reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ilona1985- doskonale pamiętam nerwy w ciąży- panicznie bałam sie o maleństwo- w trakcie przyplątała się arytmia serca, cukrzyca ciążowa...ciągle płakałam:szok:nie potrafilam tego opanować- i Melka odkąd pojawiła się na świecie -głośno komunikowała swoją obecność-nawet baaardzo... w szpitalu również wylądowałam kilka razy...
Wytrzymaj jeszcze trochę- i super, że już się tak nie denerwujesz:-)
AgaS-78 trzymaj się cieplutko- dobrze napisałaś, że musimy być czujniejsze od lekarzy:-)
pozdrawiam serdecznie!
 
reklama
ja byłam 1 lutego na wizycie i pani doktor po badaniu stwierdziła,ze brzuszek twardnieje.Zapisała Duphaston i kazała łykać 3 razy dziennie.Po wizycie dopiero odczułam to twardnienie i muszę przyznać,ze strasznie się wystraszyłam.W pierwszej ciąży też tak miałam i brałam tabletki tyle,że nie hormony!
Myślę,że dała mi je na zapas by raczej zapobiec niespodziankom.Brzuszek teraz się troszkę uspokoił ale twardnieje,gdy za długo chodzę lub się schylam.Więcej lezę,ale wiadomo obowiązki nie pozwolą na całodzienne lenistwo.Większośc prac przejął mąż a robię tylko to,co muszę.Na szczęście ruchy maluszka mnie uspokajają:-)
 
Hejka
Z tego co wiem Duphaston nie jest na twardnienie..Nospa to tak ale widze, ze u Ciebie Annika 16 tydzien wiec jeszcze wczesnie.
Zycze powodzenia i kontroluj szyjke!
 
Hejka
Z tego co wiem Duphaston nie jest na twardnienie..Nospa to tak ale widze, ze u Ciebie Annika 16 tydzien wiec jeszcze wczesnie.
Zycze powodzenia i kontroluj szyjke!
A widzisz w Stanach, bo tutaj nosze ciaze nie daja nic na skurcze- tumacza to tym ze lekarstwami tylko likwidujesz uczucie a nie podloze, Ja rowniez od 16 tyg. w poprzedniej ciazy i teraz tez juz mam to zaplanowane bralam co tydzien zastrzyk z progesteronem w 4 literki do 36 tyg., i dalo rade urodzilam dopiero w 39 przez wywolanie. A skurcze mialam znikome , mimo ze w poprzednich ciazach ktore stracilam mialam mocne- wtedy bylam bez progesteronu a nospe i jakis inny cholerstwo bralam i nie pomoglo. Tutaj wStanach te zastrzyki z progesteronem sa podawane kobieta od 16 do 36 tyg. od 2006 roku jako badania. Progesteron odpowiada za twardosc szyjki a im ona twardsza tym mimo skurczy mniejsze prawdopodobienstwo otwieranai sie.
 
O nie wiedzialam.W kazdym badz razie ja bralam Duphaston i mnie wogole nie pomogl na twardnienie...Tylko Cordafen sobie z nimi daje rade bo Fenoterol u mnie zle sie przyjal.
 
nie martwcie się dziewczyny, mi brzuszek twardniał od 23 tyg ciąży. nie brałam żadnych leków i na razie chodze w dwupaku. mam tylko drobne pytanie. rozszyfruje mi ktos zapis z karty ciążowej dotyczący mojej szyjki bo juz nie łapie o co chodzi a wiec : 1,0-0,5-0,5
 
Ja biorę fenoterol 4 x dziennie. Często twardnieje mi brzuch, boli jak na @. Mam zagrożenie porodem przedwczesnym. Szyjka ma 40 mm
ale jesli 40 mm= 4cm czyli ja jestem w 13 tyg. i mam 3.5 cm= 35mm ty jestes w bardzo dobrej sytuacji, czasami jednak dlugosc szyjki nie znaczy ze bedzie porod wczesniej, chyba ze Twoja szyjka jest miekka to by oznaczalo ze moze sia zaczac otwierac w kazdym momencie.
O nie wiedzialam.W kazdym badz razie ja bralam Duphaston i mnie wogole nie pomogl na twardnienie...Tylko Cordafen sobie z nimi daje rade bo Fenoterol u mnie zle sie przyjal.
Bo tak naprawde on nie odpowiada za skurcze macicy onego sie bierze na to zeby szyjka byla twarda, czasem kobiety mamja skurcze i twarde szyjki- i porod wychodzi na np. 41 tydz. Tak miala moja kol. Wiec jak bierzesz cos na skurcze to i tak nie znaczy ze pomoze to na slaba szyjke.

nie martwcie się dziewczyny, mi brzuszek twardniał od 23 tyg ciąży. nie brałam żadnych leków i na razie chodze w dwupaku. mam tylko drobne pytanie. rozszyfruje mi ktos zapis z karty ciążowej dotyczący mojej szyjki bo juz nie łapie o co chodzi a wiec : 1,0-0,5-0,5
I ty jestes przykladem tego ze mialas duzy poziom progesteronu ktory odpowiada za twardosc szyjki.
 
Ostatnia edycja:
Julenka Twoj zapis to 1 cm dlugosc szyjki, 0 cm rozwarcia zewnetrznego i 0,5 cm rozwarcia wewnetrznego.
Czyli na Twoj wiek ciazy dobry wynik!
Ja rozwarcie wewnetrzne mam od 26 tyg na 0.5cm
 
dziekuje bardzo za odpowiedź. powiem wam, ze irytował mnie fakt, iz lekarka nie kazała mi nic z tymi skurczami robic, jedynie leżec z nogami w górze. dzisiaj za to wybieram sie do szpitala bo spuchłam strasznie, po nocy nie przechodzi i troche sie boje o dzidzie
 
reklama
Do góry