reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja jestem z tych co wolą dmuchać na zimne. Bede leżeć tyle ile dam radę. Niezbyt wygodnie na tym lewym boku tak non stop ale dla mojego synka zrobię wszystko. Chciałbym jeszcze pójść na wizytę do innego lekarza i zobaczyć co mi powie ktoś inny.
Nie leż cały czas na lewym boku, bo to wręcz niekorzystne. Jeśli tylko nie robi Ci się słabo jak leżysz czy na plecach czy na prawym boku to wszystko ok. Na lewym niby najlepiej, bo łatwe przepływy, ale badania pokazały, że inne pozycje są dopiero niebezpieczne jak mamie robi się słabo, bo dzidziuś ciągnie najpierw
 
Nie leż cały czas na lewym boku, bo to wręcz niekorzystne. Jeśli tylko nie robi Ci się słabo jak leżysz czy na plecach czy na prawym boku to wszystko ok. Na lewym niby najlepiej, bo łatwe przepływy, ale badania pokazały, że inne pozycje są dopiero niebezpieczne jak mamie robi się słabo, bo dzidziuś ciągnie najpierw
Kiedyś mnie zainteresował punkt o asymetrii i raczej staram się w różnych pozycjach leżeć :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20210213_130106_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210213_130106_com.android.chrome.jpg
    261,4 KB · Wyświetleń: 60
Kiedyś mnie zainteresował punkt o asymetrii i raczej staram się w różnych pozycjach leżeć :)
Dokładnie tak, món doktor w ogóle mówił mi o tym, że są obszerne badania na ten temat, ale niestety starsze położne podtrzymują to o tym leżeniu na lewym boku, więc jeszcze przez parę lat na pewno kobiety w ciąży będą to słyszeć. Mnie jest np dużo wygodniej na prawym, ale od tygodnia wraca mi się tak jedzenie w takiej pozycji więc z przymusu wybieram lewy i plecy ale znowu na plecach jak leżę dłużej niż 5 min to drętwieje mi lewa noga 🙈
 
Nie leż cały czas na lewym boku, bo to wręcz niekorzystne. Jeśli tylko nie robi Ci się słabo jak leżysz czy na plecach czy na prawym boku to wszystko ok. Na lewym niby najlepiej, bo łatwe przepływy, ale badania pokazały, że inne pozycje są dopiero niebezpieczne jak mamie robi się słabo, bo dzidziuś ciągnie najpierw
Ogólnie jak leżę na prawym boku i na plecach to jest ok. Nic się nie dzieje.
 
Czytalam ten artykuł, wiesz co można zwariować
Sama dopiero rozmyślałam nad tym jak to jest bo z synem lezalam praktycznie cala ciążę nie miałam co robić a szyjka sie skróciła w 32 tyg i mialam rozwarcie i co lezalam przecież prawie od początku... Miałam remont w domu to nie ogarniałam nic bo mialam jeden pokój do sprzątania jedynie w 4m mialam ślub to coś tam organizowałam a tak oglądałam tv, czytałam i tyle a szyjka sie skróciła, urodziłam w 41 tyg nikt nie kazał mi leżeć i odpoczywać, teraz mialam mega dużo aktywności megaaa a sytuacja się powtórzyła tyle że sterydy dostałam w 29tyg nie 32 i ciągle słyszę łez, odpoczywaj i leze grzecznie ale w głowie mam metlik czy to faktycznie jest takie zależne od tego leżenia? Czuje się super tylko psychika szwankuje jak pochodze dłużej
Zastanawiam się nad 10min aktywnością na 2h-3h leżenia cos tam ogarnąć w 10min na spokojnie
Bo z jednej strony boje się o szyjke z drugiej o mięśnie i moje kości które tak bola 🤔 spróbuję a jak za 2 tyg okaże się że oki to wydłużę np na 15 min 🙂
 
Ostatnia edycja:
Czytalam ten artykuł, wiesz co można zwariować
Sama dopiero rozmyślałam nad tym jak to jest bo z synem lezalam praktycznie cala ciążę nie miałam co robić a szyjka sie skróciła w 32 tyg i mialam rozwarcie i co lezalam przecież prawie od początku... Miałam remont w domu to nie ogarniałam nic bo mialam jeden pokój do sprzątania jedynie w 4m mialam ślub to coś tam organizowałam a tak oglądałam tv, czytałam i tyle a szyjka sie skróciła, urodziłam w 41 tyg nikt nie kazał mi leżeć i odpoczywać, teraz mialam mega dużo aktywności megaaa a sytuacja się powtórzyła tyle że sterydy dostałam w 29tyg nie 32 i ciągle słyszę łez, odpoczywaj i leze grzecznie ale w głowie mam metlik czy to faktycznie jest takie zależne od tego leżenia? Czuje się super tylko psychika szwankuje jak pochodze dłużej
Zastanawiam się nad 10min aktywnością na 2h-3h leżenia cos tam ogarnąć w 10min na spokojnie
Bo z jednej strony boje się o szyjke z drugiej o mięśnie i moje kości które tak bola 🤔 spróbuję a jak za 2 tyg okaże się że oki to wydłużę np na 15 min 🙂
Ogólnie wydaje mi się, że lekarze tez zaczynają coś dostrzegać, bo to jak działali 2 lata temu a teraz to zupełnie inaczej wygląda. Choćby w kwesti zakładania szwu czy pessaru
 
reklama
Ogólnie wydaje mi się, że lekarze tez zaczynają coś dostrzegać, bo to jak działali 2 lata temu a teraz to zupełnie inaczej wygląda. Choćby w kwesti zakładania szwu czy pessaru
Za granicą np nikt nie patrzy na szyjke 🤷‍♀️ malo kiedy zdarza się, ze wykrywają skracajaca szyjke, niewiem od czego to zależy 🤷‍♀️ u nas można powiedzieć problem szyjkowy ma co trzecią ciężarna a dodatkowo jesteśmy tak wystraszone tymi szyjkami ze leżymy zeby nie zaszkodzić i psychicznie to też nam się odbija ale jesteśmy trochę pozostawieni same sobie bo z jednej strony rozum podpowiada nam lezec a z drugiej wstac i coś porobić dla mięśni i psychiki a nawet dla dziecka bo lezenie nie jest takie super dla dziecka...
I taki mętlik w głowie
Niektórzy w pl tez nie zalecają leżenia nawet jeśli szyjka spanie 1cm w 2 tygodnie i dla nich to ok poki mieści się w normie 2.5
Moj Lekarz w 24 tyg powiedział że martwiłby się gdyby miała 20mm a gdybym miała 35tydz to wszystko by mi pozwalał robić :)
Ale gdy czytam sobie jak Wasi lekarze do tego podchodzą ile kobiet jest leżących to ja panikuje i za nic nie chciałabym żeby coś przeze mnie się wydarzyło...
 
Do góry