reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ale sie ciesze szyjka idealna
Ja też 🙂 mam nadzieję ze również u pozostałych dziewczyn na wizytach będą same dobre wiadomości.

A robiliście już krzywa cukrowa? Ja mam zrobić ja za 2 tygodnie. Tylko problem w tym ze nie daje rady być na czczo, wymiotuje 🤮 obecnie jem w nocy (na szczęście nektarynka daje radę ) i rano od razu po obudzeniu śniadanie. Wystarczy ze przeciagne się z pol godziny i wymioty murowane 😞 lekarz mówi ze mam spróbować wypić cole zamiast glukozy....ale powiedzcie badanie robię ma czczo, po godzinie i dwóch ? Bo wydaje mi się ze lekarz mówił ze mam robić na czczo i po dwóch
 
Bardzo się cieszę, mam nadzieję że jutro też usłyszę dobre wiadomości i że szyjka już bardziej mi nie poleciała mimo tego, że przez tydzień byłam przeziębiona i kaszlałam 😐😔
 
Hm cole zamiast glukozy? Nie wiem kto Ci to poda w punkcie pobrań ale raczej nie przejdzie 🙂 glukoze mierzy sie na czczo, po godzinie i po dwóch godzinach, a jeszcze powinni na samym początku zmierzyc orientacyjnie glukometrem czy nie przekracza sie normy na czczo bo wtedy nie moga przeprowadzić takiego badania 🙂
 
Hm cole zamiast glukozy? Nie wiem kto Ci to poda w punkcie pobrań ale raczej nie przejdzie 🙂 glukoze mierzy sie na czczo, po godzinie i po dwóch godzinach, a jeszcze powinni na samym początku zmierzyc orientacyjnie glukometrem czy nie przekracza sie normy na czczo bo wtedy nie moga przeprowadzić takiego badania 🙂
Lekarz powiedział ze po prostu mam zbadać cukier na czczo, potem wypić cole i po 2 godzinach zbadać ponownie....mówi ze pół litra coli to podobny poziom cukru co glukoza a może jest jakaś szansa ze coli nie zwymiotuje. Kurcze co nie wiem jak mam zrobić to badanie 😞 wymiotuje już po ok pół godziny od pobudki jeżeli nie zjem a jak wytrzymać 3 godziny ?
 
reklama
Niewatpliwie jest to ciężkie badanie tylko ja sie zastanawiam kto pozwoli ci cole wypic? W punkcie szczepień maja wytyczne, moze dopytaj jak to wyglada i czy sa takie substytuty przewidziane, ale cos jestem sceptyczna. Po drugie...nie wiesz jaka bedzie reakcja organizmu...moze przyjmiesz taka dawkę glukozy ze po godzinie bedziesz czula jakbys cos zjadła? To jeszcze dwa tygodnie, wszystko moze sie zdarzyć, uporczywe wymioty moga sie skonczyc. Jedna z przyczyn wymiotów jest slabe nawodnienie wiec postaraj sie dużo pic, moze cos pomoże 🙂 ja mialam dwa razy doustny test glukozy i dwa razy rozna reakcja organizmu 🙂
 
Do góry