reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A mierzył ten sam lekarz, na tym samym sprzęcie?
Niestety, z szyjką jest tak, że jest ona nieprzewidywalna. Co na to lekarz prowadzący?
Miałaś robione posiewy - moczu i z pochwy/szyjki?
Ja dzis zapytalam czy szyjka może sie skrócić szybko ale lekarz moj odpowiedział ze azzz tak szybko to nie 🤷‍♀️ sama niewiem jak z nia jest
Chyba właśnie jest mocno nieprzewidywalna...
Ile lekarzy tyle opinii..
 
reklama
Ja dzis zapytalam czy szyjka może sie skrócić szybko ale lekarz moj odpowiedział ze azzz tak szybko to nie 🤷‍♀️ sama niewiem jak z nia jest
Ile lekarzy tyle opinii..
Ciekawe, co by lekarz powiedział tym Paniom, które na dzień przed porodem przedwczesnym mają szyjkę, a za chwilę już nie. Na YT oglądałam wczoraj filmik dziewczyny, której szyjka poleciała w 3h. Są to skrajne przypadki, ale lekarze widzą tak wiele dziwnych przypadków, że nie powinni ferować wykroków.
@Wiktoria 11 wygląda na to, że winowajcą bakterie. Powinnaś to często kontrolować, może przyjrzeć się swojej diecie, ewentualnie wdrożyć probiotyki. Może to w jakimś stopniu pomoże. Do tego częstsze wizyty.
A luteinę przyjmujesz?
 
Ciekawe, co by lekarz powiedział tym Paniom, które na dzień przed porodem przedwczesnym mają szyjkę, a za chwilę już nie. Na YT oglądałam wczoraj filmik dziewczyny, której szyjka poleciała w 3h. Są to skrajne przypadki, ale lekarze widzą tak wiele dziwnych przypadków, że nie powinni ferować wykroków.
@Wiktoria 11 wygląda na to, że winowajcą bakterie. Powinnaś to często kontrolować, może przyjrzeć się swojej diecie, ewentualnie wdrożyć probiotyki. Może to w jakimś stopniu pomoże. Do tego częstsze wizyty.
A luteinę przyjmujesz?
Ja akurat wierzę w to ze moze polecieć szybko, a niektóre wypowiedzi traktuje z przymrożeniem oka podejrzewam ze poprostu nie mial takiego przypadku i tym sie sugeruje :)

Tez jestem zdania ze przyczyną skrócenia moga byc bakterie, właśnie ta infekcja która wyszła, kazda infekcja moze skrócić szyjke nawet zwykle zapalenie pęcherza

Różne sa tez podejścia lekarzy do szyjki
Jedni wdrażają leczenie gdy szyjka ma 3cm inni nie martwią sie do czasu jak szyjka ma 2 cm
Ja np dzis sama poprosiłam o luteine bo będę chociaż spokojniejsza

Ale przy tak szybkim skracaniu to jednak lekarz powinien się temu przyjrzeć bliżej i zaprosić na wizytę już nawet po tygodniu
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie tej skracającej się szyjki to rzeczywiście w moim przypadku mogło być właśnie zapalenie pęcherza 😢 z którym borykałam się dwa tygodnie i właśnie przy kontrolnej wizycie wyszła szyjka 21 mm, oczywiście lekarz nic mi nie powiedział ze może być to z tym związane ale z tego co tutaj piszecie może to mieć związek... tylko ze ciężko się przed tym było uchronić nawet nie wiedzialam dlaczego nagle wystąpił mi stan zapalny 😔 Na szczęście jest wyleczony, robiłam kilka dni temu posiew moczu i jest czysto, mam nadzieje ze już nie wróci. Miałyście dziewczyny macmiror po założeniu szwu ?? Lekarz teraz mi przepisał a jestem już prawie 4 tyg po założeniu szwu, nie robił posiewu i nie powiedział ze mam jakiś infekcje , tylko tak profilaktycznie
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe, co by lekarz powiedział tym Paniom, które na dzień przed porodem przedwczesnym mają szyjkę, a za chwilę już nie. Na YT oglądałam wczoraj filmik dziewczyny, której szyjka poleciała w 3h. Są to skrajne przypadki, ale lekarze widzą tak wiele dziwnych przypadków, że nie powinni ferować wykroków.
@Wiktoria 11 wygląda na to, że winowajcą bakterie. Powinnaś to często kontrolować, może przyjrzeć się swojej diecie, ewentualnie wdrożyć probiotyki. Może to w jakimś stopniu pomoże. Do tego częstsze wizyty.
A luteinę przyjmujesz?
Przyjmuje luteinę i magnez. Lecz nie odczuwam żadnych boli brzucha.
 
