reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ja gdzieś wyczytałam że dobre są krakersy albo suchary. po prostu zjeść z samego rana , co prawda nie za bardzo to pomaga jedyne co mi pomagało to pobyt na swieżym powietrzu nawet gdy było zimno spacery itp
 
reklama
Niestety ksuchary i krakersy zawierają cukier i on bardzo często jest przyczyną jeszcze wiekszych mdłosci, choc znam osoby, którym tylko to pomagało.

Kazda z nas musi sobie wypracowac swoj sposob.. niestety metodą prób i błedów ;)
 
czesc dziewczynki jestem w 24 tygodniu ciazy mieszkam w londynie a tu kobieta w ciazy nie opiekuje sie lekarz tylko polozna. lekarze prywatni sa do bani. chciala bym sie dowiedziec czegos o skracaniu sie szyjki macicy czym sie moze objawiac i czy bole brzucha sa normalne w tym okresie pozdrawiam

img-04072008011.jpg
 
Witam!
ja miałam pierwsze twardnienie brzuszka już w 3 m-cu, ale to było chwilowe i tylko z powodu sporych nerwów. Potem był spokój, a teraz gdzieś tak od 19 tyg zaczęły się już prawdziwe ćwiczenia macicy :) Najgorsze, że tu, w Norwegii nie za bardzo chcą badać ginekologicznie i nie wiem, czy mi się szyjka skróciła, czy nie. Dlatego też odczekam te święta i pędzę prywatnie do gina (polskiego znalazłam :-)).
Przede wszystkim wiem, że nie mogę się denerwować. Jakakolwiek dawka nerwów, to automatycznie stwardniały brzusio. Nie biorę żadnych leków, tylko magnez. Zobaczymy, co powie gin. Chciałabym też trochę poćwiczyć, ale narazie chyba sobie odpuszczę, bo wysiłek może nie wyjść mi na dobre.
Trzymajcie się :happy:
 
rewelka, nie czekaj na nic tylko lec do szpitala i kontaktuj sie z lekarzem!!!! takie skurcze i to bolesne jak w czasie okresu moga spowodowac przedwczesny poród! Jesli naliczyłas ich wiecej niz 10, to powinnas jak najszybciej pojechac na izbe przyjec.
 
Rewelka mam nadzieję że skorzystałaś z rady Fitusi i już siedzisz grzecznie na izbie przyjęć z takimi sprawami to naprawdę nie ma co zwlekać szósty miesiąc to zdecydowanie zbyt wcześnie na pojawienie się maluszka na świecie
 
reklama
ojjj, na bank z takimi bólami trzeba do lekarza. Ja 3 noce temu właśnie z powodu bóli jak na miesiączkę wylądowałam na izbie. Lekarz mnie przebadał, pomacał, przy okazji Mały skopał mu stetoskop :-D. Następnie pobrał mi krew z palca i kazał dać mocz do badania. Okazało się, że te promieniujące bóle są z powodu zapalenia pęcherza, że z macicą jest wszystko ok, szyjka długa, zamknięta. A bałam się tak, że leżąc na łóżku trzęsłam się jak bym miała jakąś lekką padaczkę. Ból był taki jak na okres, do tego doszły plecy i promieniowało na nogi, które trzęsły mi się tak, żę nie mogłam tego powstrzymać. Dostałam leki i już jest wszystko ok. Acha. Lekarz powiedział, że przez zapalenie pęcherza wydzielają mi się prostaglandyny, czy coś w tym stylu i to powoduje częstsze i mocniejsze twardnienie macicy. No i wszystko się zgadzało.
Rewelka, mam nadzieję, ze u Ciebie nie będzie to przedwczesny poród tylko jakaś 'zwykła' przypadłość ciążowa.
Pozdrawiam :)
 
Do góry