reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja tak mam. Jak leżałam było dużo lepiej a teraz jak się więcej ruszam to jest dużo więcej tego twardego brzucha. Ale nic ufam mojej pani doktor że moge wszystko robić skoro szyjka jest długa ☺
A jaka masz szyjkę ? Moja skrócona ma 28 mm i tak mniej więcej trzyma się. 2 miesiące temu miała 3 cm
 
reklama
A jaka masz szyjkę ? Moja skrócona ma 28 mm i tak mniej więcej trzyma się. 2 miesiące temu miała 3 cm
To ładnie się trzyma myślę ze nie ma powodów do obaw moja sie skróciła 2mm w 2 tyg ale tak naprawdę niewiem ile miala wcześniej więc to też takie jest 🤷‍♀️ mialam duzo pracy, ruchu, stania i twardnien brzucha pewnie dlatego sie skróciła wcześniej a teraz to tak poprostu :) lekarz powiedział ze powinna dotrwać zobaczymy co powie za 3tyg :) troche sie ruszam jak mi pozwolil zeby nogi rozruszać, z reguły leze, niewiem jak ja w 32 tyg chodzilam z rozwarciem i skrócona szyjka i sie nie przejmowałam a musialam dostać na wywołanie porodu kroplówkę w 41🙆‍♀️🙆‍♀️
 
Hej!

Jak to jest z tym twardnieniem brzucha. Czytałam, ze od 20 tyg ciąży takie ok 10 razy w ciągu dnia jest ok. Czy to prawda?
Jestem w 19 tc i tak 2-3 razy w ciągu dnia czuje twardnienie brzucha. Lekarka powiedziała, ze mogę doraźnie brać nospe. Czy to już jest ten etap czy jak te napięcia się nasila?
 
Hej!

Jak to jest z tym twardnieniem brzucha. Czytałam, ze od 20 tyg ciąży takie ok 10 razy w ciągu dnia jest ok. Czy to prawda?
Jestem w 19 tc i tak 2-3 razy w ciągu dnia czuje twardnienie brzucha. Lekarka powiedziała, ze mogę doraźnie brać nospe. Czy to już jest ten etap czy jak te napięcia się nasila?

I najczęściej zdarza mi się to po sikaniu 🤷🏼‍♀️
 
Hej!

Jak to jest z tym twardnieniem brzucha. Czytałam, ze od 20 tyg ciąży takie ok 10 razy w ciągu dnia jest ok. Czy to prawda?
Jestem w 19 tc i tak 2-3 razy w ciągu dnia czuje twardnienie brzucha. Lekarka powiedziała, ze mogę doraźnie brać nospe. Czy to już jest ten etap czy jak te napięcia się nasila?
Tak moga sie zdarzać ale krótkie, jeśli beda częściej to wez no spe jesli bolesne to trzeba skonsultować z lekarzem, myślę, że jeśli po siusiania trzeba sprawdzić badanie moczu jeśli jest ok to ok :) ja np mialam twardnienia i wydawalo mi sie ze od chodzenia a tu jednak zapalenie pęcherza
Ja np mam twardnienia po jedzeniu 🤔
 
Tak moga sie zdarzać ale krótkie, jeśli beda częściej to wez no spe jesli bolesne to trzeba skonsultować z lekarzem, myślę, że jeśli po siusiania trzeba sprawdzić badanie moczu jeśli jest ok to ok :) ja np mialam twardnienia i wydawalo mi sie ze od chodzenia a tu jednak zapalenie pęcherza
Ja np mam twardnienia po jedzeniu 🤔

Mocz już badałam tyle razy - wszystko jest ok. Biorę tez probiotyk na pęcherz.
Byłam w środę u lekarza - szyjka zamknięte, 4cm, zgłosiłam wszystkie dolegliwości. Było lepiej jakby, a dziś znów gorzej 🤦🏼‍♀️
 
reklama
Do góry