Dziewczyny, a swedzenie tylko brzucha to może być cholestaza? Czy któraś z was robila jakieś badania, które pozwalają ją wykryć? Wydaje mi się, że to raczej efekt suchej skory. Brzucha nie smaruje, bo nie wolno mi dotykać. Ale wolę dmuchać na zimne.
 
Melduje się ❤ Bylam na kontroli szyjka nadal bez zmian 17-20 mm .Jest krotka ,ale długość jest stabilna i zamknięta to duzy plus. Leże w łóżku plackiem, tylko siusiu i wracam. Staram się myslec pozytywnie i nie wariować. Bylam na usg połówkowym, maluszek zdrowy .Miło było patrzeć jak sobie rusza rączkami, nóżkami. MArtwi mnie trochę ze ruchy odczuwam w dole brzucha czy to normalne.? Położenie dziecka główkowe, przeraziłam się ze juz tak do porodu położna powiedziała ze to normalne. Nie jest nisko i to jest najważniejsze. Caluje
Hej 🙂 mnie też się ciągle wydawało, że czuję ruchy bardzo nisko, a we środę dowiedziałam się, że ruchy odczuwane w tych momiejscach co wskazałam to jak na 22tc wysoko 😅 później przy usg też usłyszałam, że dzidziak wysoko siedzo i dobrze. U mnie położenie w poprzek, ale mam wrażenie, że wczoraj był nogami w dół, bo tak mi po środku kopał, a dzisian znowu po boku, więc ułożeniem bym się nie przejmowała
 
Hej ja dziś po wizycie, lekarz powiedział ze szyjka sie trzyma moze nieznacznie sie skróciła , mial zapisane ze miala wcześniej 33mm a teraz tak ma 30 lub 31 mm
Dostałam luteine ale powiedział ze nie panikuje bo myśli ze dotrwam do 37 tyg i mam sie krzątać ale nie leżeć plackiem :)
Powiedzial ze panikowalby przy szyjce 2cm i ze tak poprostu mam ze sie skraca i jest slaba :)
Za ile masz następną wizytę?
 
Ja dzis zapytalam czy szyjka może sie skrócić szybko ale lekarz moj odpowiedział ze azzz tak szybko to nie 🤷‍♀️ sama niewiem jak z nia jest
Chyba właśnie jest mocno nieprzewidywalna...
Ile lekarzy tyle opinii..
Mój też mówi, że tak szybko to się te szyjki nie skracają chyba że przy lejku lub rozwarciu od zewnątrz, ale mówi, że sam lejek czy rozwarcie to około 7 dni się tworzy
 
reklama
Hej 🙂 mnie też się ciągle wydawało, że czuję ruchy bardzo nisko, a we środę dowiedziałam się, że ruchy odczuwane w tych momiejscach co wskazałam to jak na 22tc wysoko 😅 później przy usg też usłyszałam, że dzidziak wysoko siedzo i dobrze. U mnie położenie w poprzek, ale mam wrażenie, że wczoraj był nogami w dół, bo tak mi po środku kopał, a dzisian znowu po boku, więc ułożeniem bym się nie przejmowała
Ja mam 21 tydzień 😊 Ja czuje caly czas ruchy na dole brzucha .Mysle ze od leżenia zaczynam troche wariowac. Co można robić oprócz oglądania tv,czytania książek lub szperania w necie .
 
Do góry