reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mitaginka
a bo to o grzywke chodzi ,podciecie jej to byl wielki wyczyn ;-) wogóle to dzieki za zmotywowanie do tego ;-)

Gandzia Witaj,
U mnie nie bylo tego napierania tak wcześnie wiec sie nie wypowiem...
 
reklama
Tzn dzis mialam wizyte. Przypisal 2x1 luteine 100 dop i nospe + magnez na twardy brzuszek. Kazal mi w srode przyjsc do szpitala jak bd mial dyzur na ip i zrb mi usg sprawdzi szyjke. Powiedzial ze jesli bd 2,8mm dalej to poda mi sterydy dla malego i do domu. A jesli bd nawet o milimetr mniej to kladzie mnie do szpitala i rowniez dostane sterydy. Podejrzewam ze jak polozy mnie do szpitala to bd cos wiecej niz sterydy. No i wiadomo kazal duzo wypoczywac nie dzwigac itd
 
Gandzia, ja przy 30mm miałam założony szew okrezny i to on pomógł mi dotrwac do tego momentu. Bez szwu moja pierwsza ciąża zakończyła się bardzo źle.
 
Gandzia, a lekarz nie chce Ci czegoś założyć? Masz szyjkę, która ma aż 2,8 więc jeszcze można zaradzić dalszemu skracaniu. Leżenie daje bardzo dużo i pozytywne myślenie. Nie myśl o tym, że masz urodzić niedługo, bo masz jeszcze szyjkę, nie piszesz nic o rozwarciu, więc też super.
Co do wcześniaków, w poprzedniej ciąży urodziłam w 26 tc, dziś Młoda ma 5 lat i rozwija się super, żadnych oznak wcześniactwa.
Myśl pozytywnie i życzę Ci porodu najwcześniej po skończonym 37 tc!
 
Witam.
Mam pytanie do mam wczesniaczkow lub w ciazy w podobnej sytuacji.
Lekarz stwierdzil ze szyjka sie skrocila. Obecnie ma 2,8mm. Jestem w 25tc. W nastepnym tyg ma zrb znowu usg i stwierdzic. Jesli dalej ma 2,8mm podaje mi sterydy na plucka i wypuszcza do domu. Jesli skroci sie bardziej to kladzie mnie do szpitala i rowniez podaje sterydy.
Martwie sie bardzo. Moj maluszek ulozony jest glowka w dol gleboko jak to okreslil lekarz. Boje sie porodu przedwczesnego, jak bylo w waszym przypadku? Jak wasze maluszki ? Dodam ze maluszek rozwija sie prawidlowo i nie ma zadnych wad. Na 25tc wedlug usg wazy ponad 720-730g.
Prosze o odpowiedzi jak u was takie sytuacje sie potoczyly i jak wasze dzieciatka to przeszly.

Taka szyjka w tym tygodniu nie jest jeszcze zła. Ale skoro maluch jest nisko to na pewno będziesz się musiała oszczędzać, jak najwięcej leżeć bo to odciąża szyjkę. Jak stoisz czy siedzisz to działa siła grawitacji i dziecko wbija się w szyjkę jeszcze bardziej.
 
Tak leze plackiem jak najwiecej moge. Zapytam w srode lekarza o ten szew. Mysle pozytywnie ale czasem to trudne. Martwie sie o maluszka bardzo. Dlugo oczekiwany pierwszy synek
 
A powiedzcie mi kochane co to jest ten pesser dokladnie i szew. Jak wyglada zakladnie czy jest to zabieg ?bolesny czy nie ?
Teroche moze glupie pytanie ale nie wiem nic o tym
 
reklama
Gandzia zapytaj o szew albo pessar. Pessar zakłada się minutę w gabinecie i ma za zadanie trzymac szyjkę. Badz silna. Moja to tez pierwsza ciąża dlugooczekiwana. Wczesniej miałam puste jajo plodowe, potem ciąża biochemiczna... Az sie udało i w styczniu Buuuum problem z szyjką. Ale co zrobic. Leż i się oszczędzaj bo to naprawdę ważne. Nie lekceważ tego.
 
Do góry