reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Chyba nie będę mówić w punkcie ze robię krzywa i ze pije cole. Po prostu zbadam sobie rano cukier i po 2 godzinach. I własnie problem w tym ze ja nie mogę zjeść czegokolwiek. Wymiotuje po jabłku, bananie, sucharkach, chrupkach kukurydzianych....( Więcej rzeczy już nie próbowałam).nie wiem dlaczego ale przechodzą nektarynki i po prostu chleb.... Przy czym jak próbowałan się przeciągać, tj. po wymiotach nie jadłam od razu tylko chciałam trochę poczekać to nawet ten chleb zwymiotuje 🤮 faktycznie nie pije jakoś bardzo dużo ale ja chyba mam jakis problem żołądkiem bo przy tych mdlosciach okropnie właśnie boli żołądek
 
Ania ja bym z ta glukoza nie kombinowała bedzie zly wynik bedziess sie martwiła czy to wina coli czy faktycznie cukrzyca ciazowa dasz rade ja tez sie kiepsko czuje mam mdlosci jestem juz po śniadaniu bo taka wstaje glodna. badanie krzywej za tydzien jak sie nie uda zwymiotuje bede sie martwic ale nie kombinowalabym z cola
 
Ania ja bym z ta glukoza nie kombinowała bedzie zly wynik bedziess sie martwiła czy to wina coli czy faktycznie cukrzyca ciazowa dasz rade ja tez sie kiepsko czuje mam mdlosci jestem juz po śniadaniu bo taka wstaje glodna. badanie krzywej za tydzien jak sie nie uda zwymiotuje bede sie martwic ale nie kombinowalabym z cola
Też tak myślę...lekarz mówi ze nie będzie tragedii jeżeli nie uda mi się tej krzywej zrobić ale ja jakoś się boje ze jednak mam cukrzyce i to negatywnie wpłynie na dziecko. Na pewno spróbuję zrobić to badanie, zobaczymy.
 
Dziewczyny co u Was? Jakas cisza na wątku...u mnie ten tydzień trochę gorszy pod względem oszczędzania - córka chora więc wolne od przedszkola. Ja na szczęście mam tylko lekki katar i drapanie w gardle. I zapowiada się ze jeszcze caly kolejny tydzień w domu.
 
Dziewczyny co u Was? Jakas cisza na wątku...u mnie ten tydzień trochę gorszy pod względem oszczędzania - córka chora więc wolne od przedszkola. Ja na szczęście mam tylko lekki katar i drapanie w gardle. I zapowiada się ze jeszcze caly kolejny tydzień w domu.
Ania byłaś na badaniu krzywej? Ja jadę w środę i Kurcze mój mąż też przeziębiony i mnie od rana coś łapie nawet Gałki oczne mnie bolą masakra . Poza tym mniej czytam o tych szyjkach uspokoiłam się leżę spokojnie jak nie tv to telefon książka krzyżówki.i tak wkolo . Dużo zdrówka dla Was
 
reklama
Ja miałam zakładany pessar na szyjkę 18mm w 28 tc (mialam e.coli, to byla prawdopodobna przyczyna niewydolnosci). W międzyczasie skróciła się do 15 mm. Pessar miałam zdjęty dwa dni przed skończeniem 38tc. Dziś mija 10 dni od zdjęcia a ja nadal w dwupaku 🙂 mimo, że na drugi dzień po zdjeciu szyjka się zgładziła i mam rozwarcie na 3cm. Także nie ma reguły, nie przejmuj się na zapas. Niemal przez cały czas noszenia pessara bardzo się oszczędzałam, głównie leżałam. Teraz chodzę na długie spacery, sprzątam a tu nic się nie rozkręca 😉
Cześć!😊 Zajrzałam z ciekawości do Waszego wątku, byłam tu aktywna w poprzedniej ciąży, musiałam wtedy dużo leżeć, mam historię z niewydolnością szyjki, pobyty w szpitalu, sterydy na płucka i jeden przedwczesny poród w 33tc. Postanowiłam napisać bo mam teraz podobną sytuację co Ty. Co prawda obecna ciąża przebiegala prawidłowo i spędziłam ją bardzo aktywnie, ale pamiętając poprzednie przeboje liczyłam na szybki poród, do tej pory najdłużej wytrwałam w ciąży do przełomu 37/38tc. Niespełna miesiąc temu, w 36tc, stwierdzono mi rozwarcie na 3cm, zaczęły się nawet skurcze, zaliczyłam bezowocną dobę na porodówce. Teraz jestem w 39+3, tak samo jak Ty sprzątam, spaceruję, wymyślam sobie stale czym sie zająć i zmęczyć, a tu NIC🙈 Czasem w ciągu dnia miewam skurcze, nawet dość bolesne, ale zupełnie nieregularne, na ogół max 5 jednego dnia... A jak jest u Ciebie?
P.S. Dziewczyny, moja historia jest żywym przykładem że każda ciąża jest inna i każda ciąża może nas pozytywnie zaskoczyć swoją długością, mimo różnych przygód po drodze...
 
Do góry