ciąży
 
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź odnośnie pessara. Marluna sama jestem zdziwiona tym wynikiem że jest inny niż ten ze szpitala. Choć Pan doktor zasugerował wczoraj na wizycie że mogło pójść zanieczyszczenie przy pobraniu. Teraz miałam wymaz bardzo dokładnie zrobiony. Mam nadzieję że ten wynik jest ok
 
reklama
Do góry