reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Za ile masz następną wizytę?
3 tygodnie :)
U mnie krzątanie będzie polegać na tym ze zrobię dziecku śniadanie czy kolacje szybka
Ze wyniosę szklanki do zmywarki czy naczynia czy ze nie bede bała się dluzszego niz 1min prysznica :) bede dalej bardzo odpoczywać ale juz nie leżeć plackiem, a lekarz powiedział tak ze po krzątać sie godzinkę odpocząć i tak na zmiane, żadnych prac domowych i łażenia od 7 do 22 ale świadomość ze moge cokolwiek jest ok
Zapytalam czemu mimo lezenia skrócila się lekko
Powiedzial ze najwidoczniej ma taka tendencje ze tkanki sa miekkie i tak juz bedzie ale ze powinnam dotrwać aby do 37 tyg i bedzie ok i martwilby sie gdyby miała 2cm a tak nie ma co panikowac
Wyciszyłam skurcze
Odpoczywam
Wyleczyłam pęcherz
I teraz duzo odpoczywam
Mam nadzieje ze bedzie ok!
Aby przekroczyć 30tydz i będę sie mniej stresowac, mam teraz 25+4 ale według Om, pocieszam sie ze moje dziecko na każdym Usg większe o 8 dni, według lekarzy zaszlam w ciaze tydzień po okresie więc mam nadzieję ze jest jednak większa ten tydzień :) Każdy dzień jest dla mnie jak na wage złota teraz ❤️
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 21 tydzień 😊 Ja czuje caly czas ruchy na dole brzucha .Mysle ze od leżenia zaczynam troche wariowac. Co można robić oprócz oglądania tv,czytania książek lub szperania w necie .
Ja tez czułam nisko ruchy ale teraz już trochę wyzej jakby czuje, czułam jakby mi po pęcherzu skakala :) dalej jest ulozona glowka do góry i teraz atakuje zoladek :) ale wole zoladek niz pęcherz :D
 
Przyjmuje luteinę i magnez. Lecz nie odczuwam żadnych boli brzucha.
Nie chodzi o bóle. Luteina dopochwowa niestety bardzo zwiększa ryzyko infekcji. Stąd warto przyjrzeć się diecie i włączyć probiotyki dopochwowe i doustne, wywalić cukry proste, włączyć żurawinę, witaminę C, żeby zmniejszyć ryzyko infekcji pęcherza. Jeśli wiesz, że masz tendencję do infekcji, a te z kolei skracają szyjkę, to wiesz, że w tym kierunku musisz szukać, co zrobić, aby ryzyko infekcji zmniejszyć.
 
Dziewczyny, a swedzenie tylko brzucha to może być cholestaza? Czy któraś z was robila jakieś badania, które pozwalają ją wykryć? Wydaje mi się, że to raczej efekt suchej skory. Brzucha nie smaruje, bo nie wolno mi dotykać. Ale wolę dmuchać na zimne.
Cholestaza zaczyna się przeważnie od świądu rąk i stóp. Ale przezorny zawsze ubezpieczony- zrób próby wątrobowe, bilirubinę, kwasy żółciowe i fosfatazę alkaliczną. Będziesz mieć odpowiedź. Na 99% jest to kwestia rozciągającej się skóry.
 
Cholestaza zaczyna się przeważnie od świądu rąk i stóp. Ale przezorny zawsze ubezpieczony- zrób próby wątrobowe, bilirubinę, kwasy żółciowe i fosfatazę alkaliczną. Będziesz mieć odpowiedź. Na 99% jest to kwestia rozciągającej się skóry.

Też mi się wydaje, że mam przesuszona skóre. Ale planuje w poniedziałek zadzwonić do lekarza i zrobić badania. Masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Przez weekend delikatnie będę smarować balsamem, może pomoże. Dzięki za odpowiedź :)
 
Ja mam 21 tydzień 😊 Ja czuje caly czas ruchy na dole brzucha .Mysle ze od leżenia zaczynam troche wariowac. Co można robić oprócz oglądania tv,czytania książek lub szperania w necie .
No ja właśnie też te ruchy w dolnej części brzucha czuję. U góry nie, ale ja też u góry mam łożysko na przedniej ścianie, a dzidziak wybiera chętniej pozycje poprzeczną więc kopie gdzieś w okolicach bioder. Ja też świruję nieźle. Raz jest lepiej, raz gorzej. Do 20tc to mi leciało, że ho ho a ostatnie 2 tygodnie ... moja psychika jest - szczerze powiem - rozwalona 😶
 
Szyjka miękka o długości 3.5 cm skróciła się w w 10 dni do 0.6 cm. Po kilku godzinach już jej wcale nie bylo.
No ja nie mówię, że tak nie może być. U mnie przy poprzedniej ciąży ani raz lekarz nie mierzył szyjki, a ja nie wiedziałam, że w sumie to powinien. Mówił tylko, twarda i zamknięta. Na wizycie byłam we czwartek a w pon w nocy byłam już bez szyjki z pęcherzem płodowym w pochwie. Mój lekarz (inny niż przy pierwszej ciąży) po prostu mówi, że samo skracanie nie jest takim problemem jak rozwarcie czy to od wewnątrz czy od zewnątrz. Dlatego lekarze nie są skorzy reagować jak szyjka ma 3 cm ale jest twarda i zamknięta. Co innego gdy jest miękka, to już by świadczyło, że może się rozwierać, a Ty też piszesz, że szyjka była miękka - mój mówi, że przy miękkiej niezależnie od długości wysłałby mnie na oddział, na szew
 
reklama
No ja nie mówię, że tak nie może być. U mnie przy poprzedniej ciąży ani raz lekarz nie mierzył szyjki, a ja nie wiedziałam, że w sumie to powinien. Mówił tylko, twarda i zamknięta. Na wizycie byłam we czwartek a w pon w nocy byłam już bez szyjki z pęcherzem płodowym w pochwie. Mój lekarz (inny niż przy pierwszej ciąży) po prostu mówi, że samo skracanie nie jest takim problemem jak rozwarcie czy to od wewnątrz czy od zewnątrz. Dlatego lekarze nie są skorzy reagować jak szyjka ma 3 cm ale jest twarda i zamknięta. Co innego gdy jest miękka, to już by świadczyło, że może się rozwierać, a Ty też piszesz, że szyjka była miękka - mój mówi, że przy miękkiej niezależnie od długości wysłałby mnie na oddział, na szew
Moj lekarz powiedział ze nie do końca nieraz mamy na to wplyw jesli sa miękkie tkanki i dzidzia spora naciska na szyjke to naturalnie będzie sie skracać, przy skracaniu szybkim lub miękkiej szyjce juz należy sie juz bardziej temu przyjrzeć
 
Do góry