reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja około 20 tygodnia ciąży wylądowałam u ginekologa przerażona częstymi bólami w dole brzucha, tak bardzo nisko. Czasem były niezwykle bolesne, trwały nawet 1,5 minuty i powtarzały się. Od kilku dni ruchy dziecka były rowniez bolesne. Ginka obejrzała wszystko i całe szczescie szyjka była bardzo ładna, bez zmian. Jednak nie mogła mi zagwarantowac, że coś się z nią nie stanie, wiec dostałam luteinę dopochwowo i nakaz łykania nospy. Obecnie już tego nie biorę. Zaraz zaczynam 28 tydzien. Skurcze się pojawiają, fakt, ale są bezbolesne. Nieprzyjemne, ale bezbolesne, cos jakby jakas siła mnie ściskała. I rzadkie - 2,3 na dzien. Podobno to naturalne i macica już sobie cwiczy. Takze skurcz to nie wyrok :)
 
reklama
Czesc Wam,
wlasnie wczoraj dowiedzialam sie,ze mam za krotka szyjke 33mm, 23tc, ale moja gin powiedziala, ze mam sie nie przemeczac i duzo lezec. a ja tak czytalam na forum, ze lekarze wprowadzaja leczenie i trzeba lezec caly czas. czy ktorejs sie to przytrafilo? mam jeszcze pytanie odnosnie skurczow, jak je sie odczuwa, bo ja czuje czasami takie klucie w kroczu. mam tylko brac magnez 500mg 3xdziennie po 2 tabletki. z gory dziekuje.
 
ja miałam skracajaca sie szyjke i od 12tc miałam załozony krazek silkonowy.Podobno tez zakłada sie czasami szwy(na szyjke)zeby sie za wczesnie nie rozwierała.A przy skurczach zazwyczaj podaja Luteine albo Dufaston.
Dobry ten twoj lekarz?Nie wiem co ci poradzic?Moze idz dla pewnosci jeszcze na konsultacje do innego lekarza:tak:Skurcze plus rozwierajaca sie szyjka macicy to niezbyt dobre połaczenie...Nie chce cie straszyc ale takie sa zwiastuny porodu,a w twoim przypadku to duzo za wczesnie.Duzo lez i sprobuj poradzic sie jeszcze kogos,bo ja oczywiscie nie jestem lekarzem i pisze ci to co mnie tłumaczył moj lekarz.U mnie wszystko poszło dobrze.W 37 tygodniu miałam zdjety krazek a tydzien pozniej urodziłam zdrowa i sliczna coreczke.Uszy do gory,bedzie dobrze!!!
 
Dzieki, sama nie wiem co robic niby nie chce panikowac, ale nie wiem co mam czuc, a czego nie. Ostatnio nawet w krzyzu tak mnie boli, ze nawet jak leze to nie jestem w stanie wytrzymac. poradzono mi zebym brala nospe, ale ona obniza cisnienie i czuje sie po niej jak nacpana. chyba zaraz zadzwonie do znajomej pielegniarki moze ona cos poradzi. jeszcze raz wielkie dzieki.
 
Naprawde skonsultuj sie z innym lekarzem,uspokoisz sie a i bedziesz miec pewnosc ze wszystko w porzadku...A skurcze to jest takie mniej wiecej uczucie jak bol przy miesiaczce.Trzymam za ciebie kciuki..:tak::-) Na pewno wszystko bedzie dobrze.A nospa rzeczywiscie pomaga,bo działa rozkurczowo.
 
Mysza, powinnas duzo odpoczywac i łykac nospę. ja tez jej nie tolerowałam poczatkowo, ale organizm się przyzwyczaił, poza tym wypijam kawę i cisnienie wtedy nie spada. Nie tolerowałam i to tak, że zwyczajnie mdlałam.

Przy krótkiej szyjce powinnas unikac jakichkolwiek boli, bo mogą sprzyjac jej rozwieraniu, tym bardziej że odczuwasz silny bol w okol ledzwiowej - to sygnał alarmujący.

Powinnas duzo lezec, unikac wysiłku, a dwie tabl nospy dziennie rano i wieczorem- profilaktycznie Ci nie zaszkodzą, a pomogą. Rozkurczajaco działa tez wypicie przynajmniej szklanki zimnej wody mineralnej i połozenie się.

Jesli bol ma tendencje do narastania, opadania i odpuszczania a potem wraca, są to skurcze. Po naliczeniu wiecej niz 10, powinnas sie udac do lekarza, albo do szpitala.

To nie ma zartow kochana! 23 tc to jeszcze wczesnie!
 
Dziewczyny nie ma co panikować ! Najlepiej chodzić do tego gina do którego chodziłyście przed ciążą , on doskonale będzie wiedział czy wasza szyjka jest ok czy nie ja mam 25 mm i wysoko dno macicy ginek mówi że to super , bo poprostu zawsze taka miałam jestem szczupła , mam 163 cm wzrostu , i moja macica jest mniejsza niż kobiety która ma 178 cm wzrostu i waży 80 kg , a co z tym idzie skoro mniejsza macica to i szyjka kródsza ! macica przed ciąża ma wielkość śliwki , a skoro ma taką wielkość to nie może mieć 5cm szyjki ! Tak że pojęcie " odpowiedniej długości szyjki " jest dosyć względne !
Ważne tez czy miara podana jest w badaniu palpacyjnym czy w usg dopochwowym ( w usg jest o jakieś 20 mm większa czyli jak masz 2,5 cm palpacyjnie to w usg wyjdzie 4,5 cm )
 
Prosze o pomoc jestem w 7 tygodniu ciązy i mam dziwne mdłości bo po jedzeniu , odbija mi się i tak jakby mi coś zaszkodziło, czasami nawet bóle głowy.
To moja 2 ciaża poprzednia 10 lat temu i nie pamietam a i wogóle do porodu biegłam w podskokach. Zupełnie inaczej.
moze macie jakies sprawdzone sposoby , czekam na pomysły i dziekuje.
 
To bardzo czesta dolegliwosc na poczatku ciązy. Jednym pomaga napar z kopru a innym z imbiru. Mozna kupic w aptece takei herbatki. Innym pomagaja migdały, wystarczy kilka zjesc. Ja radzilam sobie inaczej. Po wstaniu wypijałam herbate z cytryna gorzką. Odczekiwałam godzinę i dopiero jadłam śniadanie. Mdłosci odpuszczały wtedy bardzo syzbko. A skonczyly sie jakos ok 11/12 tygodnia.

Inny przebieg ciazy swiadczy prawdopodobnie o innej płci maluszka, choc niekoniecznie :)
 
reklama
Do góry