reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Moj lekarz z tych co podchodzi do wszystkiego tak żebym się nie stresowala i nawet jak coś tam czy się skracała czy coś to aż tak nie panikował a przekazywał mi to w łagodny sposób 🤷‍♀️ tez nie wiem po co straszyć wirusem covid, moja mama przeszła ten wirus bardzo zle i wiem że on jest mocniejszy niż grypa, podejrzewam że i ja przeszlam go w październiku ale wychodze z założenia ze jak ma się człowiek zarazic to się zarazi gdziekolwiek nawet na takiej wizycie u lekarza...
Trzeba na siebie uważać owszem ale nie ma co panikowac :))
No dokładnie przecież uważam jak mogę i wszyscy wokół mnie tez się starają. Córce właśnie zabroniłam wyjścia do galerii z koleżankami , koniec kwarantanna 😂a biedna siedzi w domu 24 h na dobę i tylko nauka zdalna i idzie zwariować 😱
 
reklama
Jestem po wizycie i mam super wiadomości! Szyjka zamknięta ma 29mm więc nie skróciła się nawet o 1mm od 8tyg :D malutki lejek taki jak byl, cc z automatu będę mieć ze mialam wcześniej cesarkę i poronienie i dodatkowo w tym szpitalu rodzi się już 35/36tydzien
Mala nie jest taka duża jak zakładano i obstawiają wage 3300 :)))) 💓
Wspaniale💓
Dzis 34 tydzień 💓💓💓
Świetne wieści, też chciałabym już być na tym etapie co Ty☺️❤️ Możesz już odetchnąć 😉
U mnie wizyta w piątek brzuch nadal twardy, niestety męczą mnie też zaparcia, więc skonsultuje z lekarzem ewentualną zmianę magnezu, bo w ulotce wyczytałam, że od tego mogą wystąpić.
 
Świetne wieści, też chciałabym już być na tym etapie co Ty☺️❤️ Możesz już odetchnąć 😉
U mnie wizyta w piątek brzuch nadal twardy, niestety męczą mnie też zaparcia, więc skonsultuje z lekarzem ewentualną zmianę magnezu, bo w ulotce wyczytałam, że od tego mogą wystąpić.
Kurde a po magnezie to raczej nie w drugą stronę? Zawsze wszyscy mówili, że po dużych dawkach magnezu to raczej biegunka, muszę swojego magnezu ulotkę przeczytać z ciekawości. O zaparciach to wiem, że od żelaza i ogólnie często niezależnie od diety jest to problem ciężarnych
 
Świetne wieści, też chciałabym już być na tym etapie co Ty☺️❤️ Możesz już odetchnąć 😉
U mnie wizyta w piątek brzuch nadal twardy, niestety męczą mnie też zaparcia, więc skonsultuje z lekarzem ewentualną zmianę magnezu, bo w ulotce wyczytałam, że od tego mogą wystąpić.
W 24 - 28tygodniu marzyłam zeby być w 30tyg, 34tydzien był dla mnie tak odległy i nierealny, w 30tyg marzyłam o 34tygodniu, teraz odliczam czas do 30marca wtedy będzie 36tydzien i już będę całkiem spokojniejsza, no nie powiem po wczorajszym pozwalam sobie na więcej tzn i tak ostatnie 2tyg byly z większą intensywnoscia
Ale mój lekarz powiedział że teraz mam się nie martwić juz szyjka, jedynie jak wody odejdą bo nie da się ich zatrzymac
A ja mam coś dziwnego 🤔 gdy zjem cos czekoladowego nawet cukierka twardnieje mi brzuch i boli... Dziwne nie?
Żelazo swoja droga a swoją to, nie jadlam tydzień czekoladowych rzeczy tzn z kakao tylko biale jeśli już i dziś spróbowałam cukierka i odrazu bol i twardnienie 🤔
Trzymam kciuki żeby minęło Ci jak najszybciej bo wiem jak się wygląda kolejnego tygodnia!!
Na pocieszenie powiem, że myslalam ze jak wstanę to może trochę kurze wytre czy coś guzik 😁 wszystko boli kuje w dole, ledwo chodzę, tylko po prasuje chwilę i tyle mojej pracy 🤦‍♀️ a na lezaco myslalam ze góry przeniosę
 
Ostatnia edycja:
Kobitki a czy macie tak, że was podbrzusze boli przy dotyku? Dzisiaj mam taką przypadłość i zastanawiam się czy robić alarm u lekarza, czy to normalne. Może to od tych więzadeł... wiecie, taki delikatny nacisk i uczucie bólu. Czy to ręką, czy jak się z boku na bok przekręcam i ten brzuch opada na poduszkę 🤔🤔🤔
 
