reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Millly, pewnie że pamiętam. Pamiętam też jak pisałaś że masz przed oknem kasztan i że jak będzie pięknie kwitł w maju to będziesz chodzić już na spacerki ;-)
 
reklama
ja mam pessar od 19 tygodnia czyli już 14 tygodni!!!

też pamiętam jak Ewelina i Martha były na naszym etapie, a my w tygodniach z 2 na przodzie

Od początku ciąży miałam bardzo niski progesteron, nawet po luteinie, bardzo czekałam na 16 tydzień, gdy łożysko się wykształci. 3 tygodnie żyłam bez stresu, aż do tego 19 tygodnia
 
Mitaginka, ja tez leżę, a chodzę tylko tyle co muszę po domu. Mnie nawet na badania gin by nie wysyłał, żebym tylko nie chodziła za dużo:)

Milly, to super, że masz ten szew i że on tak ładnie trzyma mimo takiego rozwarcia. Super!! To teraz już do terminu zdjęcia szwu zostało Ci naprawdę niewiele. Super masz z tą doulą:) u nas w mieście nie mogę wybrać ani lekarza ani położnej, na kogo padnie na tego bęc, a o douli to chyba w ogóle zapomnij.

Auralka, ja też zawsze biorę standard. Ja lubię naturalne paznokcie, więc wszelkie żele i inne odpadają. Poza tym do porodu i tak chyba można mieć pomalowane paznokcie co najwyżej bezbarwnym.

Martha, ja Ci nie pomogę z pasem, bo po poprzedniej ciąży po porodzie byłam chudsza niż przed, więc nic nie potrzebowałam:) Jak Maja?

Maj coraz bliżej, ja nie mogę uwierzyć, że już tylko 5 tygodni zostało do bezpiecznego terminu:) a jeszcze niedawno byłam w 26 tc i marzyłam o 30 tc

Jup, ciebie to podziwiam, że dajesz radę na szpitalnym jedzeniu. Ja to taki tyfus, że bez domowego ani rusz:)
 
Dzastina
nie mam wyjścia z tym jedzeniem.

Co do pazokci i włosów do ja bym chciała, zeby mi się powstrzymaly z rośnięciem na czas ciąży ;-)
 
Odkąd leżę zaplatam warkocz Codziennie rano, dzięki czemu udaje mi się utrzymać włosy w jako takim porządku. A włosy mam długie i gęste więc to jedyna opcja. Moja koleżanka w ubiegłym tygodniu otworzyła pracownię fryzjerską i od razu po porodzie się wybieram. Chciałam przed ale nie dam rady wysiedziec, bo mnie mega krocze boli. Ale tyle jescze wytrzymam.
 
Witam.
Mam pytanie do mam wczesniaczkow lub w ciazy w podobnej sytuacji.
Lekarz stwierdzil ze szyjka sie skrocila. Obecnie ma 2,8mm. Jestem w 25tc. W nastepnym tyg ma zrb znowu usg i stwierdzic. Jesli dalej ma 2,8mm podaje mi sterydy na plucka i wypuszcza do domu. Jesli skroci sie bardziej to kladzie mnie do szpitala i rowniez podaje sterydy.
Martwie sie bardzo. Moj maluszek ulozony jest glowka w dol gleboko jak to okreslil lekarz. Boje sie porodu przedwczesnego, jak bylo w waszym przypadku? Jak wasze maluszki ? Dodam ze maluszek rozwija sie prawidlowo i nie ma zadnych wad. Na 25tc wedlug usg wazy ponad 720-730g.
Prosze o odpowiedzi jak u was takie sytuacje sie potoczyly i jak wasze dzieciatka to przeszly.
 
reklama
Hej Gandzia a gin nie wspomniał nic o pessarze lub szwie? Ja od stycznia mam stwierdzone skracanie sie szyjki ale mam założony pessar i mam sie oszczędzać bardzo. No ale maluszek siedzi w brzuszku i mam nadzieje że dotrwam do bezpiecznego terminu.
 
Do góry