reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No nieźle 😉 jestem baaaardzo ciekawa co byłoby gdyby nie pessar. A szyjka jak?
miękka, poniżej 1cm, rozwarcie na 2 palce. Mam nadzieję, że przynajmniej indukcja z takimi warunkami szybko pójdzie. Generalnie mój przypadek wywoluje zdziwienie lekarzy 😉 już trzech było przekonanych, że nie dotrwam do terminu, a co dopiero przenoszę
 
reklama
Kochane, 25tc , od paru dni miałam kłucia w pochwie i zwiększoną ilość śluzu. Poszłam do swojego lekarza prowadzącego i okazało się że szyjka niby ma 3,5 cm ale wewnątrz zrobił się lejek który ją rozwiera od wewnątrz. Dostałam duphaston, nospe, magnez i nakaz leżenia do następnej wizyty. Bardzo się martwię :( czy ten „lejek” może się z powrotem zamknąć? Jak u was to wyglądało? :(
 
miękka, poniżej 1cm, rozwarcie na 2 palce. Mam nadzieję, że przynajmniej indukcja z takimi warunkami szybko pójdzie. Generalnie mój przypadek wywoluje zdziwienie lekarzy 😉 już trzech było przekonanych, że nie dotrwam do terminu, a co dopiero przenoszę
A próbowałas jakiś domowych sposobów na przyspieszenie porodu - chodzenie po schodach, seks itd? (Chociaż nie mam pojęcia czy to rzeczywiście działa )
Ja w poprzedniej ciąży pamiętam ze była. W poniedziałek na kontroli, szyjki nie było w zasadzie a rozwarcie 4 albo 5 cm - urodzilam w środę. Ale w ta środę właśnie kurier przywiózł wózek dla małej, nie mogłam się doczekać i bez męża zaczęłam go składać przy czym się trochę nadzwigalam- wydaje mi się ze to trochę przyspieszyło sprawę 😉

Kochane, 25tc , od paru dni miałam kłucia w pochwie i zwiększoną ilość śluzu. Poszłam do swojego lekarza prowadzącego i okazało się że szyjka niby ma 3,5 cm ale wewnątrz zrobił się lejek który ją rozwiera od wewnątrz. Dostałam duphaston, nospe, magnez i nakaz leżenia do następnej wizyty. Bardzo się martwię :( czy ten „lejek” może się z powrotem zamknąć? Jak u was to wyglądało? :(
pewności nie mam ale niestety wydaje mi się ze jak się zrobi rozwarcie (a z tego co zrozumiałam od lekarza to masz rozwarcie wewnętrzne) albo skróci szyjka to chyba już nie ma odwrotu 😞. Ale może się mylę ...a lekarz co mówił ? A łączył jakoś ten śluz i kłucia z rozwarciem ? A szyjka naprawdę długa, ja mam taką bez lejka. Nie martw się bo nic dobrego Ci to nie przyniesie. Dużo lez i odpoczywaj. Zobaczysz co będzie na następnej wizycie.
 
Kochane, 25tc , od paru dni miałam kłucia w pochwie i zwiększoną ilość śluzu. Poszłam do swojego lekarza prowadzącego i okazało się że szyjka niby ma 3,5 cm ale wewnątrz zrobił się lejek który ją rozwiera od wewnątrz. Dostałam duphaston, nospe, magnez i nakaz leżenia do następnej wizyty. Bardzo się martwię :( czy ten „lejek” może się z powrotem zamknąć? Jak u was to wyglądało? :(
Hej lejek sie chyba juz nie cofnie, a masz szew? Ja mialam zalozony i tez zrobil mj sie lejek, moj lekarz powiedzial, ze przy szwie sa b. czesto, ale dotrwalam do terminu cc do 39 tc
 
Kochane, 25tc , od paru dni miałam kłucia w pochwie i zwiększoną ilość śluzu. Poszłam do swojego lekarza prowadzącego i okazało się że szyjka niby ma 3,5 cm ale wewnątrz zrobił się lejek który ją rozwiera od wewnątrz. Dostałam duphaston, nospe, magnez i nakaz leżenia do następnej wizyty. Bardzo się martwię :( czy ten „lejek” może się z powrotem zamknąć? Jak u was to wyglądało? :(
Może się cofnąć;) U mnie się cofnął, na maksa się oszczędzałam i za dwa tygodnie miałam kontrolę i po lejku ani śladu.
 
