reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

monisiap mnie jak złapie skurcz gdy stoję lub idę to muszę się trochę schylić lub oprzeć, bo tak to nazwę zgina mnie w pół :-) Mam wtedy wrażenie, że: 1 uduszę się za chwilę, 2 pęcherz mi pęknie, 3 młoda za chwilę wyleci :-D

To tak dla zobrazowania ;-)
 
reklama
To chyba nie to bo on jest po prostu twardy, nie ma skurczu, boli bo jest napięty ale to tylko tyle.
U mnie z tymi tygodniami ciąży jest różnie bo tutaj na suwaku pokazuje 28tc a tak naprawdę według om to już 29tc
 
Pamiętam że na samym początku Ewelina pisała że tak miała, cały czas twardy brzuch. Mi automatycznie twardniEjE przy zmianie pozycji. Nie wiem czy to to samo co u Ciebie
 
mi też przy zmianie pozycji się napina, ale wydaje mi się, ze to mięśnie tak się napinają. Ja bynajmniej inaczej odczuwam to napinanie np przy wstawaniu, a inaczej jak cała macica mi się napina i uciska na przeponę i pęcherz

tak na pocieszenie tak wyglądały u mnie skurcze w 35 tygodniu 20120913984.jpg

i odczuwałam je tak samo ja teraz, nie były bolesne
 

Załączniki

  • 20120913984.jpg
    20120913984.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 85
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jak myslicie. Taki kilku sekundowy bol jak na @. Tzn nie tyle bol co dyskomfort i uczucie goraca wlasnie jak przy @ to normalne? Wlasnie dzis mialam cos takiego chwilowo. A i dodam ze przynajmniej raz na dzien bola mnie plecy na dole wlasnie jak na @
 
Dziewczyny jak myslicie. Taki kilku sekundowy bol jak na @. Tzn nie tyle bol co dyskomfort i uczucie goraca wlasnie jak przy @ to normalne? Wlasnie dzis mialam cos takiego chwilowo. A i dodam ze przynajmniej raz na dzien bola mnie plecy na dole wlasnie jak na @

Wydaje mi się że to skurcze. Ale ja już naprawdę mam mętlik co do tych wszystkich dolegliwości
 
Cześć dziewczyny! U mnie niestety szyja dalej się skraca, w ciągu tygodnia z 2,2cm na 1,6cm :( czekam na wynik posiewu, jak będzie ok to pessar. Bardzo się boję, bo tempo skracania szybkie, a my dopiero 28tc we wtorek.. I to mimo leków i leżenia non stop - wstaję tylko do łazienki. Oby posiew wyszedł ok, bo nie wiem co będzie.. Przepraszam, że tak marudzę, ale trochę się podłamałam. W 18tc szyjka skróciła się z 4 na 2,8cm i tak trzymała do 26tc, a teraz takie akcje :(
 
Hej.
Nie martw sie bd dobrze :) trzeba myslec pozytywnie. Przynajmniej ja tez sie staram.
Ja w 14tc mialam ponad 4cm w 18juz 3,2 a w piatek (koniec 25tc) 2,8. Eh.
Rowniez sie martwie. U mnie to dopiero 26tc sie zaczal. Mam nadzieje ze chociaz do 32tc maly wytrzyma. Chociaz wiadomo najlepiej jakby wytrzymal do konca. Pojutrzr ide do szpitala i moj lekarz pow ze zrb usg. Jesli dalej bd tylko 2,8 podaja sterydy i do domu a jesli bd juz mniej klada do szpitala i rowniez sterydy. Pewnie wtedy tez mnie podszyja lub pessar zaloza .
Moze porozmawiaj ze swoim lekarze skoro jest taka sytuacja tez powinien ci podac sterydy na plucka dopoki jeszcze maja czas zeby zadzialaly.
 
NenEttE, może być tak że masz bakterie i dlatego tak szybko Ci się skraca. Bo skoro naprawdę lezysz a i tak to byłoby to jakieś logiczne wytłumaczenie. Kiedy wynik posiEwu?
 
reklama
hej.. po leniwym i spędzonym w łóżku weekendzie i ja się podłamałam szyjką..

W jaki sposób ginekolog mierzy Wam szyjkę? przez usg czy ręcznie na fotelu? do tej pory mój mierzył na usg i miała ostatnio 38mm a w czwartek na fotelu i stwierdził, że ma 20mm ale jest twarda i zamknięta. zastanawiam się czy ręcznie może określić długość co do mm?
 
Do góry