Może Cię zaskoczę moja wypowiedzią ale ja tak mam...
Kobitki a czy macie tak, że was podbrzusze boli przy dotyku? Dzisiaj mam taką przypadłość i zastanawiam się czy robić alarm u lekarza, czy to normalne. Może to od tych więzadeł... wiecie, taki delikatny nacisk i uczucie bólu. Czy to ręką, czy jak się z boku na bok przekręcam i ten brzuch opada na poduszkę [emoji848][emoji848][emoji848]
 
Mam wrażenie że mam wszystkie przypadłości które opisujecie poza twardnieniem (póki co).

Ten ból pojawia się przy dotykaniu brzucha (nie zawsze) , gdy dziecko się szybko obróci, gdy mam gazy oraz gdy leżę na plecach (nie zawsze).
 
Kurde a po magnezie to raczej nie w drugą stronę? Zawsze wszyscy mówili, że po dużych dawkach magnezu to raczej biegunka, muszę swojego magnezu ulotkę przeczytać z ciekawości. O zaparciach to wiem, że od żelaza i ogólnie często niezależnie od diety jest to problem ciężarnych
Znaczy się chodzę raczej reguralnie do toalety ale mam problem bo stolec jest mocno twardy i od tego zrobiły mi się hemoroidy 😔 wcześniej jak brałam Magnezin Comfort to nie miałam takiego problemu, wszystko szło szybko i odrazu ulgę poczułam. Teraz mam tak, że czuje jakbym nie wypróżniała się do końca. Chce porozmawiać z moim lekarzem w piątek na wizycie o zmianie Asparginu na inny magnez bo ten mam wrażenie jakby w ogóle na mnie nie działał, biorę 3x2 a brzuch prawie ciągle twardy, ledwo wstanę, nawet jak siedzę. Brzuch ciężki, ciągnie mnie po bokach w kierunku pachwin, nie wiem czy to dlatego, że dzidziuś jest nisko ułożony.
 
Mam wrażenie że mam wszystkie przypadłości które opisujecie poza twardnieniem (póki co).

Ten ból pojawia się przy dotykaniu brzucha (nie zawsze) , gdy dziecko się szybko obróci, gdy mam gazy oraz gdy leżę na plecach (nie zawsze).
A to nie jestem z tym sama 😅 mega mnie to dzisiaj zaskoczyło i faktycznie to nie za każdym razem się dzieje 🙂
 
reklama
W 24 - 28tygodniu marzyłam zeby być w 30tyg, 34tydzien był dla mnie tak odległy i nierealny, w 30tyg marzyłam o 34tygodniu, teraz odliczam czas do 30marca wtedy będzie 36tydzien i już będę całkiem spokojniejsza, no nie powiem po wczorajszym pozwalam sobie na więcej tzn i tak ostatnie 2tyg byly z większą intensywnoscia
Ale mój lekarz powiedział że teraz mam się nie martwić juz szyjka, jedynie jak wody odejdą bo nie da się ich zatrzymac
A ja mam coś dziwnego 🤔 gdy zjem cos czekoladowego nawet cukierka twardnieje mi brzuch i boli... Dziwne nie?
Żelazo swoja droga a swoją to, nie jadlam tydzień czekoladowych rzeczy tzn z kakao tylko biale jeśli już i dziś spróbowałam cukierka i odrazu bol i twardnienie 🤔
Trzymam kciuki żeby minęło Ci jak najszybciej bo wiem jak się wygląda kolejnego tygodnia!!
Na pocieszenie powiem, że myslalam ze jak wstanę to może trochę kurze wytre czy coś guzik 😁 wszystko boli kuje w dole, ledwo chodzę, tylko po prasuje chwilę i tyle mojej pracy 🤦‍♀️ a na lezaco myslalam ze góry przeniosę
Ja nie wiem od czego mam taki twardy brzuch, zaczęło mi się to tak od zeszłej środy jak byłam ze stolcem w toalecie, od tego czasu lekarz zalecił mi Aspargin i mam wrażenie, że nic mi nie pomaga. Czuje się ciągle ciężko, brzuch mnie ciągnie jak tylko wstanę. Do tego wszystkiego w nocy jak się przebudzę do toalety to jestem strasznie spocona, aż poduszka mokra jakby ktoś ją wodą oblał, a sypialni nie ogrzewamy bo lepiej się śpi.
 
Do góry