Dziewczyny wszystko mnie tam na dole piecze 😞 przemywam sobie od wczoraj Tantum rosa ale nie czuje poprawy chociaż to może za szybko. Sama już nie wiem czy lecieć do lekarza? Bo nie widzę żadnej dziwnej, innej wydzieliny. Mój lekarz przyjmuje dzisiaj, potem dopiero w poniedziałek. Ale nie uśmiecha mi się ani trochę znowu tyle kasy wydawać plus podejrzewam ze przyjmie mnie pewnie koło godz. 22 ...wiem ze infekcje mogą być groźne ale kurcze u mnie jedyny objaw to pieczenie. Czy to może być coś innego ?
 
Dziewczyny wszystko mnie tam na dole piecze 😞 przemywam sobie od wczoraj Tantum rosa ale nie czuje poprawy chociaż to może za szybko. Sama już nie wiem czy lecieć do lekarza? Bo nie widzę żadnej dziwnej, innej wydzieliny. Mój lekarz przyjmuje dzisiaj, potem dopiero w poniedziałek. Ale nie uśmiecha mi się ani trochę znowu tyle kasy wydawać plus podejrzewam ze przyjmie mnie pewnie koło godz. 22 ...wiem ze infekcje mogą być groźne ale kurcze u mnie jedyny objaw to pieczenie. Czy to może być coś innego ?
Jesli jestes w ciazy to bym się udała;) Niewazne ze tylko pieczenie to się zalicza do infekcji. Może to być nic a może to być początek infekcji. Infekcja w ciazy jest niebezpieczna i nie lekcewazyłabym tego.
 
Hej lejek sie chyba juz nie cofnie, a masz szew? Ja mialam zalozony i tez zrobil mj sie lejek, moj lekarz powiedzial, ze przy szwie sa b. czesto, ale dotrwalam do terminu cc do
Może się cofnąć;) U mnie się cofnął, na maksa się oszczędzałam i za dwa tygodnie miałam kontrolę i po lejku ani śladu.
Może się cofnąć;) U mnie się cofnął, na maksa się oszczędzałam i za dwa tygodnie miałam kontrolę i po lejku ani śladu.
Dajesz nadzieje ❤️ A leżałaś faktycznie cały czas? Mnie szczerze mówiąc po jednym dniu całkowitego leżenia wszystko boli
 
Ja się okropnie stresuje. Najchętniej co tydzień leciałabym do lekarza na sprawdzenie szyjki.....dla mnie przełomowa będzie wizyta za 2 tygodnie bo to będzie 28 TC, w poprzedniej ciąży własnie wtedy zaczęły się problemy....i kurcze coś mnie ciągle boli w kroczu, ale tak jakby bardziej na zewnątrz anizeli w środku i już fiksuje 🥴 a musisz ta krzywa robić w środę ?
Ja jutro mam lekarza cała drze z obawy ale u mnie szyjka 12mm miala 2 tyg temu wczoraj doprowadziłam do zaparcia i czuje krążek nisko. Aniu bylam dzis na krzywej niestety wypić glukoze wypilam calkiem nieźle mi poszło uradowana ze dalam radę a tu nagle buch wszytsko zwrocilam. Wiec krzywa do powtórzenia
 
reklama
Cześć dziewczyny, ja właśnie po wizycie u lekarza 🙂 szyjka cały czas ta sama, tyle ze glowa juz bardzo nisko...ale u mnie to juz skończony 35tc. Za dwa tygodnie będzie ściągany pessar 🙂
 
Do góry