reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Malinova gratulacje :D Wspaniała wiadomość!

Dziękuję za linka ;) słyszałam właśnie o tych pieluszkach bambusowych. A ile ich warto kupić? Mama mi kocyk wydziergała na drutach. Niebieski z dwoma pasami białymi. Ciekawe jak się będzie sprawował, ale i tak jestem dumna z mamy że go zrobiła ;) takie rzeczy są bezcenne :)
 
Malinova
Super wieści :)

Dzastina
Mam dwie towarzyszki,tu teraz przepelnienie...duzo kobitek przeterminowanych.

U nas bez zmian,zła strona tego jest taka,ze może mnie wypisza.a ja boje sie byc sama w domu bez szyjki i z rozwarciem.!!!!
Maluchy dzis na usg ważyły po 2100 czyli mniej niz 9 dni temu. Blad pomiaru podobno.
 
Malinowa, wątpię w takie wieści po mojej wizycie, biorąc pod uwagę częstotliwość moich skurczy ;-)
Jutro rano robię te próby wątrobowE.

Jup, no właśnie, ta waga z usg. Przed porodem robili mi usg na którym Martynka ważyła 3300 a urodziła się 2960 ;-)
 
Diuśka taki ręcznie robiony kocyk mi się marzy. Co do pieluszek to ja kupiłam muślinowe tylko do przykrywania, owijania itp. Bambusową taką większą dopiero sobie dokupię. Natomiast do karmienia mam tetrowe bo są kilkukrotnie tańsze, a jak moja mała ulewała to zużywalam kilka sztuk dziennie. Z tetrowych fajne są te firmy Bobas BOBAS Pieluszki pieluchy tetrowe x 5 100% bawełna (5170184036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Ja do dziś ich używam jako ścierek ;-) do sprzątanie, sprawdzają się znakomicie np do mycia okien. Więc to inwestycja na lata :-D

Mitaginka mnie nawet nie pytała o skurcze. Powiedziała, że po 34 tygodniu dziecko ważące ponad 2,5 kg świetnie sobie poradzi. W pierwszej ciąży waga mi się sprawdziła, bo na 2 czy 3 dni przed porodem szacowali na 3,7 do 4,0 i tak było.

Jup chyba trochę bez sensu żebyś wracała do domu, chociaż z 2 strony trochę byś sobie odpoczęła przed porodem
 
Ostatnia edycja:
Malinova, super wieści! Bardzo, bardzo Ci gratuluję:) super waga!
I jak wybierzesz datę to już taki namacalny będzie ten Twój poród:)

Małgosia, ja Ciebie też podziwiam za wytrwałość. Mnie udawało się ściągać pokarm tylko jak Iga była w szpitalu, a potem w domu to już sobie nie wyobrażałam.

Jup, skoro pewniej będziesz się czuć w szpitalu to może pogadaj ze swoim ginem. Zresztą masz kawałek z tego co pamiętam, więc w razie czego może być Ci pewnie ciężko tam dojechać. Jak Ci zależy to zrób wszystko by Cię zostawili, te przeterminowane i tak wkrótce urodzą i zwolnią miejsca:) dużo zdrówka! A co do wagi, to pewnie sporo zależy od lekarza czy sobie dobrze wszystko złapie na monitorku, więc o pomyłkę nie ciężko.

a pamiętacie ile wasze dzidziusie ważyły na koniec 32 tc, bo moja to taką kruszynką się mi wydaje. Teraz w 32 tc 1d ważyła około 1690 g.
 
Dziewczyny mam troszke glupie moze pytanie. Chcialam z mezem pojsc do biedronki na zakupy. Ok 15-20min wolnym krokiem od domu. Ciagle leze odkad dowiedzialam sie w piatek o tym skroceniu szyjki do 2,8mm. Wiadomo nie caly czas bo cos tam wstane do wc,lazienki, kuchni, posiedze chwile w sobote troche posprzatalam. Ale glownie staram sie lezec. Jak myslicie isc na te zakupy czy lepiej nie ryzykowac?
(Wiadomo ze zakupy dzwigac bd moj maz nie ja :) )
Chetnie bym poszla ale boje sie o maluszka. Teraz juz co nawet wstane na chwile to sie martwie czy sie szyjka nie skrocila bardziej eh
 
Ostatnia edycja:
Gandzia, wydaje mi się że mniej zaszkodzisz wyjściem na zakupy, których nie będziesz niosła niż sprzątaniem. Mi np gin kategorycznie zabronił sprzątać. Pamiętam zresztą jak przed Bożym Narodzeniem kazał mi leżeć, nie sprzątać, nigdzie nie iść i powiedział wtedy że święta będą też za rok.

Dzastina, moja ważyła niby 2 kg
 
reklama
Posprawdzam linki i dziękuję za informacje. Super cieszę się bardzo że mam pomoc. Na razie to komórkę ładuję i nie mam jak wchodzić na linki :)

Gandzia ja gdy czekałam na decyzję co do pessara to leżałam cały czas 99%. Wiadomo trzeba iść do toalety. Ewentualnie jak męża nie było to zrobiłam sobie kanapkę. Ale o sprzątaniu, gotowaniu, wychodzeniu nie było mowy. Właśnie od tego szyjka może dalej się skracać. Leżymy by oszukać grawitację. Jak to my tu mówimy ;)

Dzastina jutro napiszę Ci ile mój maluszek będzie ważył w 32 tc i 1 dzień ;)

Jup ja Ciebie rozumiem też czułabym się bezpiecznie w szpitalu. No ale co to może jest dobrze jak chcą Cię wypuścić ;) Denerwują mnie te pomiary... Tylko człowieka stresują. Ale czy waga może być mniejsza niż 9 dni temu? Ahh te błędy...
 
Do góry