reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Tylko pytanie czy w ogóle uda się utrzymać ciąże ???
Ja w pierwszej ciąży mialam założony szew na lejku gdzie pozostał tylko 1cm zamknietej szyjki oprócz lejku, czyli na ostatnią chwilę... I szyjka na tym szwie nie naruszona wytrzymała do samego końca także jak zadziałają a Ty będziesz teraz leżeć to uda się utrzymać ciążę ;) Twoja bliźniacza wiec większy ciężar ale leżeniem bardzo pomożesz. Głową do góry, jesteś w porę w dobrych rękach a to szczęście w nieszczęściu
 
Jeśli udałoby się założyć szew to nie ma potrzeby leżeć do końca w szpitalu, wystraczy badać szyjkę co max 2 tygodnie i leżeć w domu. Szwy są w stanie zdziałać cuda nawet założone na lejku, byle nie dopuścić do zewnętrznego rozwarcia. Wynik wymazu powinien dość szybko być..
Ja właśnie się zastanawiam jak ta szyjka się otwiera w sensie kurcze nie wiem jak to opisać że od lejka idzie w dół czy mimo to że szew jest założony na lejku to szyjka może się otworzyć od zewnątrz?
 
Ja właśnie się zastanawiam jak ta szyjka się otwiera w sensie kurcze nie wiem jak to opisać że od lejka idzie w dół czy mimo to że szew jest założony na lejku to szyjka może się otworzyć od zewnątrz?
Jak szyjka ma już lejek I założony jest szew na części zamknietej to najczęściej jest szew powstrzymuje postępowanie lejka to rozwarcia zewnętrznego. Rzadko jeśli szew założony jest już przy rozwarciu zewnętrznym może on spaść. Dlatego najlepsze efekty przynosi procedura założenia szwu do 14tc tygodnia kiedy szyjka jest dluga a niewydolność jeszcze nie zdążyła jej osłabić. Rokowania wtedy są nawet 90% że ciąża zostanie donoszona do 37tc wiec bardzo dobre. Szwy ratunkowe w zależności od sytuacji dają od 40 do 60% szans donoszenia do tego tygodnia
 
Z jakiego powodu dołożono ci 2 szew
Bo rozwarcie wewnętrzne się powiększyło i szyjka skróciła mi się do tego pierwszego szwu – miała w tym 24 tygodniu niecały centymetr (miałam w 22 tygodniu założony pessar i to chyba on jakoś mi nie posłużył). Udało się na szczęście założyć prawie centymetr wyżej ten drugi szew - taśmę 🙂 Pessar mi zdjęli na sali operacyjnej i na razie nie ma planów, by go dokładać ponownie.
 
Bo rozwarcie wewnętrzne się powiększyło i szyjka skróciła mi się do tego pierwszego szwu – miała w tym 24 tygodniu niecały centymetr (miałam w 22 tygodniu założony pessar i to chyba on jakoś mi nie posłużył). Udało się na szczęście założyć prawie centymetr wyżej ten drugi szew - taśmę 🙂 Pessar mi zdjęli na sali operacyjnej i na razie nie ma planów, by go dokładać ponownie.
A pierwszy szew miałaś już przy lejku wewnętrznym założony? Który był to tydzień ciąży?
 
Jak szyjka ma już lejek I założony jest szew na części zamknietej to najczęściej jest szew powstrzymuje postępowanie lejka to rozwarcia zewnętrznego. Rzadko jeśli szew założony jest już przy rozwarciu zewnętrznym może on spaść. Dlatego najlepsze efekty przynosi procedura założenia szwu do 14tc tygodnia kiedy szyjka jest dluga a niewydolność jeszcze nie zdążyła jej osłabić. Rokowania wtedy są nawet 90% że ciąża zostanie donoszona do 37tc wiec bardzo dobre. Szwy ratunkowe w zależności od sytuacji dają od 40 do 60% szans donoszenia do tego tygodnia
Czyli przy szwie na lejku nie powinno zrobić się rozwarcie zewnętrzne tak? Bo szew ma je powstrzymać przez za hamowanie lejka? A czy przy szwie szyjka też może się skracać?
 
Ostatnia edycja:
Jeśli udałoby się założyć szew to nie ma potrzeby leżeć do końca w szpitalu, wystraczy badać szyjkę co max 2 tygodnie i leżeć w domu. Szwy są w stanie zdziałać cuda nawet założone na lejku, byle nie dopuścić do zewnętrznego rozwarcia. Wynik wymazu powinien dość szybko być..
To czy jest potrzeba czy nie to już indywidualna kwestia. Podejrzewam, że w ciąży bliźniaczej też inaczej do tego podchodzą bo z reguły jest to ciąża wyższego ryzyka.
 
reklama
Bo rozwarcie wewnętrzne się powiększyło i szyjka skróciła mi się do tego pierwszego szwu – miała w tym 24 tygodniu niecały centymetr (miałam w 22 tygodniu założony pessar i to chyba on jakoś mi nie posłużył). Udało się na szczęście założyć prawie centymetr wyżej ten drugi szew - taśmę 🙂 Pessar mi zdjęli na sali operacyjnej i na razie nie ma planów, by go dokładać ponownie.
Taśmę to masz coś innego niż zwykły szew? Ike ma w tej chwili twoja szyjka?
 
Do góry