reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny myślicie że skurcze w 32tc są normalne? Tzn nie mam ich ciagle, jednak wczoraj wieczorem pojawiły się i trwaly około godziny , nie byly regularne napewno ale troszkę mnie przy nich brzuch pobolewał na dole jakby. Potem ustały i cała noc do dziś mam spokoj oprócz tych Naszych wspaniałych twardnien które tez sa skurczami ;)
 
reklama
Dziewczyny myślicie że skurcze w 32tc są normalne? Tzn nie mam ich ciagle, jednak wczoraj wieczorem pojawiły się i trwaly około godziny , nie byly regularne napewno ale troszkę mnie przy nich brzuch pobolewał na dole jakby. Potem ustały i cała noc do dziś mam spokoj oprócz tych Naszych wspaniałych twardnien które tez sa skurczami ;)
Moze to BH? W tym czasie to normalne jak sobie poprzednią ciąże przypomnę. Aby nie były regularne.
 
Dziewczyny myślicie że skurcze w 32tc są normalne? Tzn nie mam ich ciagle, jednak wczoraj wieczorem pojawiły się i trwaly około godziny , nie byly regularne napewno ale troszkę mnie przy nich brzuch pobolewał na dole jakby. Potem ustały i cała noc do dziś mam spokoj oprócz tych Naszych wspaniałych twardnien które tez sa skurczami ;)
BH to bezbolesne twardnienie, jak zaczynają być regularne to można panikować ale jak to BH to po 20tc już są normalne w każdej ciąży... A może się przemęczyłas albo przedzwignelas i przez to przypwtaly się skurcze ?
 
Ale BH nie powodują bólu, one to raczej typowe twardnienie brzucha
Może źle to napisałam bo to nie bol tylko takie ciągnięcie w dole brzucha w momencie spięcia. Ze jak ide to robi mi się brzuch twardy i trochę mnie ciągnie w dole ale jak minie twardnienie to to uczucie tez mija. Mialam spotkanie z położna powiedziała że jeśli po nospie mija to jest ok , więc mi bez nospy przechodzą, zobacze jeszcze co będzie dzis wieczorem, jeżeli powtórka z rozrywki to pojadę na szpital I już bo w ciągu dnia czuje spiecia od czasu do czasu ale to jak np wstaje ale dłużej chodzę.
 
Ja mam takie spięcia i uczucia dyskomfortu kilka razy dziennie. W tym samym czasie czuję też pęcherz. Wczoraj miałam tak że bolało mnie cały dzień :/ dziś trochę lepiej. Mam nadzieję że jutro wrócę do formy. Ja mam takie czasem spięcia w dole które bolą szczegolnie jak dotknę tego miejsca ale znam to uczucie z poprzedniej ciąży , więc staram się nie panikować jak mam te gorsze dni.

Generalnie robi się ciężko. Jeszcze 8 tygodni...
 
Ja mam takie spięcia i uczucia dyskomfortu kilka razy dziennie. W tym samym czasie czuję też pęcherz. Wczoraj miałam tak że bolało mnie cały dzień :/ dziś trochę lepiej. Mam nadzieję że jutro wrócę do formy. Ja mam takie czasem spięcia w dole które bolą szczegolnie jak dotknę tego miejsca ale znam to uczucie z poprzedniej ciąży , więc staram się nie panikować jak mam te gorsze dni.

Generalnie robi się ciężko. Jeszcze 8 tygodni...
To ja właśnie mam dokladnie to co Ty , a czasami jak usiądę to mam wrażenie że mi główka naciska na szyjke pochwe itd ;/ a kiedy masz wizytę? Ja mam kolejna 4.06 , zastanawiam się jak dotrwam psychicznie, nie chce rodzic wcześniej niż w 37 tc , nie ma takiej opcji . A bierzesz nospe ? Bo ja chyba zaczne sobie aplikować na stałe żeby dotrwać jakoś w spokoju może wtedy będą łagodniejsze.
 
To ja właśnie mam dokladnie to co Ty , a czasami jak usiądę to mam wrażenie że mi główka naciska na szyjke pochwe itd ;/ a kiedy masz wizytę? Ja mam kolejna 4.06 , zastanawiam się jak dotrwam psychicznie, nie chce rodzic wcześniej niż w 37 tc , nie ma takiej opcji . A bierzesz nospe ? Bo ja chyba zaczne sobie aplikować na stałe żeby dotrwać jakoś w spokoju może wtedy będą łagodniejsze.
Ja mam wizytę jutro także dam znać czy dalej mi się skraca czy stanęła w miejscu. Nie oszukujmy się że to jest prawie końcówka więc takie rzeczy mogą się dziać bo ciało przygotowuje się do porodu. Nospe wzięłam wczoraj ale to moja druga tabletka w trakcie całej mojej ciąży. Ja boje się brać nospe regulralne bo (ponoć) wpływa na napięcie mięśniowe u dzieci oraz na konsystencję szyjki. Chociaż w poprzedniej ciąży brałam doraźnie ale częściej spasmoline. Jak bym miała do wyboru brać nospe albo urodzić wcześniej to pewnie że bym brała! Tylko tak jak mówię to moje podejście i moje odczucia, Twój przypadek może być inny więc może pogadaj na ten temat z lekarzem jak się źle czujesz psychicznie np z odległa wizyta. Chociaż jak dla mnie nie jest taką odległa ;) w każdym razie ja widzę że mnie się pogarsza po kawie oraz po siedzeniu. Siedzenie koszmar. Zrezygnuję ze mszy w kościele w przyszla niedzielę chyba.
 
reklama
Ja mam wizytę jutro także dam znać czy dalej mi się skraca czy stanęła w miejscu. Nie oszukujmy się że to jest prawie końcówka więc takie rzeczy mogą się dziać bo ciało przygotowuje się do porodu. Nospe wzięłam wczoraj ale to moja druga tabletka w trakcie całej mojej ciąży. Ja boje się brać nospe regulralne bo (ponoć) wpływa na napięcie mięśniowe u dzieci oraz na konsystencję szyjki. Chociaż w poprzedniej ciąży brałam doraźnie ale częściej spasmoline. Jak bym miała do wyboru brać nospe albo urodzić wcześniej to pewnie że bym brała! Tylko tak jak mówię to moje podejście i moje odczucia, Twój przypadek może być inny więc może pogadaj na ten temat z lekarzem jak się źle czujesz psychicznie np z odległa wizyta. Chociaż jak dla mnie nie jest taką odległa ;) w każdym razie ja widzę że mnie się pogarsza po kawie oraz po siedzeniu. Siedzenie koszmar. Zrezygnuję ze mszy w kościele w przyszla niedzielę chyba.
Po kawie ? Bo ja jak zaczelam brać magnez to kawę odstawiłam ale akurat wczoraj mieliśmy gości i się skusiłam, może faktycznie to od kawy mialam te skurcze pozniej ;/ nie jest odległa i bez problemu wytrzymam tylko mam wrażenie że teraz mam częściej te spięcia a położna mowi ze to tak na miesiąc przed się moga pojawić no to troszke za wcześnie jeszcze.;)
 
Do góry